Nowaj usługa pocztowa dla użytkowników indywidualnych - Outlook.com

Firma Microsoft uruchomiła wersję preview nowej usługi pocztowej dla użytkowników indywidualnych - Outlook.com. To kolejny krok w zmianach wprowadzanych w usłudze poczty osobistej.Dotyczą one zarówno datacenter obsługującego tę usługę milionom użytkowników jak i samego doświadczenia użytkownika poczty.

Najważniejsze cechy wersji preview Outlook.com:

 • Wykorzystanie potencjału nowoczesnych przeglądarek i urządzeń:

  Odświeżony, nowoczesny i intuicyjny interfejs. Ponadto Outlook.com współpracuje pomiędzy różnymi urządzeniami dzięki funkcji Exchange ActiveSync. Zoptymalizowano także sposób wyświetlania skrzynki pocztowej oraz okienka wiadomości. W nowej poczcie nie wyświetlają się reklamy. Zmniejszono także okno wyszukiwarki wiadomości. Całość wygląda niezwykle przejrzyście.

 • Kontakt z przyjaciółmi i współpracowanikami, gdziekolwiek są:

  Outlook.com pozwala podłączyć do poczty konta z Facebooka, Twittera, LinkedIn, Google, a wkrótce także Skype’a. W Outlook.com użytkownik ma podgląd statusów i zdjęć publikowanych przez znajomych w sieciach społecznościowych. Ponadto może prowadzić z nimi rozmowy głosowe oraz tekstowe. Wszystko dzięki podpiętym listom kontaktów z sieci, które są w Outlook.com aktualizowane na bieżąco.

 • Inteligente mechanizmy

  Outlook.com automatycznie sortuje przychodzące e-maile, dzieląc je na zwykłe wiadomości od naszych kontaktów, newslettery, potwierdzenia nadania wiadomości oraz aktualizacje z sieci społecznościowych. Ponadto do Outlook.com zaimplementowano bezpłatne usługi takie jak Office Web Apps – czyli Word, Excel, PowerPoint i OneNote w przeglądarce, a także SkyDrive.

 • Wszystko pod Twoją kontrolą

  „Niech poczta prywatna pozostanie pocztą prywatną”. Outlook.com do wiadomości e-mail pomiędzy użytkownikami nie dołącza reklam, a także nie skanuje wiadomości zebranych w skrzynce pod kątem wykorzystania ich w reklamie kontekstowej.

Naturalnie podstawowe cechy nowoczesnej poczty, takie jak nieograniczona ilość miejsca na pocztę oraz korporacyjne zabezpieczenia antyspamowe są integralną częścią Outlook.com.

Usługa jest dostępna pod adresem www.outlook.com

Źródło: Microsoft