Windows Server 2012 podstawą Cloud OS

W trakcie dzisiejszej premiery online, Satya Nadella, prezes działu Microsoft Server and Tools w Microsoft Corporation, poinformował o ogólnej dostępności Windows Server 2012. W swoim wystąpieniu Nadella zaprezentował kluczową rolę, jaką odgrywa nowy system operacyjny Microsoft w ofercie rozwiązań chmurowych firmy. Jest on dedykowany nie tylko dla pojedynczych serwerów, ale także stanowi podstawę przetwarzania w chmurach dowolnego typu, dzięki czemu staje się dla klientów nowoczesną platformą dla aplikacji dostępnych z każdego miejsca na świecie.

„System operacyjny zawsze pełnił kluczową rolę w sferze IT. Obecnie, poprzez stale dostępne usługi w chmurze, związaną z nimi sieć połączonych urządzeń i ogromną ilość przetwarzanych danych, obserwujemy jego odrodzenie”

— powiedział Nadella.

„Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu Microsoft w zakresie najpowszechniej stosowanych systemów operacyjnych, aplikacji i usług w chmurze możemy zaoferować klientom system operacyjny zoptymalizowany dla chmury. Łączy on możliwości przetwarzania lokalnego jak i na platformie Windows Azure, pomagając w budowie centrum danych bez żadnych ograniczeń”.

Podstawa nowoczesnego centrum danych

Przetwarzanie w chmurze było punktem wyjścia podczas prac nad systemem Windows Server 2012. Inżynierowie firmy Microsoft wykorzystali w nich swoje doświadczenie w dziedzinie eksploatacji centrów danych opartych na setkach tysięcy serwerów oferujących ponad 200 usług w chmurze. Windows Server 2012 wykracza poza konwencjonalną definicję serwerowego systemu operacyjnego, oferując znaczące udoskonalenia związane z wirtualizacją, pamięciami masowymi, pracą w sieci i automatyzacją. Dzięki setkom nowych funkcji klienci mogą uzyskać znacznie większą szybkość, skalę i wydajność centrów danych oraz aplikacji. Ponadto Windows Server 2012 w połączeniu z platformą Windows Azure i produktami z rodziny System Center umożliwia zarządzanie aplikacjami i usługami oraz ich dostarczanie zarówno w chmurze prywatnej, hostowanej, jak i publicznej.

Klienci widzą przepis na sukces w systemie Windows Server 2012

W celu wykorzystania zalet systemu Windows Server 2012 oraz przetwarzania w chmurze klienci mogą odwołać się do posiadanych już kompetencji i inwestycji w zakresie zarządzania systemami i tożsamością, tworzenia aplikacji, baz danych oraz wirtualizacji. Pierwsze, przedpremierowe wdrożenia przyniosły już ogromne korzyści wielu przedsiębiorstwom. Z ankiety przeprowadzonej wśród 70 pierwszych klientów z całego świata wynika, że spodziewają się oni średnio 52-procentowej redukcji przestojów, skrócenia czasu wdrażania usług i aplikacji w chmurze o 41%, a także zaoszczędzenia 15 godzin pracy rocznie w przeliczeniu na jednego pracownika. 91% respondentów oczekuje zmniejszenia nakładu pracy związanej z administracją serwerami, a 88% — z administracją siecią.*

Menzies Aviation, linia lotnicza obsługująca loty pasażerskie i towarowe, zatrudniająca ponad 17 000 osób wykorzystuje System Windows Server 2012, aby zapewnić pracownikom usługi zarządzania tożsamością oraz prowadzić politykę zarządzania dostępem do informacji podczas procesu dynamicznego przejmowania nowych spółek.

„Jesteśmy pod dużym wrażeniem możliwości systemu Windows Server 2012 i całościowego rozwiązania firmy Microsoft. Pomoże nam ono w zarządzaniu systemami i aplikacjami, które mamy w swoich środowiskach chmur prywatnych rozwijających się wraz z naszą działalnością”

— powiedział Martin Gallington, Senior Vice President, IT, Menzies Aviation.

„Jest to radykalny krok naprzód, a towarzyszy mu prosty i ekonomiczny model cenowy”.

Equifax jest globalnym dostawcą rozwiązań informacyjnych, który porządkuje i gromadzi dane ponad 500 milionów konsumentów i 81 milionów firm z całego świata. Dzięki systemowi Windows Server 2012 firma spodziewa się większej niezawodności i dostępności usług informacyjnych, jakie świadczy swoim klientom.

„System Windows Server 2012 rewolucjonizuje sposób prowadzenia przez nas centrum danych. Teraz możemy jeszcze lepiej wywiązywać się ze swoich zobowiązań wobec klientów”

— mówi Bryan Garcia, chief technology officer, Equifax.

„Dzięki nowym wysoko dostępnym technologiom możemy dostarczać bieżąco aktualizowane aplikacje, stawiamy również na oprogramowanie Hyper-V, jako kluczowy element naszej strategii chmury prywatnej. Ogromnie usprawnia nam to pracę, a zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na działania dla innowacyjności i rozwoju firmy”.

Więcej informacji o systemie Windows Server 2012 i systemie operacyjnym w chmurze można uzyskać tutaj

Źródło: Microsoft