nazwa.pl będzie chronić dane swoich klientów dzięki technologii LiquiDATA

- Technologia LiquiDATA zrobiła na nas ogromne wrażenie, dlatego nie zwlekaliśmy długo z decyzją o współpracy

– komentuje Krzysztof Jagliński, Członek Zarządu NetArt, Dyrektor Pionu Strategii Marketingowej i Relacji z Klientem w nazwa.pl.

Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania i z chęcią je wykorzystujemy – szczególnie wtedy, gdy są przyjazne dla środowiska. LiquiDATA to dla nas nie tylko dodatkowe wzmocnienie bezpieczeństwa danych Klientów, ale również znaczne ułatwienie cyklicznego procesu niszczenia dysków

– dodaje Jagliński.

Technologia LiquiDATA cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko wśród instytucji publicznych, ale również firm takich jak nazwa.pl. Świadczy to o rosnącej świadomości na temat potrzeby odpowiedniej ochrony informacji oraz gotowości do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które mają na celu zapewnienie takiej ochrony.

Pisaliśmy już o innowacyjnej metodzie chemicznego niszczenia nośników danych.

Usługa chemicznego niszczenia dysków twardych technologią LiquiDATA oferowana jest w Mobilnym Centrum Utylizacji Danych (MCUD) – w specjalnie przystosowanym samochodzie-laboratorium, który przyjeżdża do siedziby firmy lub w inne miejsce wskazane przez klienta. Dzięki temu ryzyko dostania się dysków twardych w niepowołane ręce jest minimalizowane do zera, a dane mogą zostać zniszczone bez konieczności ich przewożenia. Dodatkowo, klient ma pełny nadzór nad całym procesem, dzięki zamontowanemu w pojeździe monitoringowi, systemowi rejestracji dźwięku oraz przezroczystym elementom konstrukcyjnym wyposażenia i reaktorów chemicznych.

W wyniku odpowiednich reakcji chemicznych dyski twarde zostają nieodwracalnie rozpuszczone do postaci cieczy, dzięki czemu nie ma jakiejkolwiek możliwości odtworzenia ich pierwotnej struktury i zapisanych na nim danych, gdyż powstała ciecz nie ma właściwości magnetycznych, a tym samym nie jest już nośnikiem danych. Dodatkową korzyścią z wyboru technologii LiquiDATA jest jej pro-ekologiczność. Powstała w wyniku procesu niszczenia ciecz jest przyjazna dla środowiska. Po procesie utylizacji nośnika trafia ona do oczyszczalni ścieków, gdzie jako koagulant może być wartościowym składnikiem wspomagającym proces oczyszczania ścieków. Dzięki temu klienci mają pewność, że nie tylko skutecznie zniszczyli swoje dane, ale zrobili to w sposób bezpieczny dla środowiska.

Źródło: BOSSG Data Security