Niemiecka firma baramundi software AG nawiązała współpracę z IT Business Solutions, polską firmą zajmującą się tworzeniem aplikacji dedykowanych oraz dystrybucją innowacyjnego oprogramowania do kompleksowego zarządzania infrastrukturą informatyczną.

Program baramundi Management Suite, którego sprzedażą zajmie się IT Business Solutions jest oprogramowaniem typu Client Management służącym do zarządzania stacjami klienckimi w ramach sieci wewnętrznej firmy lub instytucji. Struktura programu jest modułowa, dzięki czemu można go łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb danego środowiska IT. Cechą wyróżniającą program na rynku jest m.in. zarządzanie zarówno komputerami klasy PC, jak i urządzeniami mobilnymi za pomocą jednego zintegrowanego systemu. Pakiet baramundi Management Suite obejmuje cały cykl życia urządzenia – od zautomatyzowanej pierwszej instalacji i inwentaryzacji poprzez konserwację i aktualizację, aż po bezpieczne usunięcie danych w momencie likwidacji danego urządzenia.

Firma baramundi od 2013 roku stale umacnia swoją pozycję na polskim rynku, czego dowodem jest ostatnio nawiązana współpraca z firmą IT Business Solutions.

„Naszą zasadą jest współpraca z partnerami posiadającymi ugruntowane relacje z potencjalnymi klientami. Nasi partnerzy muszą mieć doświadczenie we wspieraniu przedsiębiorstw za pomocą dopasowanych narzędzi, które upraszczają i automatyzują pracę administratorów, przy jednoczesnej redukcji kosztów. Naszym celem jest wspieranie działów IT w codziennych zadaniach i optymalizacja ich pracy”

- mówi Uwe Beikirch, członek zarządu baramundi software AG.

Dzięki współpracy ze spółką IT Business Solutions klienci z Polski będą mogli korzystać z rozwiązań baramundi kontaktując się z polskim przedstawicielem w ich ojczystym języku. IT Business Solutions oraz baramundi software AG wspólnie zamierzają uruchomić centrum kompetencyjne, dzięki któremu już od 2015 roku dystrybucją oprogramowania baramundi zajmą się certyfikowani partnerzy polskiej firmy.

Ścisła współpraca partnerów z działem dystrybucji baramundi to element specjalnego programu partnerskiego niemieckiego producenta, który oferuje szereg szkoleń oraz stałe wsparcie przez dział dystrybucji, przedsprzedaż i konsulting. Pakiet Management Suite od baramundi, którego sprzedażą zajmie się nowy polski partner jest w ocenie Moniki Łagun, Prezesa IT Business Solutions, przede wszystkim rozwiązaniem kompleksowym i dopracowanym o wysokiej jakości

- „Pakiet baramundi Management Suite przynosi korzyści zarówno w przedsiębiorstwach, które posiadają 50 jak i kilkadziesiąt tysięcy stacji PC ze względu na jego elastyczność i łatwość w użytkowaniu. Dużym atutem tego rozwiązania jest także możliwość wyboru modułów, które najbardziej odpowiadają potrzebom danej firmy”

- mówi Monika Łagun. Firma baramundi elastycznie podchodzi także do cen pakietu.

„Koszty uzależnione są od zakresu funkcjonalnego, czyli ilości wspomnianych modułów, oraz od ilości stacji klienckich”

- dodaje Monika Łagun.

baramundi buduje sieć partnerów biznesowych w Polsce
baramundi buduje sieć partnerów biznesowych w Polsce

Źródło: baramundi software AG