Sławomir Harazin na stanowisku Prezesa Action Europe
Sławomir Harazin na stanowisku Prezesa Action Europe

Sławomir Harazin, Wiceprezes Zarządu Action S.A. 30 października b.r. objął stanowisko Prezesa niemieckiej spółki Action Europe. Tym samym zastąpił Marka Szarrasa, który pełnił tę funkcję przez ostatni rok. Jednocześnie z nową funkcją pozostanie wiceprezesem Action S.A.

W Action Europe Sławomir Harazin będzie odpowiadał za całość prowadzonego biznesu. Na równorzędnym stanowisku pozostanie Diana Kamphausen zajmująca się sprawami finansowymi.

- Widzę ogromne możliwości w strukturze firmy oraz w synergii z polską spółką. Doświadczony personel z ogromnym zasobem wiedzy biznesowej oraz zaplecze w postaci nowoczesnego centrum logistycznego ACTION S.A. zapewniają silne podstawy do przyszłego sukcesu. Chcę wykorzystać ten potencjał do zwiększenia udziału Action Europe na niemieckim rynku dystrybucji

– mówi Sławomir Harazin, Managing Director of the Action Europe GmbH.

W niemieckiej spółce powołano także nowych prokurentów – Krzysztofa Olszewskiego, który będzie wspierał biznes prowadzony przez spółkę oraz Adriana Turzymę-Patockiego, odpowiedzialnego za back office.

- Brakowało nam ludzi z doświadczeniem w pracy na niemieckim rynku, którzy rozumieją kulturę działania tamtejszych producentów i klientów, a przy tym znają polski sposób prowadzenia biznesu. Nowo zatrudnieni prokurenci spełniają te wymogi i ułatwią kontakty biznesowe między Polską a Niemcami

– dodaje Sławomir Harazin.

Szeroko zakrojone zmiany tłumaczone są dostosowaniem do niemieckiej mentalności biznesowej. Ambicją obecnego Zarządu Action EU jest przekształcenie spółki w nowoczesnego dystrybutora i osiągnięcie znaczącej pozycji na niemieckim rynku IT.

Źródło: Redakcja