Kaspersky Lab uruchamia globalny akcelerator bezpieczeństwa wraz z liderami branży inwestycyjnej

Kaspersky Lab informuje o uruchomieniu globalnej inicjatywy mającej na celu identyfikację i wspomaganie nowych talentów w branży cyberbezpieczeństwa. Security Startup Challenge (SSC) to akcelerator stworzony i wdrożony przez Kaspersky Academy we współpracy z liderami branży inwestycyjnej - Mangrove Capital Partners oraz ABRT Venture Fund. SSC zapewni startupom z całego świata dostęp do eksperckiej wiedzy z zakresu biznesu, cyberbezpieczeństwa oraz innych branż.

Cyberzagrożenia stały się problemem globalnym – podlegają ciągłej ewolucji, a ich liczba nieustannie rośnie. Obecnie eksperci z Kaspersky Lab identyfikują ponad 300 000 nowych szkodliwych plików dziennie, a w całym ubiegłym roku produkty firmy wykryły i zneutralizowały ponad 6 miliardów zagrożeń na całym świecie (Kaspersky Security Bulletin 2014. Dane zostały uzyskane z systemu Kaspersky Security Network i obejmują okres listopad 2013 – październik 2014.) Podążając zgodnie ze swoją misją ratowania świata przed cyberprzestępczością, specjaliści z Kaspersky Lab z determinacją walczą ze wszelkimi formami szkodliwych programów i są przekonani, że budowanie świadomości, zachęcanie do dialogu i uruchamianie programów edukacyjnych to kluczowe kroki w kierunku międzynarodowej współpracy w walce z zagrożeniami IT.

Jewgienij Kasperski, prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab, powiedział:

„Zagrożenia IT są coraz bardziej zaawansowane i niebezpieczne, dlatego świat potrzebuje nowych pomysłów i nieszablonowego podejścia do cyberbezpieczeństwa. Cieszy zatem, że coraz częściej rynkowi liderzy inwestują w startupy – kreatywni młodzi przedsiębiorcy mają dzięki temu warunki do rozwoju i budowania kariery. Całkiem niedawno nasza firma także była startupem i mogę potwierdzić, że walka z cyberprzestępcami powiązana z budowaniem biznesu od zera to bardzo satysfakcjonujące zajęcie”.

Wydarzenie Security Startup Challenge 2015 zostanie zorganizowane w okresie marzec – sierpień 2015 r. i rozpocznie się od serii dwudniowych warsztatów w Jerozolimie, Berlinie, San Francisco, Singapurze i Moskwie. Po tych działaniach uruchomiony zostanie trzymiesięczny akcelerator, który obejmie zdalną pracę grupową w ramach dwóch bootcampów w Luksemburgu, a finał wydarzenia odbędzie się na uczelni Massachusetts Institute of Technology w Stanach Zjednoczonych.

Rejestracja online na warsztaty i do głównego programu została już uruchomiona i jest dostępna na stronie www.SSC2015.org - chętni mogą aplikować do 28 kwietnia 2015 r. Selekcja kandydatów zostanie przeprowadzona przez specjalnie powołaną komisję, która wyłoni osoby i zespoły proponujące najbardziej obiecujące, innowacyjne i ciekawe rozwiązania. SSC 2015 oferuje łącznie 40 miejsc dla uczestników, którzy otrzymają możliwość pogłębienia wiedzy i powalczą o dotację w wysokości 80 000 dolarów amerykańskich na rozwój swojej działalności związanej z cyberbezpieczeństwem i obszarami pokrewnymi, takimi jak płatności online, służba zdrowia, technologie mobilne, Internet Rzeczy, rozwiązania chmurowe itp.

Korzystając z doświadczenia ponad trzydziestu światowej klasy ekspertów, uczestnicy SSC 2015 zdobędą szczegółową wiedzę na temat branży cyberbezpieczeństwa, poszerzą swoje umiejętności biznesowe i nauczą się, jak skutecznie połączyć te dwa obszary, by odnieść sukces. Udział w warsztatach jest opcjonalny - nie jest wymagany do aplikowania do głównego programu. Da on jednak uczestnikom dodatkową przewagę w zakresie wiedzy i umiejętności.

„Wielkie trendy technologiczne, takie jak mobilność, cloud computing oraz Internet Rzeczy, sprawiają, że klienci są coraz bardziej - często bezwiednie - wystawiani na zagrożenia ze strony cyberoszustów. Chyba najbardziej niepokojące jest to, że ugrupowania przestępcze działające w internecie są tak samo skalowalne jak każdy inny biznes oparty na Sieci”

- powiedział Michael Jackson, partner, Mangrove Capital Partners.

„Musimy zrewolucjonizować nasze podejście do cyberbezpieczeństwa, tak aby spełniało wymagania naszego nowego hiper-podłączonego świata. Ten akcelerator, pierwszy w swoim rodzaju, będzie zrzeszał startupy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa z całego świata i zagwarantuje, że najbardziej obiecujący przedsiębiorcy otrzymają wszelką pomoc i wsparcie, jakich potrzebują, aby rozwijać się z prędkością internetu”.

„Z innowacji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa korzystają zarówno konsumenci, jak i firmy. Uważamy, że współpraca liderów z branży, posiadających odpowiednie kompetencje i lata doświadczeń, może pomóc utalentowanym przedsiębiorcom w opracowaniu przełomowych rozwiązań i odniesieniu sukcesu w tworzeniu bezpiecznych produktów technologicznych. Z radością przyłączamy się do inicjatywy Kaspersky Lab polegającej na zbudowaniu platformy umożliwiającej taką współpracę”

, powiedział Andrew Gershfeld, dyrektor inwestycyjny, ABRT Venture Fund.

Źródło: Kaspersky Lab