Co trzeci użytkownik na świecie stracił urządzenie mobilne

Symantec wprowadził na rynek najnowszą wersję produktu Norton Mobile Security, swojego sztandarowego rozwiązania przeznaczonego dla urządzeń mobilnych. Nowy Norton Mobile Security (NMS) z ulepszonym interfejsem zapewnia efektywną ochronę urządzeń mobilnych, umożliwiając także tworzenie kopii zapasowych kontaktów.

Smartfony i tablety stały się ważnym elementem życia. Badania wykazują, że dwie trzecie dorosłych na całym świecie używa urządzeń mobilnych do łączenia się z internetem. Jednemu na trzech użytkowników tych urządzeń zdarzyło się już jednak je zgubić lub doświadczyć kradzieży. Oznacza to narażenie na utratę poufnych informacji . NMS pomaga chronić smartfony i tablety oraz odzyskać zagubione lub skradzione urządzenia, a także uniemożliwia osobom obcym dostęp do zapisanych w nich danych.

Co trzeci użytkownik na świecie stracił urządzenie mobilne
Co trzeci użytkownik na świecie stracił urządzenie mobilne

„Coraz częściej korzystamy z urządzeń mobilnych, aby kontaktować się z przyjaciółmi, a wkrótce będziemy również dokonywać za ich pomocą drobnych transakcji jak np. płacenie za filiżankę kawy”

– powiedział Dave Cole, wiceprezes ds. rozwoju produktu w dziale rozwiązań dla klientów indywidualnych firmy Symantec.

„Telefon może być wykorzystywany nie tylko do komunikacji, służy też jako portfel, książka adresowa czy album z rodzinnymi zdjęciami. Korzystając z naszych telefonów na nowe sposoby, w razie utraty lub kradzieży urządzenia narażamy się na ryzyko ujawnienia wrażliwych informacji. Najnowsza wersja programu Norton Mobile Security w prosty sposób zapewnia użytkownikom ochronę,”

Norton Mobile Security został wyposażony w nowe, ulepszone funkcje, takie jak:

• Obsługa wielu urządzeń i platform – aplikacja zapewnia ochronę wielu urządzeń, w tym smartfonów i tabletów z systemem Android oraz urządzeń iPhone i iPad.

• Tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych – funkcja zapisywania kontaktów z systemów Android lub iOS umożliwia ich łatwe odtworzenie w przypadku zagubienia lub usunięcia. Kontakty mogą być odtwarzane między różnymi urządzeniami.

• Zarządzanie za pośrednictwem sieci WWW – pełna kontrola nad urządzeniem w prosty i przystępny sposób, przy użyciu jednej strony WWW.

• Funkcja lokalizacji „Scream” dla urządzeń z systemem Android – głośny alarm akustyczny umożliwiający szybkie odnalezienie zagubionego urządzenia.

• Zdalne lokalizowanie – wskazanie zgubionego lub skradzionego urządzenia na mapie, aby użytkownik mógł je szybko odnaleźć.

Źródło: Symantec