Europejska wersja moneto - aplikacja przedpłaconej mobilnej portmonetki w technologii NFC dla iPhone’a

Spółki DeviceFidelity i Vincento Payment Solutions Ltd, współpracujące z MasterCard, ogłosiły dzisiaj wprowadzenie na rynek europejskiej wersji moneto, bezpośredniej aplikacji przedpłaconej mobilnej portmonetki dla konsumenta w technologii NFC dla iPhone’a. Prezentując to rozwiązanie podczas Konferencji 2012 MasterCard Europe, poświęconej kartom przedpłaconym, spółki ogłosiły, że Wielka Brytania będzie pierwszym rynkiem europejskim, na którym uruchomią moneto dla konsumentów korzystających z iPhone’a.

Po zakończonym sukcesem uruchomieniu na początku roku mobilnej portmonetki moneto w USA, spółka DeviceFidelity nawiązała współpracę z Vincento i MasterCard w celu wdrożenia tego innowacyjnego i popularnego rozwiązania płatniczego w Wielkiej Brytanii

– powiedział Philippe Martineau, Wiceprezes ds. Rozwoju Biznesu spółki DeviceFidelity Europe.

– Wielka Brytania jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków kart przedpłaconych i płatności zbliżeniowych oraz należy do największych rynków funkcjonalności NFC i zbliżeniowych w punktach sprzedaży (POS).

MasterCard PayPass Wallet Services NFC POS, Źródło: MasterCard

Przedpłacona mobilna portmonetka moneto wykorzystuje połączenie technologii MasterCard® PayPass™ i platformy iCaisse4X DeviceFidelity. Umożliwia płatności tap & go™ (płatności zbliżeniowe) za pomocą iPhone’a w blisko 500 tysiącach placówek handlowych w 41 krajach. Oparta na technologii Kalixa®, karta przedpłacona MasterCard, będąca flagowym produktem Vincento, jest wszechstronnym rozwiązaniem w obszarze handlu mobilnego. Zapewnia ono wygodę, kontrolę i elastyczność mobilnych płatności przedpłaconych w bezpiecznym środowisku mobilnym.

Usługa mobilnej portmonetki moneto różni się od innych mobilnych programów w technologii NFC. Będzie ona dostępna dla większości użytkowników smartfonów, niezależnie od nośnika bezprzewodowego. Jeszcze w tym roku konsumenci korzystający z iPhone’a będą mogli zamówić usługę bezpośrednio na stronie www.moneto.co.uk. Użytkownicy będą mogli ustanowić połączenie z ich rachunkiem bankowym lub kartą kredytową w celu zasilania ich rachunków przedpłaconych usługi moneto.

W późniejszym czasie usługa zostanie także udostępniona konsumentom korzystającym z Androida w Wielkiej Brytanii, a następnie w innych krajach europejskich.

Płatności NFC właśnie zaczynają mieć swoje pięć minut. Po ogromnym sukcesie Kalixy – naszej przedpłaconej karty MasterCard, było dla nas absolutnie naturalne zbadać, jak poszerzyć naszą ofertę. DeviceFidelity i MasterCard nawiązało współpracę. To współpraca dwóch innowacyjnych firm, firm, które mają wspólną wizję oferowania prostych, bezpiecznych i ogólnie dostępnych płatności. Moneto jest ważnym krokiem do osiągnięcia tego celu

– powiedział Kamran Hedjri, Dyrektor Zarządzający Vincento.

Jesteśmy dumni, że nasza platforma do płatności zasila ten pionierski produkt

– dodał.

Matt Lanford, Dyrektor ds. Kart Przedpłaconych MasterCard Europe powiedział:

Dzisiejsza inauguracja jest kolejnym kamieniem milowym w strategii MasterCard. Polega ona na współpracy z innowatorami w całej branży, w celu oferowania prostych płatności przy użyciu inteligentnej technologii, bez względu na to, gdzie i za pomocą jakiego urządzenia konsumenci będą chcieli płacić za swoje zakupy. Jestem bardzo zadowolony, że MasterCard jest partnerem z wyboru dla podmiotów opracowujących następną generację płatności w dobie bezgotówkowej.

Przedpłacona moneto MasterCard będzie pierwszym programem usług przedpłaconych oferującym mobilne rozwiązanie płatnicze, które obejmuje aplikację dla iPhone’a, umożliwiającą użytkownikom dostęp do ich rachunku za pomocą urządzenia mobilnego i korzystania w takich funkcji, jak aktualizacja salda w czasie rzeczywistym, lokalizacja placówek handlowych, bezpieczeństwo portmonetki i pełny zakres funkcjonalności NFC., Aby zapewnić użytkownikom możliwość dostępu do ich środków w bankomatach, dokonywanie zakupów online lub w placówkach handlowych, które nie akceptują płatności zbliżeniowych, usłudze moneto towarzyszy karta przepłacona EMV MasterCard

Źródło: MasterCard