HP otwiera nowe Center of Excellence specjalizujące się w technologii In-memory Computing

Firma HP poinformowała o uruchomieniu nowego Center of Excellence zajmującego się technologią In-memory Computing, które pomoże firmom wykorzystać dane transakcyjne udostępniane w czasie rzeczywistym do usprawnienia procesów biznesowych i obniżenia ryzyka.

Początkowo centrum będzie koncentrować się na rozwiązaniach stworzonych z myślą o platformie SAP HANA® i opartym na niej pakiecie SAP® Business Suite. W ośrodku będzie pracował zespół inżynierów, programistów i innych ekspertów, dysponujących doświadczeniem w zakresie rozwiązań SAP obejmującym ponad 60 krajów, 10 języków i 40 000 użytkowników oraz doskonale znających technologie In-memory Computing. Pozwoli to klientom szybciej wdrażać korzystające z niej aplikacje biznesowe nowej generacji.

Nowe Center of Excellence będzie działać na podstawie infrastruktury konwergentnej HP i obejmować następujące usługi i obszary:
• laboratorium techniczne HP Engineering Labs (stworzone we współpracy z HP Labs, centralnym ośrodkiem badawczym firmy), które zajmie się opracowywaniem nowych architektur i platform zoptymalizowanych pod kątem przetwarzania In-memory Computing;
• usługi HP, dla przedsiębiorstw które umożliwią optymalizację procesów biznesowych i przekształcanie aplikacji na podstawie platformy SAP HANA;
• serwery, pamięć masowa, rozwiązania sieciowe i zarządzanie infrastrukturą HP — obszary te zapewnią weryfikację i optymalizację konfiguracji pod kątem platformy SAP HANA i pakietu SAP Business Suite;
• testowanie i opracowywanie aplikacji — z myślą o wdrożeniach w modelu tradycyjnym, udostępnianych w hostingu i w środowisku konwergentnej chmury HP, aby przyspieszyć proces instalacji i podwyższyć jakość.

W porównaniu z metodami tradycyjnymi, w których pamięć z danymi jest oddzielona od elementów odpowiedzialnych za przetwarzanie, technologia In-memory Computing umożliwia szybszą pracę na dużych zbiorach danych. Dzięki temu klienci mogą usprawnić analizę informacji i zwiększyć swoją innowacyjność oraz obniżyć koszty.

Nowe laboratoria techniczne stworzą „Projekt Kraken” — platformę opartą na technologii In-memory Computing

Wraz z powstawaniem nowych technologii i nowych zbiorów danych, wszystkie aplikacje wymagające intensywnego przetwarzania informacji oraz programy transakcyjne i analityczne będą przenoszone do środowisk opartych na technologii In-memory Computing.

Od chwili wprowadzenia na rynek platformy SAP HANA, HP należy do liderów w dziedzinie dostosowanych do niej innowacyjnych i wydajnych rozwiązań. Pierwszym punktem przełomowym na drodze rozwoju nowego Center of Excellence będzie platforma programowania o pojemności 8 TB, udostępniana w postaci pojedynczego obrazu i zoptymalizowana pod kątem aplikacji SAP ERP i systemu SAP CRM do zarządzania relacjami z klientami w środowisku SAP HANA. „Projekt Kraken” będzie pierwszym tego typu systemem o dużej pamięci, który pojawi się wkrótce na rynku.

Usługi HP usprawnią transformację procesów biznesowych i aplikacji

Aby pomóc klientom w przejściu na pakiet SAP Business Suite oparty na platformie SAP HANA, HP oferuje specjalne usługi migracji i transformacji. Udostępnia też zatwierdzone przez SAP usługi wdrożeniowe dla rozwiązań SAP Rapid Deployment, czyli rozwiązania do szybkiego wdrożenia, które przyspieszają przechodzenie na platformy baz danych oparte na technologii In-memory Computing. Rozszerzają one najlepszą w branży gamę usług HP bazujących na metodyce Run SAP, które umożliwiają zarządzanie aplikacjami. Dzięki tej wszechstronnej ofercie HP pomaga klientom w wydobyciu maksymalnych korzyści z posiadanej platformy bazy danych opartej na technologii In-memory Computing.

Narzędzie do testowania aplikacji stworzone przez Dział Oprogramowania HP dla środowisk SAP HANA

Dział Oprogramowania HP (HP Software) oferuje niezwykle wydajną infrastrukturę do zarządzania testami, a także rozwiązania do bieżącej obsługi, kontroli i integrowania najważniejszych rozwiązań SAP, które obejmują również platformę SAP Solution Manager. Narzędzia do automatyzacji i integracji procesów IT są też dostępne w oprogramowaniu HP Operations Orchestration for SAP, aby pomóc klientom w usprawnieniu zarządzania cyklem życia systemów SAP poprzez automatyzację powtarzalnych zadań.

HP uczestniczył w wielu największych wdrożeniach systemów SAP na świecie. Razem z zespołami ds. inżynierii produktów i firmą SAP pracuje nad stworzeniem wyjątkowego środowiska testowego dla technologii In-memory Computing nowej generacji, uwzględniającego obsługę aplikacji o znaczeniu krytycznym i wysoką dostępność.

Źródło: HP