W odpowiedzi na rosnące znaczenie i coraz szersze zastosowanie druku cyfrowego, Xerox wzbogacił swoją ofertę o system produkcyjny Xerox Versant 2100. Większa wydajność, elastyczność oraz znakomita jakość druku to cechy wyróżniające to urządzenie na rynku.

Wydajność i automatyzacja

Xerox Versant 2100 o wydajności 100 str/min dostosowuje się do każdego środowiska pracy. Zapewnia automatyzację procesów, co przekłada się na większą produktywność oraz zmniejszenie ilości błędów w druku.

Wbudowane rozwiązanie Full Width Array oferuje automatyczny system korygowania barwy, zapewnia korektę gęstości optycznej na arkuszu, kalibrację i odpowiednie profilowanie. Gwarantuje to wysoką zgodność kolorystyczną drukowanych materiałów. Natomiast technologia Production Accurate Registration dokonuje precyzyjnego pasowania arkusza jak w technologii offsetowej. Utrzymuje przy tym dokładną rejestrację na wydruku, strona po stronie, każdego dnia.

Elastyczność i funkcjonalność

Xerox Versant 2100 wyróżnia elastyczność. Użytkownik otrzymuje wybór aż trzech serwerów druku – Xerox EX, EX-P 2100 Fiery oraz Xerox FreeFlow®, dzięki czemu może dobrać rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb.

„System Versant 2100, dzięki zainstalowanym aplikacjom, pozwala znacznie usprawnić proces wydruku. Przykładowo, dzięki Xerox FreeFlow® Core można zautomatyzować przygotowanie pracy do druku (prepress). Z kolei funkcja XMPie® StoreFlow sprawdza się doskonale przy realizacji zamówień w systemie web-to-print”

– podkreśla Stanisław Pieczara, PSG Sales&Marketing Director, Xerox Polska.

System został wyposażony w Xerox Stock Library Manager, który jest w pełni zintegrowany z serwerami druku, co znacznie upraszcza zarządzanie papierami w druku. Pozwala także w prosty sposób administrować podłożami – można dodać do bazy nowe lub wykorzystać zapisane wcześniej i zatwierdzone materiały. Urządzenie obsługuje gramatury papierów w zakresie 52 – 350 gsm i doskonale sprawdza się na zróżnicowanych podłożach takich, jak kartony czy papiery syntetyczne i fakturowane.

Wysoka jakość druku

Nie są to jedyne właściwości urządzenia. Dzięki nowej technologii Ultra HD system zapewnia płynne przejścia tonalne, doskonałą ostrość zdjęć, grafiki i tekstu. Rozwiązanie to umożliwia rastrowanie prac w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi aż do 10 bitów oraz druk materiałów w rozdzielczości 2400 x 2400 dpi. Oznacza to o 300% większą ilość pikseli i wyższą wyrazistość druku.

Lepsza jakość obrazu jest osiągana dzięki tonerowi z technologią agregacji emulsyjnej (EA) o niskiej temperaturze topnienia, która pozwala tworzyć jasne i żywe obrazy z gładkim, matowym wykończeniem. Wbudowane w urządzenie moduły prostowania i chłodzenia gwarantują, że zadrukowany arkusz będzie idealnie prosty i nie będzie ulegał odkształceniom.

Nowy system produkcyjny Xerox Versant 2100 stanowi unikalne połączenie szybkości i wysokiej jakości druku, a dzięki automatyzacji obsługi pozwala zaoszczędzić czas.

Źródło: Xerox Polska