HP rozszerza ofertę produktów ProLiant Moonshot o nowe rozwiązania umożliwiające zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów

Optymalizacja udostępniania aplikacji, transkodowania materiałów wideo, infrastruktury internetowej i hostingu stron internetowych dzięki nowym produktom firmy HP

Firma HP zaprezentowała nowe rozwiązania HP ProLiant Moonshot, które stanowią rozszerzenie kompleksowej oferty systemów umożliwiających wprowadzanie innowacji biznesowych i obniżenie kosztów centrów przetwarzania danych. Wśród nowych produktów znajdują się rozwiązania HP Moonshot zapewniające:

  • udostępnianie aplikacji przy użyciu oprogramowania Citrix XenApp,

  • transkodowanie materiałów wideo przy użyciu oprogramowania firm Harmonic Inc. i Vantrix,

  • zintegrowaną infrastrukturę internetową,

  • zarządzany hosting stron internetowych.

„Podejście do przetwarzania ukierunkowanego na przekształcanie jest konieczne do wprowadzenia przełomowych rozwiązań, jakich nie dostarczają tradycyjne serwery, i zapewnienia optymalizacji obciążenia”

— powiedział Paul Santeler, wiceprezes i dyrektor działu rozwiązań Moonshot w HP.

„Unikalna architektura serwerów HP ProLiant Moonshot pozwala uzyskać bardzo dużą gęstość upakowania i sprawność energetyczną w jednostce objętości systemu. Klienci mogą dzięki temu rozwijać swoją ofertę i przygotowywać się na przyszłość przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu złożoności infrastruktury”.

Rozwiązanie HP Moonshot przyciąga uwagę innowacyjnych globalnych firm, takich jak 20th Century Fox, która używa tego systemu do migrowania obciążenia sieciowego z chmury publicznej oraz przesyłania olbrzymich plików z filmami i programami telewizyjnymi, zwiastunów czy cyfrowych materiałów marketingowych.

„Innowacyjność jest bardzo ważna dla globalnej firmy medialnej, a rozwiązanie HP Moonshot to doskonałe narzędzie w naszym arsenale” — powiedział John Herbert, dyrektor ds. informatycznych i wiceprezes w 20th Century Fox. „Dzięki HP mogliśmy przenieść nasze witryny z cyfrowymi materiałami marketingowymi z chmury publicznej, a także przyspieszyć przesyłanie olbrzymich plików — wyjątkowo ekonomicznie i z zachowaniem troski o środowisko naturalne”.

Ulepszone udostępnianie aplikacji

HP wprowadza nowe rozwiązanie HP Moonshot do udostępniania aplikacji, które współpracuje z oprogramowaniem Citrix XenApp. Przynosi ono przedsiębiorstwom następujące korzyści:

  • wyższą produktywność w dowolnym miejscu i o dowolnej porze dzięki uproszczeniu udostępniania aplikacji biznesowych pracownikom niezależnie od urządzeń, na których pracują;

  • obniżenie kosztów i złożoności aplikacji do zarządzania w centrum przetwarzania danych przez konsolidację udostępniania aplikacji w jednej architekturze;

  • obniżenie całkowitego kosztu posiadania wynikającego z mniejszej liczby składników do zarządzania, zmniejszenia zajmowanego miejsca i niższego zużycia energii.

Rozwiązanie HP Moonshot do udostępniania aplikacji jest oparte na nowym serwerze HP Moonshot ProLiant m710, wyposażonym w dostosowany procesor Intel® Xeon® E3-1284L v3 z wbudowanym układem graficznym Intel® Iris Pro Graphics P5200. Zintegrowany procesor graficzny eliminuje potrzebę montowania kart graficznych i pozwala klientom na obsługę dowolnych aplikacji w centrum przetwarzania danych oraz udostępnienie ich użytkownikom jako usługi. Obejmuje to zarówno aplikacje, począwszy od pakietu Microsoft Office, aż po multimedialne aplikacje związane z opieką medyczną.

HP rozszerza ofertę produktów ProLiant Moonshot o nowe rozwiązania umożliwiające zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów
HP rozszerza ofertę produktów ProLiant Moonshot o nowe rozwiązania umożliwiające zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów

„Trendy takie jak mobilność i zaawansowane graficznie multimedia stanowią wyzwanie dla działów IT z powodu konieczności równoważenia wydajności wymaganej przez użytkowników i kosztów rozbudowy infrastruktury komputerowej”

— powiedział Rakesh Narasimhan, wiceprezes oraz dyrektor działu wirtualizacji systemów biurkowych i aplikacji (Desktop and App Virtualization) w firmie Citrix.

„HP Moonshot zapewnia tę równowagę, łącząc moc i efektywność zarządzania oraz pracy w sieci z wszechstronną obsługą aplikacji dzięki oprogramowaniu Citrix XenApp. Przynosi to olbrzymie korzyści firmom wdrażającym mobilne środowiska pracy”.

Zmiana podejścia do transkodowania materiałów wideo

Nadawcy i operatorzy oferujący wiele usług muszą sprostać olbrzymiemu wyzwaniu: coraz więcej treści trzeba udostępnić w różnych formatach i rozdzielczościach dostosowanych do coraz większej liczby urządzeń. Takie wyzwanie, które zbiegło się z przyjęciem formatu ultrawysokiej rozdzielczości (4K), stanowi wielkie obciążenie dla dotychczasowych infrastruktur transkodowania.

HP oferuje ekonomiczne rozwiązania do transkodowania materiałów wideo: serwer HP Moonshot ProLiant m710 współpracujący z oprogramowaniem Vantrix Media Platform i architekturą Harmonic VOS. Dzięki serwerom HP Moonshot nadawcy i operatorzy mogą teraz obsługiwać 20 razy więcej strumieni transkodowanych materiałów wideo na obudowę (w porównaniu ze średnią branżową) przy jednoczesnym obniżeniu kosztów o nawet 80% na strumień i zmniejszeniu zajmowanego miejsca o 95%(1).

Wielowarstwowa infrastruktura internetowa, jedno zintegrowane rozwiązanie

HP wprowadza też nowe kompleksowe rozwiązanie zintegrowanej infrastruktury internetowej opartej na serwerze HP Moonshot ProLiant m300. Firmy mogą teraz z łatwością umieścić całą wielowarstwową infrastrukturę internetową w jednej obudowie Moonshot lub w wielu obudowach w celu uzyskania maksymalnej skalowalności i dostępności, a także wygodnie nią zarządzać.

Zintegrowana infrastruktura internetowa zawiera zestaw oprogramowania typu open source LAMP, który obejmuje model subskrypcji systemu Red Hat Enterprise Linux przeznaczony wyłącznie do serwerów HP Moonshot z procesorami Intel® Atom™. Takie kompleksowe rozwiązanie obniża całkowity koszt użytkowania.

W infrastrukturze tej wykorzystano ponadto rozwiązania firmy Canonical, twórcy systemu Ubuntu. Narzędzia Juju, Charms i MAAS (Metal-as-a-Service) firmy Canonical automatyzują wdrażanie aplikacji na potrzeby skalowania i chmury. Juju i Charms upraszczają rozmieszczanie obciążeń, w tym mechanizmu równoważenia obciążenia, usług internetowych i baz danych w dedykowanej grupie serwerów w ramach obudowy HP Moonshot. Efektem jest rozwiązanie o dużej gęstości upakowania mocy obliczeniowej, które można łatwo skalować w celu szybkiej obsługi złożonego obciążenia.

„Sify, czołowa indyjska firma z branży informatycznej, stale poszukuje sposobów zwiększenia wydajności i poprawy obsługi klientów. Naszym sztandarowym serwisem jest health.sify.com. Uznaliśmy, że do jego obsługi idealnie nadaje się zintegrowana infrastruktura internetowa oparta na rozwiązaniu HP ProLiant Moonshot”

— powiedział Ravi Shelvankar, dyrektor generalny Sify na region Ameryki Północnej.

„Po przeniesieniu najważniejszych elementów serwisu health.sify.com na serwer HP ProLiant Moonshot uzyskaliśmy istotne korzyści: o 60% mniej zajmowanego miejsca, o 40% mniejsze zużycie energii, ograniczenie kosztów i zwolnienie cennego miejsca w naszym centrum przetwarzania danych”.

Wysoko upakowana i łatwo zarządzalna platforma do hostingu

HP wzbudza zainteresowanie dostawców usług hostingowych nowym serwerem w niewielkiej obudowie HP Moonshot ProLiant m350 z procesorami Intel® Atom™ C2730. 180 serwerów w obudowie 4,3 U, osiem rdzeni na serwer — to najwięcej rdzeni procesora dostępnych w systemie HP Moonshot na potrzeby platformy hostingowej.

„Serwer HP ProLiant m350 z układami SoC (System-on-Chip) opartymi na 64-bitowym procesorze Intel® Atom® drugiej generacji stanowi potwierdzenie czołowej pozycji firmy Intel na rynku oraz w zakresie technologii 64-bitowych układów SoC i zapewnia największą gęstość dostępną w rodzinie serwerów ProLiant Moonshot”

— powiedziała Raejeanne Skillern, kierownik działu dostawców usług w chmurze (Cloud Service Providers Business) w firmie Intel.

„Mając do dyspozycji także nowy serwer HP Moonshot ProLiant m710 z procesorem Intel® Xeon® E3-1284L v3 i wbudowanym układem graficznym Intel® Iris Pro Graphics P5200, klienci mogą wybrać spośród serwerów przystosowanych do zapewnienia niezrównanej wydajności i gęstości platformy na potrzeby różnych zastosowań, od statycznego hostowania stron internetowych i transkodowania materiałów wideo do udostępniania aplikacji wirtualnych”.

Cena i dostępność
Nowe serwery HP Moonshot i powiązane z nimi rozwiązania można nabyć bezpośrednio od HP lub za pośrednictwem autoryzowanych partnerów handlowych. Elastyczne rozwiązania inwestycyjne przygotowane pod kątem serwerów HP Moonshot umożliwiają klientom i partnerom handlowym szybki dostęp do najnowszych produktów HP za skalowalną, łatwą do oszacowania miesięczną opłatę dopasowaną do wymagań technologicznych i finansowych oraz potrzeb biznesowych(2). Ceny mogą się różnić w zależności od modelu i konfiguracji klienta.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.hp.com/go/Moonshotpresskit.

HP rozszerza ofertę produktów ProLiant Moonshot o nowe rozwiązania umożliwiające zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów
HP rozszerza ofertę produktów ProLiant Moonshot o nowe rozwiązania umożliwiające zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów

Fot. źródło: HP

(1) „2014 Global Media and Entertainment Video Transcoding Market”, opracowanie: Avni Rambhia, Frost & Sullivan, sierpień 2014, i testy porównawcze firmy Vantrix.
(2) Finansowanie i usługi za pośrednictwem firmy Hewlett-Packard Financial Services Company (HPFSC) lub jej podmiotów zależnych są dostępne w niektórych krajach. Podlegają procesom zatwierdzania i uruchamiania kredytów zgodnie ze standardową dokumentacją HPFSC. Wysokość kwoty i warunki zależą od zdolności kredytowej klienta, rodzaju oferty, rodzaju sprzętu i/lub usług oraz opcji. Nie wszyscy klienci mogą zostać zakwalifikowani. Nie wszystkie usługi lub oferty są dostępne w każdym kraju. Zastosowanie mogą mieć również inne ograniczenia. HPSFC zastrzega sobie prawo do zmiany lub zakończenia promocji w dowolnym czasie bez powiadomienia.

Źródło: HP