Firma EMC Corporation poinformowała, że w badaniu przeprowadzonym przez IDC pt. „Storage User Demand Survey” (SUDS) została uznana za lidera w dziedzinie dostarczania pamięci masowej, zarówno pod względem przychodów, jak i pojemności dostarczonej pamięci. W badaniu wzięło udział ponad 1000 użytkowników z całego świata. Badanie ma na celu analizę obecnych i przyszłych wdrożeń korporacyjnych systemów pamięci masowej do różnych zastosowań dotyczących danych — od najważniejszych aplikacji korporacyjnych po różne segmenty wsparcia infrastruktury informatycznej.

Rozwiązania EMC® są uznawane za najlepsze systemy pamięci masowej do obsługi aplikacji Microsoft Exchange, Oracle i SAP, a także aplikacji branżowych, katalogów macierzystych, analizy danych biznesowych, infrastruktury pulpitów wirtualnych (VDI) i serwerów wirtualnych.

Badanie wykazało, że w I połowie 2013 r. firma EMC dostarczyła 26,3% łącznej liczby terabajtów w systemach pamięci masowej dostarczonych przedsiębiorstwom, a jej udział w przychodach na tym rynku wyniósł 30,8%. Firma EMC już trzeci raz z rzędu zajęła I miejsce w tym badaniu, w oparciu o te same kryteria.

Oprócz wybranych przypadków zastosowań danych badanie IDC pokazało również, że dynamiczny rynek pamięci flash w ciągu nadchodzących 12 miesięcy nadal będzie się rozwijał — 48% respondentów planuje zakup pamięci masowej typu solid state (SSD i/lub PCIe flash) w tym okresie. Dzięki kilku popularnym na rynku rozwiązaniom w technologii flash firma EMC jest w stanie pomóc klientom włączyć pamięć flash do ich ogólnej strategii pamięci masowej w miarę wzrostu zapotrzebowania na tę pamięć.

Wypowiedź analityka branżowego Natalya Yezhkova, dyrektor ds. badań w firmie IDC

„W badaniu Storage User Demand Study przeprowadzonym przez IDC firma EMC już trzeci rok z rzędu została uznana za lidera wśród dostawców zewnętrznych systemów pamięci masowej zarówno pod względem przychodów, jak i pojemności pamięci, w przypadku większości zastosowań danych objętych badaniem. Badanie IDC pokazuje, że w miarę jak środowiska aplikacji w przedsiębiorstwach stają się coraz bardziej złożone, a zapotrzebowanie na pamięć flash wciąż rośnie, firma EMC wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu, dostarczając największą ilość pamięci masowej na rynku”.

Wypowiedź przedstawiciela kierownictwa firmy EMC

Jeremy Burton, dyrektor ds. produktów i marketingu w EMC

„Wyzwania i trendy informatyczne nie zmieniają się zbytnio z roku na rok — zmieniają się jednak rozwiązania pozwalające na nie reagować. Nasza oferta została opracowana pod kątem obsługi najważniejszych aplikacji korporacyjnych w szeregu różnych środowisk, a pamięć flash to bardzo skuteczne narzędzie, za pomocą którego EMC pomaga klientom sprostać tym istotnym wyzwaniom”

.

Źródło: EMC RSA