Firma Arkeia Software, znana z rozwiązań przeznaczonych do backupu danych, udostępniła najnowszą wersję swojego rozwiązania Arkeia Network Backup, w której m.in. rozszerzono katalog wspieranych platform systemowych oraz ulepszono dotychczasową funkcję replikacji.

Nowa wersja backupu od Arkeia Software, Źródło: Dagma

Arkeia Network Backup jest kompleksowym rozwiązaniem do backupu, które skutecznie zabezpiecza przed utratą firmowych danych większość środowisk systemowych - wszystko dzięki wsparciu aż 260 platform. Pozwala to na backup otwartych baz danych i działających aplikacji, przy równoczesnej kompatybilności z większością platform wirtualizacyjnych dostępnych na rynku. Najnowsza wersja Arkeia Network Backup działa w oparciu o zmodyfikowaną technologię progresywnej deduplikacji – teraz rozwiązanie wyposażono w system dynamicznego zarządzania pamięcią, który automatycznie określa ilość miejsca potrzebnego do przeprowadzenia i zapisania zdeduplikowanego backupu. Równocześnie wprowadzono możliwość wymuszenia stosowania algorytmu deduplikacji niskiego poziomu – wybrać można pomiędzy algorytmami „progressive dedupe” oraz „fixed block dedupe”.

Istotną zmianą, którą wprowadza nowa wersja rozwiązania firmy Arkeia jest modyfikacja procesu replikacji danych, który pozwala na szybkie przenoszenie kopii zapasowej za pośrednictwem sieci do innej lokalizacji fizycznej lub do publicznej albo prywatnej chmury. Nowa wersja Arkeia Network Backup pozwala administratorowi na wybór pomiędzy wykonaniem i rezygnacją z kompresji danych podczas replikacji. To istotne, ponieważ o ile w przypadku wolnych sieci kompresja przyspiesza transfer, o tyle w sieciach o dużej przepustowości replikacja taki transfer spowalnia. Nowa wersja Arkeia Network Backup umożliwia również skonfigurowanie przywracania obrazów systemu za pośrednictwem sieci w momencie, gdy potrzebne jest skorzystanie z opcji disaster recovery. Opcję tę aktywuje się z poziomu interfejsu zarządzającego, dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej.

W nowej wersji Arkeia Network Backup rozszerza katalog wspieranych platform systemowych. Arkeia obsługuje teraz 32- oraz 64-bitowe wersje takich systemów jak FreeBSD 9.0, openSUSE 12.1 (Asparagus), Fedora 16 (Verne), Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot) oraz Mandriva Linux 2011.0.

Arkeia Software powstała w 1996 roku i ma swoją siedzibę w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej. Specjalizuje się w backupie danych w sieciach firmowych. Rozwiązania Arkeii chronią ponad 100000 sieci należących do 7000 klientów z 70 krajów świata, w tym te należące do GE, Sony, czy BMW.

żródło: Dagma