GTS rozwija usługi cloud computing

“Najnowsza wersja rozwiązania GTS Wirtualny Hosting pozwala firmom precyzyjnie i dynamicznie wybierać, alokować i przenosić zasoby. Dzięki aktualizacji usługi jest to jeszcze prostsze – teraz klienci mogą elastycznie zarządzać swoimi zasobami przy pomocy narzędzia online, a jeśli wybiorą odpowiedni model cenowy, będą mogli płacić jedynie za czas, w którym maszyny wirtualne są rzeczywiście wykorzystywane,”

powiedział Artur Ostrowski, Senior Vice President Customer Solutions w GTS.

Firmy mogą wybrać jeden z dwóch modeli cenowych. W pierwszym opłaty są naliczane na podstawie rzeczywistego wykorzystania udostępnionych zasobów. Jest to idealne rozwiązanie dla firm tworzących oprogramowanie, wykorzystujących środowiska testowe, aplikacje działające sezonowo lub firm rozpoczynających działalność, które nie są w stanie oszacować swoich początkowych i przyszłych potrzeb. Udostępniony klientowi panel zarządzania pozwala na zwiększenie lub zmniejszenie ilości potrzebnych zasobów i tym samym płacenie za nie według stawek godzinowych.

Drugi model cenowy, o stałym poziomie opłat, zakłada płatność z góry za określoną ilość zasobów, które mogą być rozdzielone na wiele maszyn wirtualnych i dowolnie miedzy nimi przenoszone, zapewniając przy tym najniższy koszt jednostkowy usługi. Rozwiązanie to jest idealne do obsługi stałych środowisk produkcyjnych.

Najważniejsze nowe funkcjonalności usługi GTS Wirtualny Hosting to:

  • narzędzie online umożliwiające samodzielne zarządzanie wirtualnymi zasobami, dzięki któremu klient wykonując zaledwie kilka kliknięć może utworzyć, aktualizować bądź zawiesić działanie wirtualnej maszyny

  • jeszcze dokładniejszy monitoring wydajności zasobów w trybie online

  • usługa profesjonalnego backupu o pojemności 20BG – gratis

GTS Wirtualny Hosting to usługa klasy enterprise, która oferuje elastyczne, wydajne środowisko obliczeniowe. Produkt oferowany jest w modelu „infrastruktura jako usługa” (IaaS).

GTS Wirtualny Hosting jest dostępny w dwóch wersjach dla wszystkich klientów w Europie Środkowo-Wschodniej. Wirtualny Prywatny Serwer jest podstawowym, predefiniowanym odpowiednikiem tradycyjnego serwera fizycznego, zaś Wirtualne Centrum Danych jest zaawansowanym rozwiązaniem do obsługi takich systemów jak CRM, ERP, baz danych czy środowisk testowych na życzenie. Dane klientów są przechowywane i hostowane w zaawansowanych centrach danych GTS, a wysoka dostępność jest gwarantowana dzięki redundantnej infrastrukturze.