HP ułatwia organizacjom ewolucję w kierunku chmury

Inicjatywa HP i Microsoft, o nazwie Joint Private Cloud, oferuje zoptymalizowane, wstępnie zintegrowane rozwiązania, bazujące na wspólnie rozwijanej technologii, a także wszechstronną ofertę sprzedaży i wsparcia przez cały cykl życia produktu.

Organizacje coraz częściej decydują się na przejście do chmury ze względu na elastyczność i korzyści finansowe wiążące się z jej wykorzystaniem. Jednocześnie przed szybkim przejściem do przetwarzania w chmurze powstrzymują ich obawy przed utratą danych, bezpieczeństwa i uzależnieniem się od jednego dostawcy. Oferując przejrzysty, sprawdzony sposób na poradzenie sobie z tymi przeszkodami HP i Microsoft w znaczny sposób upraszczają i przyspieszają ewolucję w kierunku przetwarzania w chmurze.

Umowa zawarta pomiędzy firmami HP i Microsoft Corp. opiera się na strategii HP Converged Cloud. Jako pierwsza strategia oferowana na rynku, bazująca na pojedynczej otwartej architekturze, HP Converged Cloud umożliwia integrację dowolnego połączenia prywatnych, zarządzanych i publicznych chmur oraz tradycyjnej infrastruktury informatycznej.

Nowa inicjatywa firm HP i Microsoft - Joint Private Cloud - obejmuje:

  • Możliwość szybszego przejścia na model chmury dzięki nowym, wstępnie zintegrowanym rozwiązaniom i wzorcom architektury

  • Uproszczone zarządzanie w środowisku fizycznym i wirtualnym oraz kompleksową integrację zarządzania

  • Zaufane, pochodzące od jednego producenta połączenie z Windows Server 2012 i Microsoft System Center 2012 SP1, dostępne teraz również bezpośrednio od HP.

„W miarę jak klienci przenoszą się do prywatnych chmur, coraz częściej zaczynają poszukiwać rozwiązania, które minimalizowałoby ryzyko, a jednocześnie zwiększałoby elastyczność i redukowało koszty” mówi Stephen DeWitt, wiceprezes, Enterprise Group, HP. „Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Microsoft możemy zaoferować klientom zaufane rozwiązanie z pojedynczego źródła, zapewniające łatwe i efektywne przejście do modelu chmury.”

„Ponieważ Windows Server 2012 został zbudowany z myślą o chmurze, stanowi on dla firm niezwykle istotny krok w stronę transformacji. Rozwiązania HP Converged Cloud wraz z Windows Server 2012 gwarantują klientom pewny sposób na przekroczenie ograniczeń związanych z wirtualizacją i przyspieszenie transformacji w kierunku chmury ”

mówi Michael Park, wiceprezes korporacji Microsoft , Windows Server Marketing.

Szybsze przechodzenie do prywatnej chmury

Rozszerzona oferta HP Converged Cloud obejmuje integrację rozwiązań HP CloudSystem i Microsoft, dzięki czemu klienci będą mogli bardzo szybko zmienić zwirtualizowane zasoby w samoobsługowe prywatne i hybrydowe środowiska chmury. Zoptymalizowane dla Microsoft rozwiązanie HP CloudSystem skraca czas pomiędzy inwestycją, a rozpoczęciem czerpania z niej korzyści zapewniając wstępnie zintegrowane rozwiązania obejmujące HP Converged Infrastructure, zarządzanie chmurą z HP, Windows Server 2012 i Microsoft System Center 2012 SP1.

Dzięki optymalizacji HP CloudSystem dla Microsoft klienci mogą usprawnić i przyspieszyć zarówno projektowanie usług, jak i udostępnianie procesów z wykorzystaniem sprawdzonych szablonów bazujących na najlepszych rozwiązaniach, takich jak HP Cloud Maps, a także praktycznie wyeliminować często napotykane zagrożenia wiążące się z korzystaniem z chmury. Rozwiązanie obejmuje również zwiększoną efektywność zarządzania pamięcią, uzyskaną dzięki autonomicznemu, elastycznemu alokowaniu HP 3PAR, zautomatyzowanemu przechowywaniu danych w różnych warstwach systemu pamięci masowej oraz niezakłócającym pracy funkcjom mobilności danych.

Dostępność

Klienci mogą nabyć kompletne rozwiązanie HP CloudSystem zoptymalizowane dla Windows Server i Microsoft System Center bezpośrednio od HP lub od autoryzowanego resellera HP. Otrzymują oni kompleksową obsługę rozwiązań HP-Microsoft w jednym miejscu, łącznie z nabyciem, wykorzystaniem, integracją i konserwacją, a także wsparciem, co skróci czas rozwiązania potencjalnych problemów. Ponadto, firma HP będzie mogła zaoferować Windows Server 2012 i Systems Center 2012 po cenie proporcjonalnej do istniejącej umowy Microsoft Enterprise Agreement klienta, co umożliwi HP dopasowanie poziomu cen i zapewnienie odpowiedniej wartości transakcji za kompleksowe rozwiązanie.

Źródło: HP