W odpowiedzi na ciągły wzrost tempa migracji do środowiska chmury, Trend Micro Incorporated globalny lider w dziedzinie oprogramowania i rozwiązań bezpieczeństwa, poinformował dziś o udostępnieniu rozwiązania dla chmury i centrów danych - Trend Micro™ Deep Security™ for Amazon Web Services (AWS) – w serwisie AWS Marketplace internetowym sklepie z oprogramowaniem i usługami dla platformy AWS.

„Firma Trend Micro nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, które oferują wyższy poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie mają mniejszy wpływ na wydajność operacyjną deweloperów i zespołów pracujących na platformie AWS”

– mówi Mark Nunnikhoven, vice president, cloud & emerging technologies, Trend Micro.

„Udostępnienie usługi Deep Security na platformie AWS Marketplace jest kolejnym krokiem zmierzającym do rozpowszechnienia narzędzi bezpieczeństwa. Ta przyjazna dla użytkownika oferta pozwoli naszym klientom nie tylko skorzystać z solidności i ochrony AWS, lecz również spełnić, a nawet przekroczyć wymogi związane z bezpieczeństwem.”

Deep Security to zautomatyzowany system zabezpieczeń dla chmury na platformie AWS wyposażony w rozwiązanie IPS, zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem oparte na listach reputacji stron, funkcje monitoringu spójności i sprawdzania rejestru oraz zaporę firewall dla hosta, w ramach kompletnego, wszechstronnego rozwiązania. Nowe, rozszerzone rozwiązanie Deep Security, które umożliwia integrację z wiodącymi narzędziami do zarządzania, takimi jak Chef, Puppet, SaltStack, AWS CloudFormation, czy AWS OpsWorks, jest teraz dostępne w serwisie AWS Marketplace, oferując użytkownikom zautomatyzowaną ochronę np. przed nowoodkrytymi błędami w oprogramowaniu i lukami w zabezpieczeniach, przy pomocy systemu bezpieczeństwa workload-aware.

„Jesteśmy szczęśliwi z wprowadzenia rozwiązania Trend Micro Deep Security do oferty serwisu AWS Marketplace, ponieważ nasi klienci otrzymają tym samym dostęp do większej liczby narzędzi dodających kolejne warstwy ochrony ich operacji na platformie AWS Cloud”

- powiedział Terry Hanold, Vice President, AWS Platform and Marketplace, Amazon Web Services, Inc.

„Nasi klienci chcą rozwiązań pozwalających na łatwy zakup i wdrażanie, które będą stanowić dopełnienie dla funkcjonalności i elastyczności chmury. Możliwość łatwego skorzystania z nowego produktu takiego jak Deep Security dostępnego w serwisie AWS Marketplace doskonale spełnia te wymagania.”

Model dzielonej odpowiedzialności za bezpieczeństwo platformy AWS jasno definiuje role w procesie ochrony. AWS zobowiązuje się do zabezpieczenia infrastruktury, natomiast na klientach końcowych spoczywa odpowiedzialność za ochronę systemu operacyjnego, aplikacji, danych i pozostałych zasobów. Trend Micro należy do sieci partnerskiej AWS (APN – AWS Partner Network) i posiada status Partnera ds. zaawansowanych technologii (Advanced Technology Partner), pomagając klientom wywiązać się ze zobowiązań na polu bezpieczeństwa dzięki sprawdzonym narzędziom kontroli i ochrony wchodzących w skład rozwiązania Deep Security.

Firmy i instytucje na całym świecie polegają na Deep Security jako produkcie, który umożliwia zaspokojenie wymogów bezpieczeństwa dla AWS. Wspólnie z Cloudticity, producentem zajmującym się wyłącznie rozwiązaniami dla AWS zgodnymi z regulacjami HIPAA, firma Great Lakes Health Connect zapewnia lekarzom dostęp do danych, które ratują życie. Sieci firmy obsługują pięć milionów pacjentów, obejmując ponad 200 szpitali w stanie Michigan.

“GLHC prowadzi partnerską współpracę z ponad 4 tys. różnych organizacji i ponad 10 tys. lekarzy, świadcząc usługi obejmujące m.in. dostarczanie milionów wiadomości każdego dnia oraz przechowując i udostępniając kartoteki medyczne dla 6 milionów osób. Elastyczne, skalowane zabezpieczenia, które mogą zmieniać się równie dynamicznie, jak nasza praca mają zasadnicze znaczenie w naszej działalności”

komentuje Barry Nowak, manager of technical support & operations, Great Lakes Health Connect.

„Szybko się rozwijamy, aby zaspokoić potrzeby naszej społeczności i partnerów. Wszechstronne możliwości oferowane przez Deep Security oraz możliwość płynnej integracji rozwiązania z platformą AWS, pozwoliły nam nie tylko spełnić wymogi bezpieczeństwa, ale wprowadzić dodatkową ochronę systemów.”

Eksperci ds. bezpieczeństwa chmury Trend Micro wezmą udział w odbywającej się w dniach 11-14 listopada w Las Vegas imprezie AWS re:Invent, gdzie zademonstrują sposoby integracji zabezpieczeń z projektami AWS. Uczestnicy będą mogli obejrzeć szczegółowe prezentacje, zapoznać się z przykładami architektury bezpieczeństwa i dowiedzieć się więcej o zabezpieczeniach dla chmury w ofercie Trend Micro. Poza tym goście będą mogli usłyszeć relacje klientów Trend Micro, opowiadających o swoich doświadczeniach, a także prezentacji ekspertów podczas następujących sesji:

  • “Updating Security Operations for the Cloud” – Mark Nunnikhoven, VP of cloud & emerging technologies, Trend Micro, będzie mówił o sposobach podnoszenia efektywności operacyjnej systemów bezpieczeństwa w trakcie migracji do chmury (SEC313 śr., 12 listopada, 14:15 – 15:00),

  • “Customer Perspectives on Implementing Security Controls with AWS” – Mark Nunnikhoven, VP of cloud & emerging technologies, Trend Micro oraz klienci Trend Micro: Willbros, Washington Department of Fish & Wildlife, Medibank Private Limited i Dedalus Prime, będą mówić o projektach AWS pomyślnie zrealizowanych przy użyciu rozwiązań Trend Micro, które spełniły lub przekroczyłt wymagania związane z bezpieczeństwem (SEC314 czw., 13 listopada, 14:15 - 15:00).

  • Prezentacja na stoisku Trend Micro na temat premiery rozwiązania Deep Security w serwisie AWS Marketplace (czw., 13 listopada, 12:00-12:30, stoisko Trend Micro nr 625)

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabezpieczeniach Trend Micro dostępnych na platformie AWS, odwiedź stronę http://www.trendmicro.com/aws, lub wypróbuj Deep Security Test Drive.

Źródło: Trend Micro