Podczas największej konferencji w Europie Środkowej i Wschodniej, wśród 2500 gości – liderów gospodarki i polityki z całego świata – pojawią się Mistrzowie Kodowania. Organizatorzy ogólnopolskiego programu edukacyjnego dowiodą, że nauka kodowania od najmłodszych lat może być odpowiedzią na rosnący popyt na wykwalifikowanych specjalistów na rynku pracy.

Tegoroczne Forum Ekonomiczne organizowane w Krynicy-Zdroju jak zawsze skupia się na podsumowaniu najważniejszych zjawisk i problemów gospodarczych, politycznych i społecznych. Rozpoczynająca się właśnie edycja jest jednak wyjątkowa. W 2014 roku przypada 10. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz 25. rocznica wolnych wyborów. Czas aby pochylić się więc nad przyszłością naszego rynku pracy i ludzi, którzy dopiero będą zaczynali uczestniczyć w polskim życiu gospodarczym.

Jest to powód dla którego na 24. Forum Ekonomicznym nie mogło zabraknąć reprezentacji programu Mistrzowie Kodowania. Przez trzy dni trwania Forum, goście odwiedzający Strefę Kodowania przekonają się, że programowanie nie jest jedynie domeną informatyków. Lista korzyści jakie może dać kształcenie w zakresie STEM, czyli science, technology, engineering, mathematics (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, matematyka) jest bardzo długa. W ramach programu Mistrzowie Kodowania w całej Polsce przeszkolono już ponad 5000 uczniów i 300 nauczycieli ze wszystkich 16 województw. Dzięki bezpłatnym lekcjom organizowanym w szkołach, uczniowie analizując informacje, ćwicząc kreatywność, rozwiązując problemy i wykorzystując nowoczesne technologie, rozwijają umiejętności, które z pewnością zaowocują w przyszłości. Zwłaszcza kiedy młodzi Mistrzowie będą powiększać grono absolwentów szkół wyższych i zawodowych, a następnie wchodzić na rynek pracy.

To jednak nie koniec. We września 2014 roku rozpocznie się kolejna edycja Mistrzów Kodowania, która obejmie swoim zasięgiem szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz inne jednostki edukacyjne. W trakcie rekrutacji, organizatorzy otrzymali już ponad 350 zgłoszeń. Zainteresowane placówki mogą zgłaszać się jeszcze do 10 września, poprzez formularz znajdujący się na pod adresem http://mistrzowiekodowania.pl/rejestracja-do-programu.

Źródło: Samsung