Produkty Norton będą kompatybilne z systemem operacyjnym Windows 8 od momentu jego premiery. Ponadto, firma Symantec opracowuje szereg nowych aplikacji przystosowanych do interfejsu Metro. Bezpieczeństwo jest czynnikiem o kluczowym znaczeniu przy wprowadzaniu każdego nowego systemu operacyjnego i dotyczy to także Windows 8.

Oto niektóre z aplikacji z interfejsem Metro:

Norton Studio — nowy, główny interfejs użytkownika produktów Norton, z obsługą ekranu dotykowego.

Przeglądarka Norton (nazwa zostanie ogłoszona w późniejszym terminie) — to przeglądarka o rozszerzonych możliwościach w stosunku do obecnych przeglądarek mobilnych, umożliwiająca przeprowadzanie bezpiecznych transakcji internetowych oraz obsługująca usługę Identity Safe, pozwalającą gromadzić i zarządzać hasłami oraz danymi logowania w środowisku Metro.

Skaner chmury Norton (nazwa zostanie ogłoszona w późniejszym terminie) — aplikacja dla środowiska Metro, która skanuje Facebooka i inne popularne aplikacje w poszukiwaniu niebezpiecznych łączy, zabezpieczając przed oszustwami online.

Dzięki Norton Hotspot Privacy, bezpieczne podłączenie się do sieci Wi-Fi w dowolnym publicznym punkcie dostępu będzie możliwe, poprzez utworzenie wirtualnej sieci prywatnej (VPN).

Publiczne sieci bezprzewodowe nie są bezpieczne, z czego wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, a przechwycenie cudzych informacji (tzw. sniffing) w sieci Wi-Fi jest bardzo proste i wymaga jedynie zainstalowania dodatku do przeglądarki. Badania przeprowadzone przez Norton pokazują, że bezpieczeństwo sieci Wi-Fi jest najważniejszym postulatem zgłaszanym przez użytkowników wobec oprogramowania zabezpieczającego łączność mobilną.

Norton Hotspot Privacy umożliwi użytkownikom korzystanie z Internetu w sposób bezpieczny, zapewniając ochronę tożsamości, kont internetowych oraz transakcji, bez konieczności każdorazowego logowania się do usługi. Gdy urządzenie wykryje sieć Wi-Fi i połączy się z nią, a Norton Hotspot Privacy uruchomi się automatycznie i skonfiguruje jej ustawienia. Produkt będzie dostępny w tym roku na systemy iOS i Mac.

Źródło: Symantec