VMware przedstawił nowe rozwiązanie VMware Fusion® 7 zoptymalizowane do pracy z najnowszymi komputerami i oprogramowaniem Mac, aby zapewnić optymalny komfort obsługi aplikacji Windows na urządzeniach tej marki. Równolegle VMware wprowadza na rynek wersję VMware Fusion® 7 Pro, wyposażoną w funkcje przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, deweloperów i firm korzystających ze sprzętu Mac.

„Według danych zebranych w opublikowanym niedawno raporcie Gartner, ponad 95% komputerów na świecie pracuje w systemie Windows, dlatego sądzimy, że wielu użytkowników będzie potrzebować możliwości korzystania z aplikacji Windows nawet po przeniesieniu się na urządzenia Mac ( Gartner, Matthew Cheung, Market Share Analysis: Operating System Software, Worldwide, 2013, 5 Maja, 2014).

– mówi Nicolas Rochard, Dyrektor ds. Marketingu Produktów, End-User Computing, w firmie VMware.

„Popularność komputerów Mac ciągle rośnie, co sprawia, że rozwiązania Fusion 7 i Fusion 7 Pro są atrakcyjną propozycją dla użytkowników przenoszących się z komputerów PC Windows na laptopy i komputery stacjonarne Mac, pomagając im pokonać dystans dzielący te systemy.”

VMware Fusion 7

VMware Fusion 7 to najprostszy, najszybszy i najbardziej niezawodny sposób na pracę z aplikacjami Windows na komputerach Mac, bez konieczności restartowania systemu. Rozwiązanie można polecić zarówno nowym, jak i doświadczonym użytkownikom sprzętu Mac, którzy chcą zachować możliwość korzystania z ważnych aplikacji Windows. Nowe funkcje oprogramowania to m.in.:

  • Obsługa OS X Yosemite – Oprogramowanie Fusion 7 korzysta teraz z głównych elementów designu systemu Yosemite, takich jak przejrzystość okien, uproszczone paski narzędzi i ikona dokowania, co wzbogaca możliwości pracy z maszynami wirtualnymi. Oprogramowanie uwzględnia także funkcje kontrolne Yosemite, zapewniając spójną obsługę systemu operacyjnego.

  • Potężne maszyny wirtualne i zaawansowana grafika – Możesz tworzyć maszyny wirtualne z nawet 16 wirtualnymi procesorami, dyskami wirtualnymi o pojemności do 8TB i do 64GB pamięci operacyjnej, aby uruchamiać najbardziej wymagające aplikacje. Programy wymagające zaawansowanej grafiki mogą teraz otrzymać dodatkowe zasoby – nawet do 2GB pamięci wideo dla każdej maszyny wirtualnej.

  • Obsługa najnowszych komputerów Mac – Oprogramowanie Fusion 7 jest zoptymalizowane dla najnowszych procesorów Intel Core i5, i7 oraz Xeon E5, oferując nawet o 43% wyższą wydajność podczas wymagających operacji, takich jak obsługa multimediów, szyfrowanie i deszyfrowanie oraz inne zadania obciążające zasoby systemu. Dzięki wykorzystaniu szybszej pamięci operacyjnej i SSD oraz mocniejszych procesorów Mac, Fusion 7 pozwala na pracę z aplikacjami Windows osiągając wydajność zbliżoną do środowiska natywnego.

  • Większa wydajność – Fusion 7 redukuje obciążenie baterii komputerów Mac, umożliwiając użytkownikom wykonywanie większej liczby zadań bez konieczności ładowania. Ulepszona obsługa App Nap® i redukcja Idle Wake Up pozwala na optymalne spożytkowanie każdego watu energii dostarczanego przez baterię. Fusion 7 ogranicza pobór energii nawet o 42% w porównaniu z Fusion 6.

  • Optymalizacja pracy z matrycami Retina – Windows z funkcją optymalizacji pracy ekranów Retina oferuje wyrazisty i szczegółowy obraz podczas korzystania z aplikacji Windows. Jeśli użytkownik korzysta z komputera Mac z matrycą lub zewnętrznym monitorem Retina, Fusion 7 umożliwi płynne wyświetlanie aplikacji Windows na wszystkich ekranach – zarówno standardowych, jak i Retina.

VMware Fusion 7 Pro

Oprogramowanie VMware Fusion 7 Pro to nowa jakość wirtualizacji na komputerach Mac – rozwiązanie wyposażone w potężne funkcje stworzone z myślą o zwykłych i zaawansowanych użytkownikach, pozwala uruchamiać aplikacje Windows bez konieczności restartowania systemu. Zaawansowani użytkownicy, deweloperzy i administratorzy systemów IT mogą uruchamiać system Windows na komputerach Mac, polegając na wysokiej wydajności, niezawodności i najnowocześniejszych funkcjach Fusion Pro. Nowe możliwości rozwiązania to m.in.:

  • Niezrównane możliwości obsługi systemów operacyjnych i optymalna kompatybilność – Oprogramowanie Fusion 7 Pro zostało zaprojektowane do pracy z systemem OS X Yosemite i jest w pełni kompatybilne z najnowszymi systemami Microsoft – od Windows 8.1 dla komputerów stacjonarnych, po Windows 2012 R2 dla serwerów. Organizacje i zaawansowani użytkownicy korzystający z najnowszych wersji systemu Linux, mogą pracować z Fusion 7 Pro w środowisku Ubuntu 14.04, RHEL 7, CentOS 7, Fedora 20, Debian 8 i wielu innych.

  • Lepsza komunikacja z rozwiązaniami VMware – Użytkownicy mogą teraz korzystać z VMware vSphere® lub VMware Workstation™ aby przenosić i skalować maszyny wirtualne do prywatnego środowiska chmury. Mogą też łatwo łączyć się z hostowanymi maszynami wirtualnymi i uruchamiać, ładować lub ściągać maszyny wirtualne bezpośrednio z poziomu oprogramowania Fusion 7 Pro.

  • Optymalizacja pracy podwójnych procesorów graficznych – Fusion 7 Pro pozwala użytkownikom komputerów MacBook Pro z autonomicznymi i zintegrowanymi układami graficznymi dokonać wyboru karty graficznej, która będzie odpowiedzialna za obsługę aplikacji z grafiką 3D. Wybór układu zintegrowanego zapewnia dłuższą pracę baterii, natomiast karta autonomiczna oferuje wyższą wydajność grafiki 3D w aplikacjach uruchamianych przez maszyny wirtualne.

  • Lepsza komunikacja i obsługa iSight – Użytkownicy komputerów Mac wyposażonych w kamerę iSight mogą teraz prowadzić wideokonferencje przy pomocy maszyn wirtualnych. Fusion 7 Pro obsługuje też interfejs USB 3.0, co pozwala nasz szybszy transfer danych, system audio HD 5.1 surround sound oraz technologię bezprzewodową Bluetooth 4.0.

  • Wyższa wydajność pracy – W bibliotece Fusion Pro Virtual Machine Library użytkownicy znajdą teraz nowy wskaźnik poboru mocy, umożliwiający monitorowanie i wyłączanie maszyn wirtualnych, które nie wykonują żadnych zadań, aby poprawić ogólną wydajność systemu. Oprogramowanie Fusion 7 Pro pozwala użytkownikom tworzyć skróty na poziomie aplikacji, aby łatwo otwierać lub przełączać się do wybranej maszyny wirtualnej.

VMware Fusion 7 i VMware Fusion 7 Pro są już dostępne do pobrania i zakupu na stronie vmware.com w cenach – odpowiednio – 69,99 USD i 149,99 USD. Rozwiązanie VMware Fusion 7 Pro jest również dostępne do nabycia u partnerów i dystrybutorów VMware.

Klienci, którzy zakupią oprogramowanie VMware Fusion 6 lub VMware Fusion 6 Professional pomiędzy 1 sierpnia 2014 r., a 30 września 2014 r., mogą dokonać elektronicznej aktualizacji do wersji VMware Fusion 7 lub VMware Fusion 7 Pro bez konieczności dodatkowej opłaty. Więcej o ofercie elektronicznych aktualizacji oprogramowania VMware Fusion dowiesz się tutaj.

Użytkownicy korzystający z VMware Fusion 5 i 6 mogą zaktualizować swoje oprogramowanie do wersji VMware Fusion 7 za jedyne 49,99 USD, lub do wersji VMware Fusion 7 Pro za 79,99 USD w sklepie internetowym VMware.

Pobierz darmową wersję próbną na stronie VMware Fusion.

Oprogramowanie VMware Fusion jest dostępne w następujących wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej, uproszczonej chińskiej i japońskiej.

Źródło: VMware