HP usprawnia testowanie nowoczesnych aplikacji

HP przedstawił rozwiązania HP Unified Functional Testing (UFT) 11.5 i HP UFT Mobile — oprogramowanie do testów funkcjonalnych i mobilnych nowej generacji, które ułatwi firmom szybkie reagowanie na zmiany wymagań rynku.

Aplikacje mobilne, społecznościowe i internetowe pomagają firmom w rozwoju i wprowadzaniu innowacji. Podczas ich tworzenia trudno jest jednak zapewnić takie same standardy jakości, jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań dla przedsiębiorstw. Ponadto od zespołów programistycznych oczekuje się ciągłego dostarczania nowych produktów, które pozwolą firmie wyróżnić się na tle konkurencji.

Rozszerzony pakiet oprogramowania HP Functional Testing umożliwia firmom i działom informatycznym usprawnienie procesów tworzenia i testowania aplikacji, w tym mobilnych i działających w chmurze, w sposób zapewniający najwyższą jakość. Oprogramowanie to przyspiesza automatyzację testów i pozwala na ich ciągłą integrację. Ułatwia też współpracę między najważniejszymi podmiotami uczestniczącymi w cyklu życia aplikacji. W rezultacie klienci mogą szybciej wdrażać nowe i rozszerzone aplikacje, nie rezygnując z ich wysokiej jakości. W ten sposób zwiększą swoją innowacyjność.

Nowe rozszerzenia wprowadzone w pakiecie HP Functional Testing umożliwiają:

 • Szybsze reagowanie na nowe wymagania rynku dzięki automatyzacji testów funkcjonalnych, które mają teraz miejsce na wcześniejszym etapie cyklu życia produktu, oraz łatwiejsze przeprowadzanie testów za pomocą rozszerzonych funkcji obsługi wprowadzonych w rozwiązaniu HP UFT 11.5;

 • Szybsze wprowadzanie na rynek aplikacji mobilnych dzięki rozwiązaniu HP UFT Mobile, które automatyzuje testy funkcjonalne aplikacji na urządzeniach mobilnych w środowiskach testowania w chmurach publicznych i prywatnych.

 • Zwiększenie produktywności pracowników dzięki rozwiązaniu HP Sprinter 11.5, które automatyzuje pracochłonne zadania związane z testowaniem i umożliwia przekształcanie testów ręcznych w automatyczne za pomocą jednego kliknięcia.

„Firmy nie mogą sobie pozwolić na to, aby przyspieszenie pracy aplikacji następowało kosztem ich jakości”

<

– powiedział Subbu Iyer, wiceprezes ds. zarządzania automatyzacją aplikacji (Applications Automation Management) w dziale oprogramowania HP (HP Software).

„Nowy pakiet oprogramowania HP Functional Testing oferuje narzędzia do automatyzacji testów, które umożliwiają naszym klientom szybkie i częste dostarczanie na rynek innowacyjnych aplikacji najwyższej jakości”.

Testy przeprowadzane w trybie ciągłym, z większą szybkością i intensywnością

HP UFT 11.5 to rozszerzona platforma, na której można tworzyć kompleksowe, zautomatyzowane testy funkcjonalne. Spełnia ona wymagania innowacyjnych technologii programowania i ułatwia dostosowywanie się do nowych potrzeb rynku. Oferuje uproszczony, nowoczesny sposób obsługi. Oto jej przykładowe zalety:

 • Automatyzuje testy zarówno graficznych interfejsów użytkownika, jak i interfejsów programowania aplikacji, które teraz są dostępne w jednym widoku. Ułatwia wprowadzanie na rynek złożonych aplikacji wysokiej jakości, a tym samym pomaga w rozwoju.

 • Upraszcza procesy i obniża koszty pracy dzięki automatycznej integracji testów (dotyczy to również narzędzia do ręcznego tworzenia testów HP Sprinter). Umożliwia przekształcanie skryptów ręcznych w automatyczne za pomocą jednego kliknięcia.

 • Przyspiesza wprowadzanie innowacji dzięki najnowocześniejszym technologiom i narzędziom do programowania, takim jak opatentowana funkcja rozpoznawania obiektów HP UFT Insight, która automatycznie rozpoznaje aplikacje niezależnie od technologii ich wdrożenia.

  • „Zapewnienie lekarzom i pacjentom dostępu do dokładnych informacji medycznych decyduje o jakości opieki nad pacjentem” — powiedział Chris Trimper, główny analityk ds. automatyzacji w dziale kontroli jakości (Enterprise QA) firmy Independent Health. „Za pomocą rozwiązania HP UFT 11.5 możemy szybko testować i dostarczać aplikacje biznesowe wysokiej jakości, dzięki którym nasi pracownicy będą mieć dostęp do potrzebnych informacji w każdej chwili, niezależnie od tego, czy szukają odpowiedniego lekarza, czy chcą złożyć wniosek o refundację kosztów”.

   Zarządzanie jakością przez cały cykl życia aplikacji mobilnej

   Rozwiązanie HP UFT Mobile rozszerza na urządzenia mobilne testy funkcjonalne dostępne w oprogramowaniu HP UFT. Klienci mogą szybko testować aplikacje mobilne w nowych środowiskach testowych w chmurach publicznych i prywatnych, w wielu systemach operacyjnych (np. AndroidTM firmy Google i iOS firmy Apple), bez konieczności tworzenia specjalnych laboratoriów i ponoszenia związanych z tym kosztów. Umożliwia to przeprowadzanie testów przez cały cykl życia aplikacji zgodnie z wymaganiami stawianymi technologiom mobilnym, które powinny być dostępne z każdego miejsca i w każdej chwili.

   Łatwiejsze wprowadzanie innowacji przez testerów

   Oprogramowanie HP Sprinter 11.5 zostało zaprojektowane z myślą o optymalizacji wydajności ręcznych testów aplikacji. Uwalnia ono zespoły testerów od konieczności wykonywania powtarzalnych zadań i podnosi poziom testów badawczych. Klientom oferuje następujące korzyści:

   • Wzrost produktywności pracowników. Nowa, zintegrowana funkcja ułatwia tworzenie testów, a skanery wykrywają błędy literowe oraz problemy dotyczące lokalizacji i zgodności z przepisami.

   • Oszczędność czasu. Te same testy ręczne można wykorzystywać wielokrotnie dzięki integracji z rozwiązaniem HP BPT, które przyspiesza wdrażanie platform.

   • Obniżenie kosztów. Testy ręczne można przekształcić w automatyczne za pomocą jednego kliknięcia, co chroni wcześniejsze inwestycje w rozwiązania testujące.

   Rozszerzenie funkcji współpracy i ich integracja z cyklem życia aplikacji

   Nowy, rozszerzony pakiet testów funkcjonalnych HP można w pełni zintegrować z HP Application Lifecycle Management (ALM) — główną platformą HP do zarządzania cyklem życia aplikacji. W rezultacie klienci zyskują jedną platformę oprogramowania, która usprawnia współpracę oraz umożliwia szybkie tworzenie aplikacji i sprawne zarządzanie nimi, a tym samym osiąganie wymiernych korzyści.

   HP Functional Testing Suite jest głównym komponentem pakietu HP IT Performance Suite — platformy nowej generacji dla przedsiębiorstw, która ułatwia szefom działów informatycznych zwiększenie wydajności systemów dzięki analizie danych operacyjnych.

   HP Discover, jedna z najważniejszych konferencji dla klientów HP w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce, odbędzie się w dniach 4-6 grudnia we Frankfurcie.

   Źródło: HP