Firma EMC poinformowała o podjęciu współpracy z zespołem wyścigowym Ducati Corse w celu wspierania realizacji strategii informatycznej firmy w sezonie 2014/2015. Wdrożenie rozwiązań EMC ma na celu umożliwienie zespołowi lepszego wykorzystania generowanych w czasie rzeczywistym informacji z toru. Dzięki temu, Ducati zwiększy swoje szanse na zwycięstwo w tegorocznych Motocyklowych Mistrzostwach Świata w klasach MotoGP i Superbike.

Począwszy od września 2014 r. Ducati będzie korzystać ze skalowalnej sieciowej pamięci masowej (NAS) firmy EMC w celu konsolidowania i analizowania kluczowych danych dotyczących wydajności oraz zarządzania nimi, w tym danych dotyczących dynamiki płynów silnika, archiwizacji testów i telemetrii motocykla. Ta bogata funkcjonalnie, prosta i wydajna platforma pamięci masowej doskonale wpisuje się w oparte na analizie danych podejście Ducati do wyścigów motocyklowych. Platforma ta pozwoli poprawić o cenne milisekundy wyniki zawodników zespołu Ducati.

Członkowie zespołu Ducati uzyskają dostęp do informacji przechowywanych w systemie Isilon oraz będą mogli udostępniać je za pomocą rozwiązania Syncplicity firmy EMC, czyli narzędzia klasy korporacyjnej do udostępniania plików online i mobilnej pracy grupowej. Syncplicity umożliwia bezpieczne dzielenie się plikami przy pomocy wielu urządzeń, w tym mobilnych, w sposób zgody z wymaganiami infrastruktury informatycznej Ducati. Dzięki Syncplicity odpowiedni członkowie zespołu Ducati będą mogli w dowolnym czasie uzyskiwać dostęp do niezbędnych im informacji oraz udostępniać je, co usprawni współpracę i komunikację w zespole.

Oprócz wdrożenia rozwiązań technicznych, EMC sponsoruje występy zawodników zespołu Ducati w Motocyklowych Mistrzostwach Świata w klasach MotoGP i Superbike. Umowa sponsorska przewiduje umieszczenie logo firmy EMC na motocyklach Ducati i na pojazdach zespołu, jak również inne działania marketingowe.

Roberto Canè, dyrektor ds. systemów elektronicznych, Ducati Corse:

„Cieszymy się, że EMC dołącza do zespołu Ducati w tym sezonie”. Jesteśmy przekonani, że rozwiązania EMC pozwolą nam zadbać o każdy szczegół naszych maszyn i poprowadzą nas do zwycięstwa w zawodach. Z niecierpliwością oczekujemy rozpoczęcia współpracy z zespołem EMC i możliwości zobaczenia rozwiązań tej firmy w akcji”.

Marco Fanizzi, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny EMC Italy

„Analiza wielkich zbiorów danych odgrywa coraz większą rolę w wielu dziedzinach, jednakże to właśnie sport najlepiej pokazuje jej prawdziwe możliwości. Dzięki gromadzeniu jak największej ilości danych oraz ich analizowaniu w celu wyodrębnienia cennych informacji, firmy takie jak Ducati zyskują elastyczność i rzeczywistą przewagę nad konkurencją, co sprawia, że są liderami w swoich dziedzinach. Cieszymy się niezmiernie z możliwości bliskiej współpracy z Ducati i mamy nadzieję, że będziemy mogli za niedługo wspólnie świętować miejsce na podium”.

EMC podejmuje współpracę z zespołem wyścigowym Ducati Corse
EMC podejmuje współpracę z zespołem wyścigowym Ducati Corse

Fot. źródło EMC

Źródło: EMC RSA