FORTINET dołącza do grona partnerów VMware z nowym firewallem FortiGate-VMX

Fortinet zaprezentował nowego firewalla zaprojektowanego specjalnie z myślą o rozwiązaniach VMware w zakresie wirtualizacji.

FORTINET – dostawca zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego – poinformował o dołączeniu do grona partnerów VMware NSX™ i dostępności dedykowanych firewalli FortiGate-VMX. Urządzenia mają zapewnić klientom większe bezpieczeństwo w elastycznych, sterowanych programowo centrach przetwarzania danych (ang. Software-Defined Data Center, SDDC), opartych na platformach wirtualizacyjnych VMware vSphere® i VMware NSX.

Przedsiębiorstwa coraz chętniej przechodzą na infrastruktury wirtualne oraz środowiska przetwarzania w chmurze, co wymusza zmianę sposobu stosowania zabezpieczeń w centrach przetwarzania danych. Dzięki nowemu rozwiązaniu FortiGate-VMX klienci korzystający z platform VMware vSphere i VMware NSX będą mogli zautomatyzować ochronę sieci poprzez scentralizowane zarządzanie środowiskami fizycznymi i wirtualnymi.

Sterowane programowo centrum przetwarzania danych to w założeniu wysoce zautomatyzowana i łatwa w zarządzaniu platforma zapewniająca bezpieczeństwo wszystkich aplikacji oraz ich szybkie i łatwe wdrażanie w centrach przetwarzania danych, środowiskach przetwarzania w chmurze i na urządzeniach mobilnych. FORTINET i VMware są w stanie zrealizować tę wizję, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa środowisk zwirtualizowanych – powiedziała Mary Yang, wiceprezes ds. rozwoju FORTINET.

W wielu centrach przetwarzania danych zabezpieczenia sprzętowe są wdrażane w warstwie agregacji, przez co mogą obserwować jedynie ruch pionowy („z północy na południe”) w sieci fizycznej. Ponadto ruch poziomy między maszynami wirtualnymi (tj. „ze wschodu na zachód”) nie opuszcza przełącznika wirtualnego w wirtualnym hoście, a architektury wirtualizacji sieci oraz architektury sterowane programowo jeszcze bardziej zwiększają ruch w sieci wirtualnej.

FortiGate-VMX rozwiązuje te problemy dzięki kompatybilności z rozwiązaniami VMware w zakresie wirtualizacji przeznaczonymi dla sterowanych programowo centrów przetwarzania danych. Dodatkowo oferuje integrację interfejsów API zapewniających klientom większą widoczność i kontrolę ruchu w sieci wirtualnej, niezależnie od jej topologii. Ponadto integracja z platformą VMware zapewnia automatyczną ochronę nowych obciążeń. Najważniejsze możliwości rozwiązania FortiGate-VMX:

  • Kompatybilność z platformą VMware vSphere oraz pakietem vCloud Suite®;

  • Przyszła kompatybilność z rozwiązaniem VMware NSX;

  • Scentralizowane zarządzanie urządzeniami zabezpieczającymi FortiGate-VMX;

  • Widoczność całego ruchu w sieci wirtualnej obsługiwanej przez platformę vSphere;

  • Automatyczne i elastyczne wdrażanie i udostępnianie rozwiązania FortiGate-VMX dla nowych hostów ESXi;

  • Natychmiastowa ochrona pracujących maszyn wirtualnych;

  • Możliwość przeprowadzania migracji „na żywo” dzięki rozwiązaniu vMotion®;

  • Oparte na obiektach reguły ochrony zabezpieczające maszyny wirtualne w przypadku zmian adresów IP lub adresów MAC.

Specjalnie zaprojektowane wirtualne urządzenia zabezpieczające będą coraz częściej stosowane w połączeniu z urządzeniami fizycznymi w celu zapewnienia ochrony korporacyjnym centrom przetwarzania danych. Centra te stają się coraz bardziej dynamiczne ze względu na coraz powszechniejsze stosowanie sieci sterowanych programowo oraz wirtualizacji serwerów. Fortinet świetnie sobie radzi w segmencie rozwiązań dla korporacyjnych centrów przetwarzania danych. Firma cały czas zdobywa nowych klientów i oferuje bardzo konkurencyjny stosunek ceny do wydajności. Ten sukces dodatkowo wzmacnia integracja urządzeń wirtualnych z platformą wirtualizacyjną VMware oraz centrum przetwarzania danych sterowanym programowo

– powiedział Jeff Wilson, główny analityk ds. bezpieczeństwa w firmie Infonetics.

Źródło: Fortinet