Dell przedstawiła propozycje swoich rozwiązań NFV oraz towarzyszące im zestawy startowe, składające się z systemów i oprogramowania Dell, połączonych z oprogramowaniem opracowanym przez partnerów w ramach dystrybucji otwartych ekosystemów i otwartych źródeł. Nowe rozwiązanie ułatwi operatrorom sprawne przeprowadzanie etapu prób i wprowadzania gotowych rozwiązań do użytku.

Rozwiązania NFV firmy Dell mogą pomóc dostawcom usług telekomunikacyjnych usprawnić strukturę kosztów obecnie realizowanych usług oraz uprościć i umożliwić w krótkim czasie proces tworzenia innowacji oraz nowych usług. NFV działa w oparciu o wirtualizację telekomunikacji i infrastruktury usług mobilnych, przy wykorzystaniu platform obliczeniowych i trendu open networking.

Platforma NFV firmy Dell: szerszy wybór i większa elastyczność

Platforma Dell NFV wykorzystuje najnowsze rozwiązania firmy Dell w zakresie technologii serwerów, pamięci masowych, sieci oraz oprogramowania, w połączeniu z oprogramowaniem z otwartego ekosystemu partnerów, do tworzenia w pełni konwergentnej, zwirtualizowanej infrastruktury, która może pełnić funkcje sieci wirtualnej (VNFs). Platforma zawiera również oprogramowanie bazowe i otwarte interfejsy do zarządzania i orkiestracji (MANO) w celu uproszczenia przebiegu operacji i ułatwienia integracji. Z perspektywy procesu wdrażania, platforma Dell NFV może być dostosowana do wymagań aplikacji w środowisku operatora, praktycznie w dowolnym w miejscu i w dowolnej skali.

Platforma NFV firmy Dell posiada wiele zalet dla klientów końcowych, partnerów OEM i integratorów systemów.

  • Jest w 100% otwarta i standardowa: Nowa platforma Dell NFV oparta jest na serwerach Dell PowerEdge z najnowszymi procesorami Intel® Xeon™ E5-2600v3, łączy w sobie innowacyjne platformy rozwiązań otwartych i bogaty zestaw otwartych interfejsów, zapewniając maksimum współdziałania, zarządzania i ochrony wartości inwestycji.

  • Skalowana w każdym calu: Platforma Dell NFV z łatwością skaluje się w pionie i w poziomie, umożliwiając realizację szerokiej gamy celów projektowych, funkcji serwisowych i tworzenia warunków środowiskowych, od małych punktów dostępowych bez personelu po centralne środowiska biurowe i centra przetwarzania danych w hiperskali.

  • Siła innowacyjności rozwiązań opartych na otwartym źródle: Platforma Dell NFV ma zapewniać możliwość wyboru oprogramowania, stanowiacego uzupełnienie oprogramowania infrastruktury i zarządzania firmy Dell.

  • Otwarty ekosystem partnerów: Firma Dell dokonuje znacznych inwestycji na rzecz idei otwartego systemu partnerów, w którym mile widziany jest udział i zaangażowanie partnerów we wszystkich obszarach współpracy.

Źródło: DELL