Londyński program inwestycyjny Entrepreneur First chce wspierać młodych polskich informatyków i programistów, którzy planują założyć własny innowacyjny biznes. W ciągu pierwszych dwóch lat istnienia EF pomógł 20 europejskim firmom, których wartość rynkowa przekracza obecnie ponad 100 mln USD.

Entrepreneur First to program inwestycyjny przeznaczony dla najbardziej utalentowanych studentów oraz świeżych absolwentów w dziedzinie nowych technologii i informatyki. Głównym celem inicjatywy jest udzielenie młodym talentom wsparcia technicznego, finansowego i teoretycznego w pierwszych 6 miesiącach działalności. W ciągu dwóch lat istnienia EF pomógł 20 europejskim firmom, których wartość rynkowa przekracza obecnie ponad 100 mln USD. Przedsięwzięcia, które zaczynały swoją przygodę na rynku z Entrepreneur First były finansowane przez tak prestiżowe fundusze inwestycyjne jak m.in. Y Combinator - słynny akcelerator startupów z Doliny Krzemowej, który do tej pory wsparł przeszło 550 pomysłów – jak chociażby Dropbox czy Reddit.

Entuzjazm i poziom wiedzy polskich twórców startupów zawsze robiły na nas wrażenie

– mówi Alice Bentinck, współzałożycielka inicjatywy Entrepreneur First.

Obecnie poszukujemy w Polsce utalentowanych specjalistów z oryginalnymi pomysłami, których zaprosimy do Londynu pomożemy zbudować startup.

Do programu mogą zgłosić się absolwenci kierunków technicznych – magistranci, doktoranci oraz osoby posiadające co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w branży technologicznej. Wystarczy złożyć do 31 grudnia aplikacje poprzez stronę internetową projektu Entrepreneur First. W przeciwieństwie do innych tego typu inicjatyw, nie trzeba przedstawiać konkretnego pomysłu ani startować drużynowo. W styczniu wybrani zostaną kandydaci, z którymi przeprowadzone zostaną wstępne rozmowy rekrutacyjne. Ciekawym przykładem startupu, który został wybrany w tegorocznej edycji programu jest przedsięwzięcie dwóch doktorantów z Litwy, który postawili na rozwój systemów bezpieczeństwa.

Uczestnicząc w programie mogliśmy pozyskać niecodzienne wsparcie i kreatywną pomoc

– mówią Andrius Sutas i Alesis Novik.

Dzięki Entrepreneur First udało się zbudować firmę, pracującą nad stworzeniem mechanizmu zabezpieczenia telefonów komórkowych, którego podstawą jest elektroniczny zapis rytmu serca pochodzący z EKG.

Więcej szczegółów na stronie internetowej projektu: www.joinef.com

Źródło: Redakcja