Dell wspiera klientów w procesie transformacji swoich centrów danych i firm

Podczas imprezy Dell World 2014, firma Dell ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych produktów i rozwiązań wspierających klientów w przechodzeniu na centra danych definiowane programowo, poprzez wypełnienie luki pomiędzy wymaganiami stawianymi tradycyjnym i nowym aplikacjom. Dell wnosi swój wkład do rozwoju perspektywicznych rozwiązań IT, w tym architektury nowej konwergentnej infrastruktury, rozwiązań pamięci masowych, oraz urządzeń dedykowanych konkretnym rodzajom obciążeń, pomagając klientom w procesie transformacji centrów danych, uzyskaniu oszczędności oraz zapewnieniu odpowiedniego poziomu konkurencyjności.

Nowe, perspektywiczne rozwiązania IT firmy Dell obejmują nową architekturę konwergentną Dell PowerEdge FX, która zapewnia optymalny poziom modułowości i skalowalności; Urządzenia konwergentne Dell serii XC przeznaczone do realizowania zintegrowanych procesów obliczeniowych oraz dla pamięci masowych; Serię Dell Storage PS4210 zapewniającą istotne zwiększenie wydajności macierzy i opcji przyłączeniowych do wdrożeń w małych i średnich firmach; oraz nowe rozwiązanie klasy podstawowej w technologii, Dell Storage SC4020, oferujące atrakcyjne macierze pamięci masowych podstawowej klasy biznes.

- Firma Dell stawia klientów na pierwszym miejscu i dostarcza rozwiązania, które pozwalają im na transformację i perspektywiczne budowanie centrów danych bez poświecenia dotychczasowych nakładów

- powiedział Marius Haas, szef handlowy i prezes działu Enterprise Solutions Group, Dell.

- Nowe rozwiązania, które zostały dziś zapowiedziane przez firmę Dell, stanowią widoczny przykład wspierania klientów w procesie przygotowywania się na centra danych definiowane programowo i umożliwienie faktycznej optymalizacji swoich środowisk oraz dostosowanie ich pod kątem potrzeb konkretnych obciążeń.

Skutkiem coraz szerszego występowania czynników, takich jak chmura obliczeniowa, mobilność, duże dane, Internet rzeczy i IT definiowane programowo, jest coraz większa zależność typów obciążeń od firm, które do tej pory wykorzystywały tradycyjne procesy IT, oraz podkreślenie potrzeby rozwiązań IT, które wspierają i optymalizują różne procesy aplikacji zarówno tradycyjnych jak i nowych. Firma Dell opracowała nowe rozwiązania technologiczne mając na względzie wymagania procesów zachodzących w tradycyjnych oraz nowych aplikacjach IT.

Wbrew wypowiedziom głównie ze strony sprzedawców serwerów z własnym oprogramowaniem (proprietry servers), nowa architektura Dell FX wyraźnie pokazuje, że innowacja oparta na systemie x86 ma się dobrze - powiedział Charles King, obserwator produktów Dell i główny analityk firmy Pund-IT. - Starania Dell pokazują również, że nie trzeba „szukać poza schematem”, aby znaleźć czynnik przełomowy. W przypadku architektury FX, firmie Dell udało się osiągnąć sukces poprzez przemyślenie samego schematu.

Dell PowerEdge FX: Konwergentna architektura nowej generacji wypełnia lukę pomiędzy tradycyjnym i nowym IT

Obecnie centra danych szybko ewoluują, a firmy muszą stawiać czoła coraz większym wyzwaniom, aby sprostać aktualnym wymaganiom aplikacji oraz wykorzystywać IT w nowy i atrakcyjny sposób, przy jednoczesnych ograniczeniach finansowych. Zwykle klienci dokonują własnego wyboru pomiędzy serwerami do montażu w szafach serwerowych lub serwerami kasetowymi, elementami sieciowymi i pamięciami masowymi, jako bazy swojego centrum danych. Nowa generacja architektury Dell PowewrEdge FX stanowi rewolucyjne podejście firmy Dell do połączenia najlepszych elementów obu typów serwerów w jedną wspólną platformę modułową ze zintegrowaną pamięcią masową i elementami sieciowymi, w celu wsparcia klientów w procesie uzyskiwania lepszego poziomu zarządzania, skalowania i wydatkowania budżetu na infrastrukturę i zaspakajanie potrzeb biznesowych.

Architektura nowej generacji PowerEdge FX zamknięta jest w obudowie typu 2U z sześcioma prowadnicami pod serwer PowerEdge, pamięć masową i elementy sieciowe IOA, zbudowanymi pod kątem obudowy FX2 i obsługi różnych obciążeń. Dzięki funkcjom zintegrowanego zarządzania, architektura FX umożliwia klientom łatwą konfigurację, zarządzanie oraz rozbudowę funkcji, uzupełniając bloki zasobów IT dedykowane konkretnym obciążeniom.

Podejście oparte na infrastrukturze konwergentnej zapewnia wydajności wspólnych opcji zasilania, I/O i zarządzania, zintegrowanych przełączników, oraz niezrównane funkcje ogólnej gęstości przy nawet 40 dwugniazdowych serwerach w obudowie 10U. Bazując na podanym ostatnio do wiadomości portoflio serwerów PowerEdge 13. generacji, nowa generacja PowerEdge FX2 obejmuje także funkcje zaawansowanych systemów zarządzania w celu zredukowania złożoności operacyjnej i uproszczenia zarządzania centrum danych.

Nowe macierze pamięci masowych Dell serii PS do wdrożeń na mniejszą skalę oferują 6 x lepszą wydajność

Firma Dell zapowiedziała dziś pojawianie się macierzy pamięci masowej Dell Storage PS4210, która posiada lepszą wydajność i zaawansowane opcje przyłączeniowe do wykorzystania w głównych pamięciach masowych klasy podstawowej i do realizacji zadań o charakterze kluczowym. Nowe macierze nadają się idealnie do zastosowania w małych i średnich wirtualnych centrach danych oraz biurach zdalnych. Macierze PS 4210 zaprojektowano tak, aby były w pełni kompatybilne z macierzami Dell EqualLogic serii PS, dzięki którym Dell stał się dostawcą nr 1 w kategorii iSCI na świecie , a które powszechnie uznaje się za rozwiązania proste w obsłudze i dające duże możliwości skalowania poziomego.

Najnowsze macierze firmy Dell iSCSI 10GbE oferują funkcje biznesowe w pięciu swoich modelach, które szczycą się kontrolerem o jeszcze większej mocy i posiadają dwukrotnie większą pamięć podręczną i liczbę portów, a ponadto cechuje je nawet sześciokrotnie lepsza wydajność w porównaniu z macierzami poprzedniej generacji. Jednocześnie do portfolio produktów klasy podstawowej serii PS firmy Dell wprowadzona zostaje konfiguracja hybrydowa (flash i HDD), która wykorzystuje oprogramowanie do automatycznego tieringu, w celu zapewnienia optymalnej wydajności i obniżenia kosztu całkowitego.

Według raportu laboratoryjnego ESG 2014, na przestrzeni pięciu lat, seria PS firmy Dell wykazuje najniższy całkowity koszt posiadania dla małych i dużych konfiguracji pamięci masowych w porównaniu z innymi wiodącymi sprzedawcami pamięci masowych.

Dell wspiera nowe podejście do IT poprzez swoje urządzenia konwergentne skali sieci

Firma Dell podała również do wiadomości, że dostępne są urządzenia konwergentne skali sieci Dell XC, które łączą w jednej propozycji funkcje obliczeniowe, pamięć masową, hipernadzorcę oraz platformą obliczeniową VM. Urządzenia serii XC, pracujące z oprogramowaniem Nutanix, dają klientom korzyści w postaci zintegrowanego IT, które oferuje funkcje pamięci masowej dla środowisk wirtualnych, charakteryzuje się prostym procesem wdrażania, zarządzania i skalowania, dostosowanym do indywidualnych potrzeb. Nowe urządzenia - będące głównym uzupełnieniem obszernego portfolio pamięci masowych definiowanych programowo firmy Dell - dostępne są w formie pięciu modeli przeznaczonych do pracy z rożnymi obciążeniami.

Dzięki serii SX, klienci mogą zarządzać swoim środowiskiem wirtualnym na poziomie maszyny wirtualnej, co czyni te urządzenie szczególnie praktyczne do zastosowania w infrastrukturze pulpitów wirtualnych, wysokowydajnej wirtualizacji serwerów, oraz środowisk z wieloma hipernadzorcami. Seria XC powiększa pokaźne portfolio pamięci masowych definiowanych programowo oraz propozycji hiperkonwergetnych dla klientów przeprowadzających wirtualizację.

Dell obniża próg cenowy dla macierzy pamięci masowych typu all-flash

Również dziś firma Dell zapowiedziała nową konfigurację sieci SAN opartej na pamięci masowej all-flash Dell serii SC w cenie $25 000 (USD), jednej z najniższych cen macierzy all-flash klasy biznes na rynku. Klientom szukającym macierzy pamięci masowej all-flash klasy podstawowej w niskiej cenie wyjściowej, konfiguracja oparta na Dell Storage SC4020 Entry-Level Flash oferuje lepsze parametry niż rozwiązania bazujące na dyskach obrotowych. Klienci mogą płynnie przejść na rozwiązanie SC4020 Flash-Optimized Performance za pomocą najlepszemu w swojej klasie tieringowi, co uwzględnia przyszłe potrzeby ich firm w zakresie wydajności. Rozwiązania Dell SC4020 Entry-Level Flash oraz Flash-Optimized Performance oferują pamięci masowe dające dodatkowe korzyści w postaci dalszej optymalizacji kosztów poprzez łatwe dodawanie jednej lub więcej warstw dysków wirujących do danej macierzy.

Nowe rozwiązanie Open Networking oferowane przez Dell, Brocade i Intel przyspiesza wirtualizację funkcji sieciowych (NFV) Wspólny komunikat firm Dell, Brocade i Intel mówi o planach dostarczenia rozwiązań bazujących na wirtualizacji funkcji sieciowych do realizacji usług. Rozwiązanie korzysta z nowowprowadzonej platformy NFV firmy Dell pracującej z najnowszym procesorem Intel Xeon oraz zestawem Data Plane Developers w połączeniu z oprogramowaniem Brocade Vyatta vRouter do wirtualizacji aktualnych funkcji brzegowych klienta i funkcji brzegowych dostawcy.

Korzystając z otwartej infrastruktury definiowanej programowo, bazującej na x86, firmy Dell, Brocade i Intel zaprojektowały rozwiązanie pomagające dostawcom usług telekomunikacyjnych usprawnić strukturę kosztów - kapitałowych i operacyjnych – umożliwiając szybsze i prostsze działania innowacyjne w zakresie usług.

Źródło: DELL