Trend Ready bezpieczne i pewne korzystanie z publicznej chmury

Firma Trend Micro zaprezentowała program Trend Ready, który jest skierowany do dostawców usług w chmurze. Jest to inicjatywa o światowym zasięgu mająca umożliwić przedsiębiorstwom bezpieczne i pewne korzystanie z publicznej chmury. Nad osiągnięciem statusu Trend Ready wraz z firmą Trend Micro pracowali wiodący dostawcy usług w publicznej chmurze, tacy jak: Amazon Web Services, Dell; HP Cloud Services; NTT Communications, oddziały w USA i Singapurze; OpSource, Dimension Data company, Savvis, a CenturyLink Company; oraz Telefônica | Vivo.

Nowy program umożliwi firmie Trend Micro i jej wybranym partnerom weryfikację, czy produkty Trend Micro są kompatybilne w zakresie infrastruktur wiodących dostawców usług w chmurze. Uczestnicząc w programie dostawcy usług zapewniają klientów, że infrastruktura ich chmury będzie zgodna z produktami Trend Micro i będzie współdziałać z nimi bez problemów.

Jak stwierdzono w Badaniu Bezpieczeństwa Chmury przeprowadzonym w 2011r. przez IDC, więcej niż jedna trzecia (37 procent) organizacji, które nie planują wdrożenia cloud computingu uważa, że architektura chmury z wieloma użytkownikami jest zbyt ryzykowna dla kluczowych danych i aplikacji ze względu na wymogi bezpieczeństwa i prywatności. Oznacza to, że przedsiębiorstwa wciąż jeszcze stoją przed koniecznością zrozumienia i pokonania głównej bariery dla chmur publicznych – bariery bezpieczeństwa. To właśnie ona zniechęca firmy do umieszczania w chmurze na szeroką aplikacji kluczowych z ich perspektywy.

Program Trend Ready dla dostawców usług cloud computing kształci, oferuje wsparcie i dostarcza wiele sprawdzonych rozwiązań, pozwalających klientom zrozumieć chmurę. W ten sposób wspiera pokonywanie obiekcji klientów i pomaga im bezpiecznie zaimplementować pracę w chmurze we własnych przedsiębiorstwach za pośrednictwem wiarygodnych partnerów Trend Ready oraz dzięki produktom i usługom Trend Micro. Obecnie w ramach programu przeprowadzana jest weryfikacja kompatybilności Trend Micro™ Deep Security i Trend Micro™ SecureCloud™ - dwóch wiodących na światowym rynku rozwiązań w zakresie wirtualizacji i bezpieczeństwa w chmurze.

Program Trend Ready nie tylko umożliwia weryfikację kompatybilności produktów z określonymi produktami Trend Micro, lecz także oferuje uczestnikom poradniki wdrożenia, które mogą oni udostępnić swoim klientom. Poradniki te opisują dobre praktyki i zalecane konfiguracje do wprowadzenia określonych produktów Trend Micro do infrastruktur chmury.

"Wszystkie firmy zajmujące się oprogramowaniem weryfikują zgodność swoich rozwiązań z wiodącymi rozwiązaniami sprzętowymi. Jednak Trend Micro jako pierwsze rozszerzyło weryfikację tak, by obejmowała również infrastrukturę chmury. Hybrydowe infrastruktury oparte na chmurze są powszechne wśród naszych klientów. Jesteśmy więc dumni, że możemy pracować z grupą najlepszych dostawców usług cloud computing, by zapewnić naszym klientom lepszą ochronę i szerokie możliwości rozwiązań pracy w chmurze"

- mówi Steve Quane, CPO w firmie Trend Micro.

Produkty funkcjonujące obecnie na rynku, które zostały zweryfikowane w programie Trend Ready dla dostawców usług chmury obejmują m.in.:

  • Trend Micro™ Deep Security™ - pierwsza w branży bezagentowa platforma bezpieczeństwa. Oferuje wszechstronną, elastyczną i niezwykle wydajną ochronę. Zabezpiecza przed złośliwym oprogramowaniem, zapobiega włamaniom, zapewnia klasyfikacje treści sieciowych pod względem reputacji (web reputation), firewall, monitoring spójności i sprawdzanie rejestrów. Najnowsza wersja platformy, DeepSecurity 9 zawiera kolejne udoskonalenia bezagentowej architektury w zakresie wydajności i wygody użycia.

  • Trend Micro™SecureCloud™ - usługa zdalna wraz z hostingiem lub lokalne wykorzystanie oprogramowania w firmie. Chroni dane w chmurach tak publicznych, jak i prywatnych wykorzystując wydajne i łatwe w obsłudze usługi szyfrowania, dzięki czemu zapewnia ochronę informacji i pomaga spełnić wymogi kontroli zgodności.

Źródło: Trend Micro