Podczas VMworld® 2014 Europe firma VMware, Inc. ogłosiła plan wprowadzenia do Niemiec platformy hybrydowej VMware vCloud® Air™ (wcześniej VMware vCloud® Hybrid Service™). Uzupełniając tym samym lokalizację VMware w Wielkiej Brytanii oraz sieć usługodawców vCloud Air® Network™, nowe centrum danych, zarządzane przez VMware, obsłuży klientów z Europy Środkowej i zapewni zgodność z przepisami niemieckimi oraz unijnymi dotyczącymi ochrony i niezależność danych. Ogólna dostępność planowana jest na pierwszy kwartał 2015 roku.

Firma VMware ogłosiła ponadto swoje plany związane z programem Early Access Program for VMware vCloud Air Virtual Private Cloud OnDemand™, który obejmie większe obszary w Ameryce Północnej i Europie. VMware vCloud Air Virtual Private Cloud umożliwi klientom dostęp do vCloud Air na żądanie z użyciem karty kredytowej.

„Od czasu wprowadzenia VMware vCloud Air rok temu firma VMware poczyniła znaczne postępy w kierunku udostępnienia klientom platformy chmury hybrydowej, którą znają i którą darzą zaufaniem” — powiedział Bill Fathers, wiceprezes i dyrektor generalny działu Cloud Services Business Unit w firmie VMware. „Ponieważ w dalszym ciągu rozszerzamy VMware vCloud Air na nowe rynki, wprowadzając zarazem jeszcze więcej usług, to widzimy dopiero zalążek czołowej w branży platformy chmury hybrydowej dostarczającej innowacje jako usługi z centrum danych do aplikacji desktopowych i mobilnych”.

Niezależność danych i chmura hybrydowa

Prywatność danych, bezpieczeństwo i niezależność nadal zajmują wysoką pozycję na liście obaw klientów, nawet mimo coraz częstszego przechodzenia organizacji IT do publicznej chmury w celu prowadzenia działalności. Nowa lokalizacja vCloud Air w Niemczech pomoże europejskim klientom VMware w spełnianiu miejscowych regulacji dotyczących ochrony prywatności danych, ich bezpieczeństwa i niezależności, jednocześnie umożliwiając korzystanie z chmury publicznej od globalnego lidera.

Najnowsze badania wśród 225 starszych administratorów IT w Niemczech (przeprowadzone przez Ilkin Borg na zlecenie VMware) wykazały, że 93 procent respondentów uważa za istotne umiejscowienie ich dostawcy chmury i twierdzi, że staje się to głównym kryterium wyboru odpowiedniego dostawcy. Ponadto z badania wynika, iż 71 procent respondentów chce rozwiązania, dzięki któremu zarządzanie chmurą publiczną jest równie łatwe, jak zarządzanie własną infrastrukturąi.

Natychmiastowy dostęp na żądanie do vCloud Air

Firma VMware poinformowała dzisiaj również o rozszerzonym programie wczesnego dostępu do VMware vCloud Air Virtual Private Cloud OnDemand dającym klientom dostęp do vCloud Air na żądanie z użyciem karty kredytowej. VMware Virtual Private Cloud OnDemand, wprowadzona po raz pierwszy jako usługa beta podczas VMworld US 2014, zaoferuje możliwość opłacania jedynie wykorzystanych usług. Oczekuje się, że program wczesnego dostępu zacznie funkcjonować w Ameryce Północnej i Europie w listopadzie 2014 roku. Klienci zainteresowani udziałem w tym programie mogą tutaj założyć konto wczesnego dostępu do Virtual Private Cloud OnDemand.

VMware zapewnia ponadto europejskim klientom więcej opcji połączenia z chmurą i jej wykorzystania dzięki VMware vCloud® Air™ Direct Connect™. Narzędzie to pozwala im bezproblemowo rozszerzyć infrastrukturę bezpośrednio do vCloud Air w celu zwiększenia zasobów i skalowania według potrzeb na prywatnych sieciach dedykowanych, umożliwiając bezpieczną, spójną i wysokoprzepustową łączność.

VMware vCloud Air — hybrydowa platforma dla istniejących i nowych aplikacji

Nieco ponad rok od wprowadzenia VMware vCloud Air platforma chmury hybrydowej VMware szybko rozszerzyła swój globalny zasięg, oferując firmom każdego rozmiaru najszybszą drogę do hybrydowej chmury. Firma VMware posiadająca centra danych w Ameryce Północnej, Europie i Azji niedawno ogłosiła ekspansję swej hybrydowej chmury w regionie Azji i Pacyfiku poprzez joint venture z SoftBank Telecom Corp. i SoftBank Commerce & Service Corp. (SoftBank C&S), które wprowadziło vCloud Air do Japonii. VMware ogłosiła także partnerstwo strategiczne z China Telecom mające na celu zbudowanie w Pekinie usługi chmury hybrydowej światowej klasy.

W przeciwieństwie do innych usług publicznej chmury, vCloud Air pozwala firmom na bezproblemowe rozszerzenie swojej prywatnej, miejscowej infrastruktury IT na chmurę publiczną. Powstała w efekcie chmura hybrydowa jest kompatybilna z istniejącymi aplikacjami klientów i umożliwia im tworzenie nowych aplikacji opartych na chmurze, oferując biznesowi bezpieczną, niezawodną i zgodną metodę uzyskania wyższej sprawności i efektywności. Działy IT mogą w jednolity sposób przeglądać, zarządzać i obsługiwać to środowisko chmury będące połączeniem najlepszych cech obu światów, wykorzystując znaną i zaufaną platformę VMware vSphere®.

Hybrydowa chmura VMware stwarza możliwości dla partnerów

Dzięki vCloud Air partnerzy handlowi odgrywają kluczową rolę w integrowaniu prywatnych centrów danych i chmur publicznych oraz dostarczaniu klientom rozwiązań hybrydowych. Chmura VMware vCloud Air została zaprojektowana specjalnie z myślą o kanale sprzedaży. Dystrybutorzy, integratorzy, dostawcy rozwiązań i partnerzy OEM VMware sprzedają vCloud Air dokładnie tak samo, jak każdy inny produkt VMware.

Firma VMware ma ponadto ekosystem ponad 2100 europejskich partnerów-usługodawców vCloud Air Network, którzy operują chmurami bazującymi na technologii VMware. W tym ekosystemie znajduje się także 160 dostawców usług opartych na hybrydowej chmurze VMware, którzy oferują prawdziwe przenoszenie obciążeń między siedzibą klienta i chmurą.

Źródło: VMware