Fortinet prezentuje drugą generację sprzętowych  akceleratorów FortiASIC-SoC2

Nowe rozwiązanie SoC (System on Chip) łączy moc obliczeniową procesorów ogólnego przeznaczenia z mocą obliczeniową autorskiej technologii Fortinet FortiASIC w jednym chipie. Upraszcza to konstrukcję urządzeń, zapewniając im równocześnie najwyższą w branży przepustowość.

FortiASIC-SoC2 zapewnia ponad dwukrotnie większą ogólną moc przetwarzania niż jego poprzednik FortiASIC-SoC, który był implementowany w urządzeniach FortiGate i FortiWiFi od 2010 roku. FortiASIC-SoC2 wyposażony jest w 109 milionów tranzystorów. Specjalizowane układy akcelerujące drugiej generacji wykorzystują zaawansowane technologie półprzewodnikowe oraz nowe rozwiązania w zakresie konstrukcji urządzeń sieciowych.

Ponadto, nowy FortiASIC pozwoli również urządzeniom FortiGate z segmentu SMB na jeszcze lepszą akcelerację sprzętową z wykorzystaniem protokołów IPSec i SSL. Zwiększy to zarówno bezpieczeństwo, jak i wydajność platform FortiGate, które będą osiągać nawet 10-krotnie wyższą przepustowość w przypadku ruchu szyfrowanego.

Źródło: Fortinet