Podczas amerykańskiej edycji VMworld 2014 firma VMware przedstawiła VMware EVO: RAIL™ — hiperkonwergentną infrastrukturę, która pomaga klientom usprawnić wdrażanie i skalowanie infrastruktury IT definiowanej programowo zgodnie z dynamiką prowadzonego biznesu. VMware EVO: RAIL to pierwsze rozwiązanie w rodzinie hiperkonwergentnej infrastruktury VMware.

Organizacje IT znajdują się dziś pod presją szybszego udostępniania usług przy jednoczesnym zmniejszaniu złożoności i kosztów używanych środowisk. VMware EVO: RAIL znacząco uprości dostarczanie usług infrastruktury definiowanej programowo, obniżając zarazem koszty operacyjne. VMware EVO: RAIL przyspieszy czas komercjalizacji usług u klientów dzięki wbudowanemu oprogramowaniu pochodzącemu w 100 proc. od VMware, umożliwiając tworzenie maszyn wirtualnych w ciągu kilku minut od włączenia zasilania urządzenia.

VMware wraz z firmami Dell, EMC, Fujitsu, Inspur, NetOne i Supermicro usprawnią zakup i wdrożenie urządzenia infrastruktury hiperkonwergentnej. VMware EVO: RAIL będzie oferowany przez partnerów jako jeden produkt katalogowy (SKU) obejmujący sprzęt, oprogramowanie i koszty wsparcia oraz usług, przy czym partnerzy będą świadczyli cały zakres wsparcia w jednym miejscu. Dzięki mocnemu wsparciu ze strony partnerów klienci już w chwili premiery będą mieli szeroki wybór dostawców systemów, od których można nabyć VMware EVO: RAIL.

Co partnerzy mówią o VMware EVO: RAIL?

VMware EVO: RAIL — minuty od włączenia zasilania do maszyn wirtualnych

VMware EVO: RAIL, nowy budulec do centrum danych definiowanego oprogramowaniem, dostarczy zintegrowane oprogramowanie obliczeniowe, magazynujące, sieciowe i zarządzające, które pozwala klientom wprowadzać i skalować usługi infrastruktury definiowanej oprogramowaniem w szybki i powtarzalny sposób. Urządzenie infrastruktury hiperkonwergentnej będzie zawierać wstępnie przetestowany i zintegrowany stos oprogramowania pochodzący w 100 proc. od VMware i zoptymalizowany dla platformy sprzętowej 2U/4-Node.

Oprogramowanie VMware EVO: RAIL obejmie VMware vSphere®, VMware Virtual SAN™, VMware vCenter™ Log Insight™ i nowy silnik EVO: RAIL — wszystko zintegrowane ze sprzętem od dostawcy preferowanego przez klienta. VMware EVO: RAIL uprości instalację i konfigurowanie urządzenia oraz bieżące zarządzanie, łatanie i modernizację oprogramowania. Urządzenie zaoferuje nowy, intuicyjny interfejs użytkownika, który usprawni uprzednio ręcznie wykonywane procesy tworzenia maszyn wirtualnych i zarządzania nimi wraz z powiązanymi sieciami i magazynami danych. Klienci będą mogli zaoszczędzić na kosztach eksploatacji przez zwiększenie wydajności wynikającej z:

  • szybkiego czasu komercjalizacji, w którym maszyny wirtualne pojawiają się w ciągu minut,

  • automatycznego skalowania urządzeń VMware EVO: RAIL,

  • łatania i aktualizowania wszystkich programów VMware bez przestojów,

  • prostego zarządzania cyklem życia maszyny wirtualnej.

Łatwe w użyciu urządzenie VMware EVO: RAIL w swej debiutanckiej wersji umożliwi klientom start od jednego urządzenia z czterema węzłami i rozbudowę do czterech urządzeń dających w sumie 16 węzłów w razie konieczności powiększenia infrastruktury IT. Nowe urządzenia dodawane do istniejącego klastra VMware EVO: RAIL będą wykrywane automatycznie, wymagać będą jedynie kilku kliknięć myszy w celu uruchomienia. Jedno urządzenie będzie obsługiwać około 100 wirtualnych maszyn ogólnego przeznaczenia lub 250 maszyn wirtualnych do wirtualnego pulpitu i zostanie wyposażone w magazyn danych VMware Virtual SAN o pojemności ok. 13 TBi. VMware EVO: RAIL będzie się skalować liniowo, dzięki czemu klienci zyskają przewidywalność w zakresie projektowania, wydajności i kosztów.

VMware EVO: RAIL przeznaczony jest do użytku w średnim i korporacyjnym segmencie rynku. Dzięki VMware Virtual SAN jako głównemu oprogramowaniu VMware EVO: RAIL idealnie nadaje się do użycia zarówno w infrastrukturze wirtualnego pulpitu (VDI), jak i w zdalnych biurach/oddziałach firm z branż takich jak usługi finansowe, administracja publiczna, opieka zdrowotna, szkolnictwo wyższe, ubezpieczenia, petrochemia i gaz oraz handel detaliczny. Urządzenie oparte na VMware vSphere może współistnieć z istniejącymi środowiskami VMware vSphere klientów, a także służyć jako odskocznia do VMware vCloud® Air™ (dawniej VMware vCloud® Hybrid Service™).

Co mają do powiedzenia uczestnicy programu pilotażowego?

„Zadaniem mojego zespołu w administracji stanu Michigan jest zapewnienie całodobowego bezpośredniego wsparcia fizycznej infrastrukturze krytycznej, stanowym pracownikom i obiektom. Uważamy, że dzięki wykorzystaniu tej technologii będziemy sprawniejsi i wejdziemy na zupełnie nowy poziom wolności od tradycyjnej architektury wymagającej intensywnego wsparcia. Wierzymy, że ta śmiała, nowa technologia pozwoli nam zapewnić stanowi Michigan najbardziej elastyczne, przystępne i zrównoważone środowisko scentralizowanej kontroli, jakie jest dzisiaj dostępne”

— Steven M. Sebastian, nadzorca kontroli centralnej, Department of Technology Management and Budget (DTMB.)

„Liczący ponad 35 tys. studentów i 5 tys. pracowników Oakland Unified School District oczekuje od IT zdolności do szybkiego dostosowania do nowego programu nauczania i wymagań organizacyjnych. Najważniejsza jest możliwość skalowania naszej infrastruktury, by sprostać aplikacjom. VMware EVO: RAIL pomoże nam odpowiednio reagować na potrzeby naszych studentów i pracowników. Tym, co naprawdę podoba się naszemu zespołowi, jest szybkość i łatwość, z jaką VMware EVO: RAIL się instaluje i pozwala na tworzenie maszyn wirtualnych”

— John Krull, dyrektor ds. informatyki, Oakland Unified School District, Technology Services.

„Obecnie w Rackspace mamy uruchomionych ponad 40 tys. maszyn wirtualnych VMware. Byliśmy bardzo zadowoleni z rezultatów, jakie osiągnęliśmy w ramach programu VMware Hyper-Converged Infrastructure Appliance Early Adopter Program. VMware EVO: RAIL otwiera nowe i ekscytujące możliwości służenia naszym klientom”

— Pranav PAREKH, menedżer produktu, Managed Virtualization, Rackspace.

Źródło: VMware