Większe bezpieczeństwo modelu BYOD

Trend Micro, przedstawia Trend Micro Mobile Security™ 8.0. Rozwiązanie oferuje nowe funkcje do zarządzania aplikacjami oraz umożliwia bardziej szczegółową kontrolę bezpieczeństwa. Jest ono szczególnie przydatne w środowiskach BYOD (bring your own device), w których pracownicy używają prywatnych urządzeń mobilnych do celów służbowych.

Bring your own device – BYOD – wiąże się z nowymi wyzwaniami dla działów IT, w modelu tym bowiem prywatne urządzenia mobilne stają się ważną częścią korporacyjnej sieci

– mówi Steve Quane, Chief Product Officer w firmie Trend Micro.

TMMS 8.0 daje naszym klientom pewność potrzebną do zmierzenia się z tym wyzwaniem

- dodaje.

TMMS 8.0 usprawnia egzekwowanie istniejących polityk opierających się na hasłach i szyfrowaniu, a także zapewnia bardziej precyzyjne opcje zdalnego wymazywania danych. Wprowadza też nowy system zarządzania aplikacjami mobilnymi, który umożliwia działom informatycznym automatyczne wysyłanie aplikacji używanych w przedsiębiorstwie na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS, Blackberry i Android. TMMS 8.0 jest bezpośrednio zintegrowany z używanym przez firmę rozwiązaniem OfficeScan™ oraz infrastrukturą zarządzania systemami informatycznymi. Dzięki temu wdrożenie tego nowego systemu zabezpieczania urządzeń mobilnych i zarządzania nimi jest znacznie prostsze i bardziej ekonomiczne.

Oto inne ważne funkcje rozwiązania TMMS:

  1. Mobile Device Security ułatwia firmom wdrażanie reguł ochrony danych, które zapewniają bezpieczeństwo informacji wrażliwych na urządzeniach osobistych. TMMS 8.0 chroni urządzenia mobilne przed najnowszymi zagrożeniami i szkodliwym oprogramowaniem, a zaawansowane funkcje, takie jak narzędzia do selektywnego usuwania i szyfrowania danych, podnoszą poziom bezpieczeństwa informacji w całym przedsiębiorstwie.

  2. Mobile Device Management umożliwia zarządzanie wieloma urządzeniami mobilnymi z jednej konsoli zarządzania. Ułatwia również wdrażanie i konfigurowanie urządzeń, wdrażanie reguł i szczegółową inwentaryzację.

  3. Mobile Application Management pomaga firmom zarządzać zróżnicowaną gamą urządzeń mobilnych z poziomu jednej konsoli. Ponadto obejmuje również rejestrację urządzeń i ich przydzielanie, inwentaryzację, a także egzekwowanie polityki bezpieczeństwa.

  4. Mobile Device Protection pozwala na zdalne blokowanie skradzionych lub zgubionych urządzeń, usuwanie z nich danych i zabezpieczanie hasłem.

  Pracownicy coraz częściej używają w biurach swoich prywatnych smartfonów i tabletów, firmy szukają więc rozwiązań, które pomogą im w zabezpieczeniu tych urządzeń i zarządzaniu nimi. Gwałtowny rozwój mobilnych zagrożeń wymierzonych w platformy mobilne oraz coraz większa liczba prywatnych urządzeń używanych w pracy wiążą się z coraz większym niebezpieczeństwem. TMMS 8.0 ułatwia administratorom IT zarządzanie środowiskiem informatycznym, a także umożliwia czerpanie korzyści z modelu BYOD.

  – mówi Steve Quane z Trend Micro.

  Funkcje rozwiązania TMMS 8.0 obsługują zarówno urządzenia prywatne, jak i firmowe. Umożliwiają dostosowanie zabezpieczeń do typu użytkownika.

  O zagrożeniach mobilnych pisaliśmy także w artykule: cyberprzestępcy celują w mobilnych

  Źródło: Trend Micro