IBM wprowadza oprogramowanie zarządzające przechowywaniem danych

IBM wprowadza oprogramowanie pozwalające zarządzać danymi niezależnie od miejsca ich gromadzenia. IBM Spectrum Storage umożliwia inteligentne przechowywanie danych przy zachowaniu maksimum produktywności i bezpieczeństwa, a jednocześnie pozwala optymalizować koszty IT w firmie.

IBM Spectrum Storage pomaga klientom przenieść swoje operacje biznesowe do modelu chmury hybrydowej – dzięki temu mogą zarządzać ogromnymi ilościami danych z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie za pomocą jednego panelu sterowania. Oprogramowanie pozwala przenosić dane w wybraną lokalizację, np. z pamięci flash umożlwiającej szybki odczyt do pamięci w chmurze, umożliwiającej optymalizację kosztów.

IBM Spectrum Storage to kolejne rozwiązanie z serii software defined storage (SDS) dostarczane przez IBM. W ciągu najbliższych 5 lat firma zamierza zainwestować miliard dolarów w swoje portfolio rozwiązań SDS, rozszerzając tym samym ofertę w obszarze przechowywania danych w chmurze. Zarządzanie danymi wymaga od przedsiębiorstw poszukiwania oprogramowania pozwalającego na nowe zastosowania istniejącej infrastruktury IT. Według analiz firmy badawczej Gartner, do 2019 roku 70% rozwiązań storage będzie dostarczanych w modelu „software only”. Architektura IBM Spectrum pozwala klientom na bieżąco dodawać moduły pamięci – do tej pory, w przypadku instalacji i konfiguracji serwerów mogło to zająć nawet kilka miesięcy. Oprogramowanie pozwala też na szybkie odzyskiwanie danych w razie awarii. Bezpieczeństwo i szybkość przetwarzania danych są ważne zwłaszcza w branżach opierających swoje działanie na dostępie do informacji, jak choćby służba zdrowia, handel detaliczny czy telekomunikacja, które już dziś jako jedne z pierwszych korzystają z udogodnień chmury hybrydowej.

Jednym z pierwszych klientów korzystających z rozwiązań IBM jest Netflix, amerykański operator dostarczający filmy i seriale w formie streamingu, który wdrożył u siebie systemy IBM pozwalające na zarządzanie bazami danych, rozwój oprogramowania i testowanie rozwiązań. W rezultacie mógł zwolnić 80% swojej powierzchni data center, a szybkość przetwarzania transakcji wzrosła.

Dodatkową zaletą IBM Spectrum Storage jest przyjazny oraz intuicyjny interfejs graficzny, dzięki któremu w prosty sposób można zarządzać systemami. Można go uruchomić w dowolnej przeglądarce, również na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android.

IBM Spectrum Storage

Portfolio rozwiązań IBM Spectrum Storage może zarządzać ponad 300 urządzeniami przechowującymi jottabajty danych. Jego uniwersalność należy do największych na rynku – funkcjonalności zostają zachowane również na urządzeniach innych producentów. Pozwala to zredukować koszty i automatycznie przenosić dane na nośniki, w których przechowywanie będzie najbardziej ekonomiczne – niezależnie od tego czy są to pamięci flash, dyski czy systemy taśmowe.

Więcej informacji na stronie www.ibm.com/spectrumstorage.

Źródło: IBM Polska