Na 21. Finale WOŚP w Krakowie zagości Mobilne Centrum  Utylizacji Danych

Podczas 21. Finału WOŚP na Rynku Głównym w Krakowie będzie można nieodpłatnie skorzystać z możliwości zniszczenia i ekologicznego zutylizowania starego dysku twardego w Mobilnym Centrum Utylizacji Danych, udostępnionym przez BOSSG Data Security.

W ramach WOŚP odbędą się pokazy niszczenia dysków innowacyjną technologią LiquiDATA, opracowaną przez polskich naukowców: Waldemara Maliszewskiego, Kazimierza Szyszkę, oraz Janusza i Rafała Iwańców. LiquiDATA to ekologiczna metoda chemicznego niszczenia zużytych oraz uszkodzonych dysków twardych, która daje 100% gwarancję, że informacje zawarte na utylizowanych nośnikach zostaną bezpowrotnie zniszczone. Dzięki tej technologii możemy mieć pewność, że nasze prywatne dane, zdjęcia, kontakty, czy dokumenty nie zostaną wykorzystane bez naszej wiedzy, podczas gdy inne metody tylko utrudniają do nich dostęp. W czasie Finału każdy będzie mógł bezpłatnie oddać do zniszczenia dysk twardy i otrzymać przygotowany specjalnie na tę okazję Certyfikat Zniszczenia. Mobilne laboratorium będzie dostępne również dla zwiedzających.

-Wspieranie inicjatyw, takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, stanowi ważny element naszej działalności. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie pomoże w zbiórce pieniędzy dla najmłodszych oraz osób starszych

– mówi dr Paweł Markowski, Prezes Zarządu BOSSG Data Security.

W trakcie Finału na krakowskim rynku obecni będą również wynalazcy technologii LiquiDATA, którzy będą odpowiadać na pytania zainteresowanych i przeprowadzać konsultacje z zakresu ochrony danych i chemii. Tegoroczny Finał będzie pierwszą okazją do skorzystania z technologii LiquiDATA przez osoby prywatne.

MCUD będzie można znaleźć w okolicach kościoła Mariackiego, w godzinach 11:00 – 16:00.

Źródło: BOSSG Data Security