EDIMAX Technology – producent szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego – wprowadził na rynek bezprzewodowy SmartPlug SP-2101W z licznikiem poboru energii.

Urządzenie może znaleźć zastosowanie w każdym domu, mieszkaniu czy biurze. Pozwala tworzyć harmonogramy włączania i wyłączania sprzętu AGD-RTV jak również kontrolować zużycie energii poszczególnych urządzeń. Oznacza to koniec niepewności na temat pozostawienia niewyłączonego żelazka czy zapalonego światła w domu – bez względu na odległość, jaka dzieli właściciela od jego miejsca zamieszkania.

Zastosowanie SmartPluga daje kontrolę nad gniazdkami w salonie, kuchni czy łazience, nawet jeśli nikogo nie ma w domu. Bezpłatna i łatwa w obsłudze aplikacja na smartfony i tablety pozwala na zdalne sterowanie podłączonymi do SmartPluga urządzeniami. Oprogramowanie jest kompatybilne z systemami iOS i Android.

Wbudowany licznik poboru energii pozwala na monitorowanie i zarządzanie zużyciem energii elektrycznej. Urządzenie podaje informacje o zużyciu prądu w postaci dziennych, tygodniowych bądź miesięcznych statystyk. Proste do odczytania wizualizacje pozwalają sprawdzić, gdzie możemy zaoszczędzić pieniądze.

Funkcja ustalania limitów umożliwia dodatkowo określenie maksymalnego zużycia energii, jaki chcemy wprowadzić. Limity można podać w jednostkach energii (kilowatogodziny) lub w określonej kwocie (w złotówkach, euro lub w innej walucie). Jeśli zużycie energii elektrycznej przez urządzenia podłączone do SmartPluga zbliży się do wyznaczonej przez użytkownika górnej granicy, jej dopływ zostanie odcięty, a właściciel zostanie poinformowany mailowo.

Ważną cechą urządzenia jest jego uniwersalność. Można go podłączyć do każdego gniazdka elektrycznego.

Kontrola zużycia energii elektrycznej z poziomu urządzeń mobilnych
Kontrola zużycia energii elektrycznej z poziomu urządzeń mobilnych

Główne cechy produktu:

  • Zdalna kontrola urządzeń elektrycznych za pomocą urządzeń mobilnych (systemy iOS oraz Android);

  • Monitorowanie i zarządzanie zużyciem energii;

  • Możliwość tworzenia harmonogramów włączania i wyłączania różnych urządzeń;

  • Możliwość ustalenia limitów (w jednostkach energii bądź w walucie);

  • Automatyczne wysyłanie na e-mail alarmów i raportów o zużyciu energii;

  • Statystyki dzienne, tygodniowe i miesięczne dotyczące zużywanej energii;

Bezprzewodowy SmartPlug SP-2101W jest dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 199 PLN.

Źródło: Edimax