W ofercie firmy HSM rekordy popularności bije seria urządzeń niszczących klasy premium – HSM SECURIO. Produkty z tej linii od dwóch lat są sukcesywnie dostarczane do ponad 50 jednostek Administracji Państwowej na terenie całej Polski. Urządzenia poza nowatorskim wzornictwem cechuje również wysoka wydajność oraz spełnianie norm wszystkich klas bezpieczeństwa.

„Linia produktów SECURIO stanowi pełną realizację głównych założeń firmy HSM dotyczących niezmiennie wysokiej jakości i precyzji wykonania. W tym przypadku klasa premium oznacza dostosowanie do potrzeb wymagających Klientów, którzy oczekują przede wszystkim niezawodności i funkcjonalności urządzeń. Można powiedzieć, że w tym segmencie znajdują się „niszczarki do zadań specjalnych”, zwłaszcza biorąc pod uwagę serię P skierowaną do profesjonalistów dbających o bezpieczeństwo przechowywanych informacji w najwyższych klasach tajności. Firma HSM stale udoskonala mechanizmy i wprowadza nowe komponenty techniczne. Chcemy zapewnić Klientom pełną ochronę danych i uniknięcie ewentualnych niebezpieczeństw związanych z ich wyciekiem, dlatego podstawą każdej linii produktów HSM jest adaptacja normy DIN 66399 i jej realizacja w celu uzyskania maksymalnego stopnia bezpieczeństwa danych”

– wyjaśnia Marcin Sobaniec, Menadżer kategorii produktowej HSM Polska Sp. z o. o.

W rodzinie niszczarek HSM SECURIO znalazły się trzy serie produktów, w pełni dopasowanych do rozmaitych potrzeb użytkowników – w każdym segmencie cenowym, o wszelkiej oczekiwanej wydajności oraz w każdym poziomie bezpieczeństwa. Oprócz wysokowydajnej serii P do zastosowań profesjonalnych, w ofercie obecne są również urządzenia serii B przeznaczone do codziennego użytku biurowego. Niszczarka dokumentów HSM SECURIO B24 i B32 od 2012 roku wspiera funkcjonowanie ponad 50 jednostek Administracji Państwowej, w ramach wygranego przetargu zorganizowanego przez Centrum Usług Wspólnych. Do zastosowania w domu czy małym biurze HSM Polska rekomenduje zastosowanie urządzeń serii C.

Wszystkie modele niszczarek HSM SECURIO zostały wyposażone w wałki tnące z litej stali hartowanej powierzchniowo, które objęte są dożywotnią gwarancją. Ten proces pozwala na długotrwałą eksploatację urządzenia bez utraty wydajności i zmniejsza ryzyko awarii. Najistotniejszym jednak efektem z perspektywy funkcjonalności wydaje się możliwość rozdrabniania zszywek i spinaczy biurowych. Innym mechanizmem wartym przetestowania w całej linii HSM SECURIO jest system zarządzania energią EMCS, który ogranicza zużycie prądu w trybie czuwania do minimum, a po godzinie automatycznie wyłącza urządzenie.

„Niektóre z modeli SECURIO posiadają również funkcję wykrywacza metalu czy też osobny mechanizm tnący niszczący płyty CD i DVD, dzięki którym można zniszczyć nośniki optyczne i magnetyczne. Ich zastosowanie sprawia, że ewentualne próby odzyskania danych przez osoby niepożądane stają się nieefektywne. Oprócz bezpieczeństwa informacji postawiliśmy również na komfort użytkownika, czego przykładem jest zastosowanie funkcji automatycznego wycofywania papieru, która zapobiega jego zacięciom i sprawia, że urządzenie działa bezproblemowo. Innym zabiegiem, zapewniającym wygodę użytkowania jest wyposażenie niszczarek w kółka już od modelu SECURIO B24 (pojemność kosza 34L), co ułatwia funkcjonowanie w przestrzeni biurowej czy choćby codzienne sprzątanie. Tym co szczególnie wyróżnia całą linię HSM SECURIO jest wysoka wydajność przy niskim poziomie hałasu. Specjalna, opatentowana konstrukcja rowków nacinających w wałkach tnących umożliwia uzyskanie wysokich wydajności przy niższym poborze energii w porównaniu do urządzeń konkurencyjnych. Niszczarka może być użytkowana nieprzerwanie nawet przez długi czas bez ryzyka przegrzania, a przy tym jest wyjątkowo cicha”

– dodaje Marcin Sobaniec.

Seria SECURIO, cechuje się zatem wysoką wydajnością, nowoczesnymi rozwiązaniami, spełnieniem wysokich norm bezpieczeństwa DIN 66399 oraz realizacją ekologicznych trendów poprzez energooszczędne systemy. Warto też wskazać że położona w Niemczech fabryka posiada certyfikat ISO 9001. Długi czas eksploatacji zapewniają materiały podlegające recyklingowi, komponenty najwyższej jakości, rozwiązania redukujące zużywanie części, energooszczędne napędy oraz poszczególne funkcje dodatkowe. Dzięki temu niszczarki HSM zachowują swoją wartość podczas eksploatacji przez długi czas. To właśnie dlatego, ta SECURIO jest jedną z najlepiej sprzedających się serii w segmencie niszczarek biurowych w Polsce.

Źródło: HSM Polska Sp. z o.o