Najchętniej czytane przez Was teksty w 2012 - Top 10

Poniżej prezentujemy listę top 10 - najchętniej przez Was czytanych w 2012 roku artykułów.

I tak:

1. Jamming GPS

Global Positioning System czyli popularny GPS został zaprojektowany przez departament obrony Stanów Zjednoczonych i zgodnie z polityką tego kraju ma pozostać darmowy dla każdego kto tylko chce z niego skorzystać – wystarczy jedynie zakupić jeden z wielu dostępnych na rynku komercyjnych odbiorników GPS..

Czytaj cały artykuł

2. Technologie mobilne na plaży

Użytkownicy smartfonów nawet podczas urlopów powinni pamiętać o kilku ważnych zasadach, które zabezpieczą ich urządzenia mobilne przed atakami cyberprzestępców

Czytaj cały artykuł

3. Ile warte są informacje, które posiada o nas Państwo?

Ataki grup hakerskich na serwisy polskich instytucji obnażyły zaniedbania i braki zabezpieczeń internetowych aplikacji zarządzanych przez sektor publiczny.

Czytaj cały artykuł

4. Huawei – bug czy feature?

Ostatnia konferencja Defcon przyniosła wiele wymiernych informacji.

Czytaj cały artykuł

5. Raport dotyczący bezpieczeństwa w Internecie opublikowany przez HP

HP publikuje wyniki badań w zakresie bezpieczeństwa: nowe zagrożenia, nowe luki w zabezpieczeniach

Czytaj cały artykuł

6. Man in The Middle

Jest to atak ukierunkowany często stosowany przez phisher-ów. Jego adresatami są najczęściej pojedyncze, wcześniej upatrzone, osoby. Celem ataku Man in The Middle jest zdobycie danych osobowych, lub przechwycenie danych uwierzytelniających.

Czytaj cały artykuł

7. Muł pieniężny

Rozpoczęły się wakacje, w związku z tym do sporej liczby bezrobotnych w Polsce dołączyła także spora liczba osób, które z przyjemnością podjęłyby pracę sezonową. Wielu z nich chciałoby w łatwy i wygodny sposób dorobić do swojego studenckiego życia, emerytury czy nisko opłacanej pracy. Jednak łatwy pieniądz to zgubny pieniądz i wiedzą o tym cyberprzestępcy, którzy bardzo dobrze potrafią to wykorzystać.

Czytaj cały artykuł

8. Przygotowanie firm MŚP na awarie informatyczne

Firma Symantec przedstawiła wyniki badania które pokazało, że stopień przygotowania małych i średnich przedsiębiorstw na awarie jest blisko powiązany z wirtualizacją, cloud computingem i mobilnością.

Czytaj cały artykuł

9. Tylko 32 procent małych i średnich firm szyfruje firmowe dyski...

Wyciek ważnych informacji z firmy, utracone efekty pracy z kilku miesięcy, poufne dane i dokumenty przesłane pomyłkowo do nieupoważnionej osoby -to przykre doświadczenia, które na szczęście dotyczą tylko ułamka małych i średnich przedsiębiorstw.

Czytaj cały artykuł

10. Cyberprzestępstwa kosztują polskich użytkowników indywidualnych nawet 4,8 mld zł

Średni koszt ponoszony przez ofiarę spada, ale rośnie liczba incydentów w sieciach społecznościowych i kierowanych na urządzenia mobilne

Czytaj cały artykuł

Źródło: Redakcja