Pierwsze w Polsce mobilne laboratorium niszczenia, odzyskiwania danych oraz raportowania kondycji Data Center

DISKUS Polska wprowadza na rynek MobileITlab - pierwsze w świecie w pełni wyposażone mobilne centrum laboratoryjne, w którym:

  • zniszczysz zbędne dane z nośników magnetycznych (za pomocą degaussera, niszczarki oraz/lub mielarki )

  • odzyskasz utracone dane z dysków

  • otrzymasz pełny raport kondycji Twojego Data Center

Powyższe usługi dokonywane są w dowolnej lokalizacji – MobileITlab przyjeżdża pod wskazany przez Klienta adres. Dzięki temu, nośniki nie są wywożone z siedziby zamawiającego, co jest gwarancją bezpieczeństwa danych oraz pełnej kontroli świadczonych usług. W przypadku prac związanych z diagnostyką Data Center –Zleceniodawca otrzymuje na miejscu kompletny raport kondycji Data Center – model matematyczny CFD pomieszczenia serwerowego.

MobileITlab podzielony został na kilka stref laboratoryjnych, wyposażonych w specjalistyczne wyposażenie, niezbędne do świadczenia usług. Dodatkowo zamontowano kamery monitorujące wnętrze oraz otoczenie pojazdu. Wszystkie czynności mogą odbywać się w obecności Klienta i pod jego nadzorem bezpośrednio w laboratorium MobileITlab, lub - za pomocą systemu monitorującego – w biurze Zleceniodawcy.

MobileITlab gwarantuje:

  • całkowity nadzór nad procesem związanym z ingerencją w nośnik danych – usługa odbywa się w siedzibie Zleceniodawcy

  • większe bezpieczeństwo – dane nawet na chwile nie opuszczają siedziby Klienta. Transportowane są jedynie do mobilnego laboratorium, które zaparkowane jest w wyznaczonym przez Zleceniodawcę miejscu. Jest to szczególne ważne w przypadku konieczności zniszczenia nośników zawierających ważne informacje

  • ograniczenie kosztów transportu i konwojowania nośników oraz kosztów delegacji

  • szybkość realizacji zlecenia - w awaryjnych przypadkach laboratorium może dotrzeć do Klienta w ciągu max kilku godzin ( uzależnione od odległości)

Więcej na www.mobileitlab.eu

Źródło: DISKUS