Trend Micro Incorporated), globalny lider w dziedzinie oprogramowania i rozwiązań bezpieczeństwa, poinformował dziś o przyznaniu firmie pozycji „lidera” wśród dostawców platform zabezpieczeń punktów końcowych w rankingu Magic Quadrant (Gartner “Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms”, autorzy: Peter Firstbrook, John Girard, Neil MacDonald, 22 grudnia 2014 r.). Firma Trend Micro otrzymuje ten tytuł już 13 rok z rzędu (Wcześniejsze edycje raportu nosiły inne tytuły, np. “Magic Quadrant for Enterprise Antivirus”.), poprawiając jednocześnie swoje noty oceniające kompletność wizji i umiejętność jej realizacji.

„Przeprowadziliśmy istotne inwestycje i wprowadziliśmy ważne ulepszenia do naszego zestawu narzędzi chroniących punkty końcowe, takie jak np. funkcje kontroli aplikacji, wykrywania zaawansowanego złośliwego oprogramowania, środowisko sandbox i funkcja reagowania na incydenty, podnosząc jednocześnie jego efektywność i elastyczność oraz upraszczając proces wdrażania i zarządzania”

– mówi Eric Skinner, vice president, solutions marketing, Trend Micro.

„Jesteśmy przekonani, że silna pozycja Trend Micro w raporcie, uzyskana dzięki naszej nowej rodzinie pakietów Smart Protection Suites oraz rozwiązaniom Deep Security™ i Deep Discovery™, stanowi świadectwo potężnych możliwości i wydajności naszych wielowarstwowych rozwiązań zabezpieczających punkty końcowe”.

W rankingu Gartner Magic Quadrant dostawcy rozwiązań technologicznych otrzymują tytuły opisujące ich pozycję na konkretnych obszarach rynku w czterech odrębnych grupach: „liderów”, „rzucających wyzwanie”, „wizjonerów” i „graczy niszowych”. Według raportu „liderzy to producenci, którzy w zbalansowany sposób inwestują w rozwój i uzyskują coraz lepsze wyniki w każdej z kategorii dotyczących zarówno wizji, jak i jej realizacji. Tworzone przez nich narzędzia służące do obrony przed zaawansowanym złośliwym oprogramowaniem, ochrony danych i/lub zarządzania, podnoszą poprzeczkę dla wszystkich produktów na rynku i wpływają na kierunek rozwoju branży”.

Rozwiązania dla punktów końcowych Trend Micro zapewniają ochronę użytkowników i ich danych obejmującą praktycznie wszystkie punkty końcowe, serwery (fizyczne lub wirtualne) i aplikacje, opartą na integracji wszystkich poziomów zabezpieczeń, która zmniejsza ryzyko, chroni reputację firm i ułatwia spełnienie wymogów w zakresie zgodności z regulacjami dotyczącymi bezpieczeństwa. W reakcji na coraz bardziej złożony charakter nowych zagrożeń, firma Trend Micro opracowała rozwiązania wyposażone w kilka warstw zabezpieczeń, które korzystają z aktualizowanych w czasie rzeczywistym danych o zagrożeniach na całym świecie – co pozwala im szybciej wykrywać większą gamę zagrożeń i zapobiegać kryzysom obniżającym wydajność pracy systemów użytkownika – a także w narzędzia analityczne do wykrywania przypadków naruszenia bezpieczeństwa danych.

Aby jeszcze bardziej uprościć proces wdrażania i codziennego zarządzania, twórcy rozwiązania wyposażyli je w funkcje sterowania i monitoringu, umożliwiające reagowanie na zagrożenia w skoordynowany sposób w różnych systemach operacyjnych, urządzeniach i aplikacjach, oferując również elastyczne modele wdrażania rozwiązania w środowisku lokalnym, hybrydowym, lub w chmurze.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat oferty rozwiązań Complete User Protection i zapoznać się z raportem Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms, wejdź na stronę: https://resources.trendmicro.com/2015-Q1-Gartner-Magic-Quadrant-Update.html

Źródło: Trend Micro