Firma VMware ogłosiła pierwszą w branży jednolitą platformę zwirtualizowanych mocy obliczeniowych, sieci i pamięci masowych do chmury hybrydowej. Zdefiniowana oprogramowaniem platforma VMware pozwoli klientom na stworzenie jednego spójnego środowiska w całej chmurze prywatnej i publicznej, aby dowolna aplikacja oparta na chmurze lub tradycyjna mogła być w nim uruchamiana, zabezpieczana i zarządzana. Platforma zaoferuje również klientom otwartość i wybór metody tworzenia aplikacji oraz środowisk chmury i administrowania nimi zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Sposób, w jaki przedsiębiorstwa tworzą wartość, zmienia się znacząco, przesuwając ciężar z rozwiązań sprzętowych na programowe. W tym okresie przejściowym IT adoptuje chmurę, aby zwiększyć sprawność firmy. Podczas owego procesu dział IT musi odrzucić plewy częściowo kompatybilnych platform chmury stosowanych na miejscu i poza siedzibą przedsiębiorstwa. I musi to wszystko zrobić, stosując niezbędne poziomy zabezpieczeń i zgodności. VMware pomaga klientom przejść przez okres przejściowy, umieszczając oprogramowanie i dane w centrum biznesu, aby nowy model IT mógł zadziałać.

„Każda tradycyjna branża na całym świecie jest przekształcana przez oprogramowanie”

— powiedział Pat Gelsinger, prezes VMware, Inc.

„Aby sprawnie się poruszać i rozwijać podczas tej zmiany, przedsiębiorstwa muszą podejmować właściwe decyzje w obliczu niepewności”. Dziś wykonujemy kolejny krok naprzód, pomagając naszym klientom sprostać tym wymaganiom dzięki jednolitej platformie zdefiniowanej oprogramowaniem, która zaoferuje niezrównany wybór i rozszerzy nasze innowacje w sferze obliczeniowej, sieciowej i magazynowania danych pod postacią hybrydowej chmury”.

Pierwsza w branży jednolita platforma do chmury hybrydowej

Podczas dzisiejszej konferencji w San Francisco (do obejrzenia na VMware Now) firma VMware zaprezentowała następujące nowe rozwiązania i usługi dla hybrydowej chmury:

VMware vSphere® 6 — fundament hybrydowej chmury

Zawierając ponad 650 nowych funkcji i innowacji, VMware vSphere 6 oferuje przełomowe nowe możliwości, które odpowiadają szczególnym wymaganiom aplikacji o krytycznym znaczeniu dla biznesu i opartych na chmurze, gwarantując wyższe wskaźniki wydajności, skalowalności i konsolidacji. VMware vSphere 6 zmienia także definicję infrastruktury, poziomów usług aplikacyjnych i dostępności. Dowiedz się więcej o VMware vSphere 6.

VMware Integrated OpenStack — prostsza droga do OpenStack

VMware Integrated OpenStack jest dystrybucją OpenStack, która umożliwi organizacjom szybkie i ekonomiczne zapewnienie deweloperom otwartych interfejsów API dających dostęp do infrastruktury VMware klasy korporacyjnej. VMware zbiera, testuje i udziela wsparcia do wszystkich komponentów dystrybucji, w tym kodu open source OpenStack, a także będzie bezpłatnie oferować dystrybucję klientom VMware vSphere. Dowiedz się więcej o VMware Integrated OpenStack.

VMware Virtual SAN™ 6 oraz vSphere Virtual Volumes™ — nowa generacja korporacyjnej pamięci masowej

VMware Virtual SAN 6 — stworzony, by umożliwić szerokie upowszechnienie pamięci masowych definiowanych oprogramowaniem — wprowadzi istotne ulepszenia skalowalności i wydajności do nagradzanego rozwiązania pamięci masowej powiązanego z hypervisorem. VMware vSphere Virtual Volumes zaoferuje ponadto nowy poziom integracji urządzeń magazynujących, by zewnętrzne macierze były z natury świadome maszyn wirtualnych. Dowiedz się więcej o strategii i rozwiązaniach pamięci masowej definiowanej oprogramowaniem od VMware.

Usługi hybrydowej sieci w VMware vCloud® Air™ oparte na VMware NSX™

Rozszerzając prace integracyjne zapowiedziane na początku roku, firma VMware przedstawiła usługi hybrydowej sieci vCloud Air, które pomogą klientom połączyć usługę publicznej chmury VMware vCloud Air z prywatnymi chmurami opartymi na VMware vSphere, by dzięki zastosowaniu bramy uzyskać jedną, bezpieczną domenę sieciową. VMware NSX jest platformą wirtualizacji sieci, która oferuje cały model sieci i zabezpieczeń w zakresie L2-L7 w postaci programowej. VMware NSX jest wdrażana jako sieciowy fundament dla VMware vCloud Air™. Usługi sieci hybrydowej VMware vCloud Air będą dostępne etapami, począwszy od pierwszej połowy 2015 r., i pozwolą klientom na utrzymywanie setek wirtualnych sieci obejmujących chmurę prywatną i vCloud Air na jednym połączeniu WAN, współdzieląc te same, szczegółowe zasady zabezpieczeń „zero zaufania” oraz izolację aplikacji od warstwy sprzętowej sieci.

Jednolita platforma VMware zawiera zaawansowaną obsługę wirtualizacji dla deweloperów i administratorów systemu, którzy wykorzystują technologie ciągłego dostarczania oraz rozproszonych aplikacji opartych na kontenerach. Przedsiębiorstwa polegają na przodujących w branży innowacjach VMware w sferze obliczeniowej, sieciowej i pamięci masowych, integracji ze strukturą OpenStack, kontenerami oraz z Kubernetes — projektem open source do aranżacji kontenerów zainicjowanym i administrowanym przez Google. Dzięki temu wsparciu klienci mogą w całej chmurze hybrydowej szybko, elastycznie i niezawodnie tworzyć, wdrażać i wykorzystywać oparte na chmurze aplikacje o krytycznym znaczeniu dla biznesu.

VMware vSphere 6, VMware Integrated OpenStack, VMware Virtual SAN 6 i VMware vSphere Virtual Volumes mają być dostępne w pierwszym kwartale 2015 r.

Źródło: VMware