Nowe spojrzenie na storage

Osiąganie wysoko postawionych celów, zwiększanie szybkości i wydajności zazwyczaj odnosi się do ludzkiego organizmu oraz zaawansowanych pojazdów. NetApp robi to samo w obszarze technologii – podczas konferencji Data Center Fitness zaprezentuje nowatorski plan treningowy dla pamięci masowej.

NetApp Poland, dostawca rozwiązań storage’owych, zaprasza 6 listopada na konferencję w warszawskim studiu filmowym „Tęcza”. Odbędzie się ona pod hasłem Data Center Fitness, co stanowi nawiązanie do trendu „odchudzania” infrastruktury IT i zwiększania wydajności pamięci masowej. (pisaliśmy już o odchudzaniu i poprawie efektywności infrastruktury IT)

Na początku konferencji przewidziana jest „Rozgrzewka”. Będzie to wspólna część dla wszystkich uczestników, podczas której przedstawione zostaną ciekawe przykłady wdrożeń technologii storage’owych w Netii oraz PTK Centertel. „Trening” będzie podzielony na dwie sprofilowane części – „Trening BIZ” i „Trening TECH”. Pierwsza z nich będzie dotyczyć przede wszystkim „odchudzania”, czyli optymalizacji infrastruktury IT i maksymalizacji wydajności pamięci masowej w przedsiębiorstwie. Z kolei podczas treningu technicznego zaprezentowane zostaną konkretne rozwiązania NetApp, takie jak Virtual Storage Tier czy Cluster Mode.

Konferencja zakończy się pokazem niezwykłych maszyn, które są przykładem innowacyjnego podejścia do technologii, pozwalającego przekraczać na pozór oczywiste granice. Pierwszą jest zaprojektowany przez studentów Koła Aerodynamiki Pojazdów na Politechnice Warszawskiej pojazd "Kropelka", który może przejechać 609 km na 1 litrze paliwa. Drugą atrakcją będzie bolid WUT Racing stworzony przez miłośników motoryzacji z Politechniki Warszawskiej. Będzie to również rzadka okazja do sprawdzenia wagi ultralekkiego samolotu czy posterowania quedrocopterem.

Więcej informacji o konferencji Data Center Fitness

Źródło: NetApp