Firma Samsung Electronics potwierdziła dzisiaj rozpoczęcie masowej produkcji układów pamięci 6 gigabitów (Gb) typu low-power double data rate 3 (LPDDR3) mobile DRAM, opartych na zaawansowanej technologii 20 nanometrów (nm). Zapewniają one dłuższą pracę baterii i szybsze wczytywanie aplikacji na urządzeniach mobilnych o dużych ekranach i większej rozdzielczości.

Samsung prezentuje pierwsze moduły pamięci 20 nm 6Gb LPDDR3 Mobile DRAM
Samsung prezentuje pierwsze moduły pamięci 20 nm 6Gb LPDDR3 Mobile DRAM, źródło: SamsungNasz nowy układ 20 nm 6Gb LPDDR3 DRAM to najbardziej zaawansowane rozwiązanie mobilne w zakresie pamięci dla błyskawicznie rozwijającego się rynku pamięci DRAM o wysokiej wydajności

- powiedział Jeeho Baek, wiceprezes, Memory Marketing, Samsung Electronics. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami na całym świecie, oferując mobilne rozwiązania pamięci następnej generacji, które można stosować w szerszych segmentach rynku, od premium po standard.

Nowy układ 6Gb LPDDR3 firmy Samsung cechuje transfer danych do 2,133 megabita na sekundę (Mbps). Pakiet 3 GB LPDDR3, który składa się z czterech układów 6 Gb LPDDR3, może zostać w prosty sposób zastosowany w wielu urządzeniach mobilnych. Pakiet wzmacnia również portfolio produktów Samsung dla aplikacji mobilnych klasy premium.

Nowy pakiet 3 GB jest o ponad 20% mniejszy i zużywa ok. 10% mniej energii niż obecnie dostępne pakiety 3 GB z układami 6 Gb LPDDR3, wyprodukowane w oparciu o poprzednią technologię firmy Samsung. W rezultacie Samsung stworzył bardzo małą, niezwykle cienką, wyjątkowo szybką i znacznie mniej energochłonną pamięć mobilną.

Wykorzystanie technologii 20 nm zapewnia również o 30% większą produktywność w porównaniu do poprzednich technologii. W marcu firma Samsung po raz pierwszy w branży zastosowała technologię 20 nanometrów w układzie 4 Gb DDR3 dla komputerów PC, a teraz rozszerzyła jej zastosowanie na mobilne pamięci DRAM.

W przyszłości firma Samsung będzie wprowadzać bardziej zaawansowane mobilne produkty 20 nm DRAM z myślą o dalszym rozbudowywaniu swojej linii produktów i utrzymaniu pozycji lidera na runku mobilnych pamięci DRAM w warunkach dynamicznie rozwijającego się rynku, który ciągle powiększa się o nowe smartfony, nowoczesne tablety i inteligentne akcesoria.

Źródło: Samsung