Nowe rozwiązania Norton zgodne z Windows 8

Norton przedstawił najnowsze wersje swoich najważniejszych produktów: Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus.

Oferują pięć opatentowanych warstw zabezpieczeń, lepszą ochronę sieci społecznościowych, funkcje chroniące przed atakami typu scam, oraz udoskonalone funkcje działające w chmurze, wyznaczając przy tym nowe standardy wydajności i ochrony. Nowe rozwiązania są zgodne z systemem operacyjnym Windows® 8 i zostały zaprojektowane tak, aby zwiększyć jego szybkość i bezpieczeństwo w porównaniu z oprogramowaniem zabezpieczającym Windows Defender obecnym w systemie.

Jak wykazały testy zewnętrzne, Windows 8 z zabezpieczeniami Norton jest o 50% szybszy i o 20% bezpieczniejszy niż z oprogramowaniem Windows Defender . W tych samych testach Norton prawidłowo wykrył i zablokował wszystkie zagrożenia, których nie rozpoznał Windows Defender.

„Klienci przenieśli już niemal wszystkie aspekty swojego życia do sieci, często narażając bezpieczeństwo swoich danych osobowych”

– powiedziała Janice Chaffin, prezes grupy odpowiedzialna za dział produktów dla klientów indywidualnych w firmie Symantec.

„Najnowsze rozwiązania Norton uwzględniają te i inne problemy, zapewniając większe bezpieczeństwo sieci społecznościowych i ochronę przed scamem użytkownikom korzystającym z różnych urządzeń i technologii Wi-Fi”.

Najnowsze produkty firmy Norton zostały opracowane z myślą o większym bezpieczeństwie i prostocie obsługi. Są zoptymalizowane pod kątem szybkości i wydajności - w testach zewnętrznych pokonały wszystkich konkurentów zarówno w kategorii ochrony, jak i wydajności . Najważniejsze nowe udoskonalenia to:

Większe bezpieczeństwo

Oprócz wiodących, głównych technologii ochrony, nowe produkty firmy Norton oferują następujące rozszerzenia:

  • Zabezpieczenie sieci społecznościowych – nowe rozwiązania chronią użytkowników sieci społecznościowych przed atakami i oszustwami typu scam, takimi jak wymuszanie użycia przycisku „Lubię to!” (likejacking) lub komunikaty, wiadomości i powiadomienia zawierające szkodliwy kod.

  • Ostrzeżenia przed scamem – funkcje antyscam ostrzegają o potencjalnie niebezpiecznych stronach WWW, które dopiero się pojawiły lub nie mają jeszcze ustalonej reputacji w społeczności użytkowników oprogramowania Norton. Pomaga to użytkownikom chronić swoje dane dotyczące kont bankowych, haseł, loginów itp.

  • Rozszerzone zabezpieczenia sieci – aby chronić użytkowników przed coraz bardziej zaawansowanymi atakami z Internetu, najnowsze wersje produktów Norton mają wzmocnione zabezpieczenia sieciowe, takie jak inteligentna zapora i rozszerzone funkcje ostrzeżeń, które teraz śledzą reputację nie tylko plików, adresów URL i domen, ale również adresów IP.

Szybsze działanie

Użytkownicy zwracają coraz większą uwagę na to, jak rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa wpływają na trwałość baterii komputera i szybkość uruchamiania oraz zamykania systemu. Najnowsze produkty Norton oferują następujące udoskonalenia w tym zakresie:

  • Szybsze uruchamianie i zamykanie systemu – Zmiany wprowadzone w najnowszych wersjach oprogramowania pozwoliły na znaczne skrócenie czasu uruchamiania i zamykania systemu.

  • Zwiększenie trwałości baterii – Zmniejszony pobór mocy pozwala na dłuższe użytkowanie baterii i szybsze uruchamianie systemu ze stanu uśpienia lub hibernacji.

  • Lepsza obsługa plików multimedialnych – Pliki multimedialne, zawierające np. fotografie, nagrania muzyczne i filmy wideo, są zabezpieczone przed atakami bez ograniczania możliwości korzystania z nich.

Prostsza obsługa

Nowe produkty Norton zapewniają nie tylko bezpieczeństwo i szybkość działania, ale dzięki poniższym udogodnieniom, są również niezwykle proste w obsłudze:

  • Obsługa ekranów dotykowych – Interfejs użytkownika został zaprojektowany z myślą o szybszym działaniu i zoptymalizowany pod kątem ekranów dotykowych.

  • Automatyczne pobieranie aktualizacji – Wszystkie aktualizacje produktów są teraz pobierane w tle i instalowane automatycznie. Użytkownik nie musi sprawdzać ich ręcznie, aby mieć pewność, że jest chroniony przed najnowszymi zagrożeniami.

  • Aktualizacje bez ponownego uruchamiania systemu – Aktualizacje nie wymagają już ponownego uruchamiania systemu. Użytkownik nie musi przerywać pracy, aby najnowsze zabezpieczenia zaczęły działać.

Najnowsze wersje programów Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus będzie można kupić w Polsce w drugiej połowie września,

Źródło: Symantec