Firma baramundi software AG podsumowała swoją działalność w pierwszym półroczu 2014 r. Producent oprogramowania typu Client Management osiągnął w pierwszej połowie br. 28-procentowy wzrost obrotów w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Podstawę tego sukcesu stanowi wysoka jakość oprogramowania baramundi Management Suite, potwierdzona wynikami badania poziomu zadowolenia klientów i pracowników oraz licznymi wyróżnieniami. Polska pozostaje jednym z kluczowych rynków dla niemieckiego producenta.

Od początku 2014 roku już 160 nowych klientów zdecydowało się na wybór zintegrowanego i kompleksowego modułu Client Management i Mobile Device Management, oferowanego przez firmę baramundi. To rozwiązanie jest obecnie wykorzystywane przez ponad 1400 przedsiębiorstw i instytucji publicznych. Jednocześnie liczba pracowników firmy przekroczyła 100 osób. Pozytywny bilans pierwszego półrocza pozwala producentowi utrzymać ponadprzeciętny wzrost z lat poprzednich.

Bardzo cieszą nas te dane liczbowe, które odzwierciedlają szybki rozwój naszego przedsiębiorstwa

– mówi Uwe Beikirch, członek zarządu firmy baramundi software AG.

Silny i długotrwały wzrost to potwierdzenie, że oferujemy właściwe rozwiązania najlepszej jakości, a także utwierdza nas w przekonaniu, że udoskonalając nasze produkty i portfolio, jesteśmy zorientowani na potrzeby naszych klientów.

Drugi z członków zarządu, Marcus Eiglsperger dodaje:

Na bieżąco rozszerzamy pakiet baramundi Management Suite oraz rozwijamy nasze rozwiązania, przygotowując je na nowe wyzwania, by w ten sposób móc jak najlepiej wesprzeć administratorów IT w ich pracy. Jako przykład można tu wskazać nasze nowe rozwiązanie do zarządzania słabymi punktami, które przyczynia się do zapewnienia większego bezpieczeństwa w środowisku IT.

Wersja baramundi Management Suite 2014 z licznymi innowacjami

Nowy moduł do zautomatyzowanego zarządzania słabymi punktami jest częścią składową wersji pakietu baramundi Management Suite z 2014 roku, który po raz pierwszy został przedstawiony na targach CeBIT. Na rynku zadebiutował w maju tego roku. Narzędzie to w zautomatyzowany sposób skanuje komputery i serwery, wyszukując luki w zabezpieczeniach, które można szybko usunąć bezpośrednio z poziomu pakietu baramundi Management Suite. Narzędzie Mobile Device Management zgodnie z założonymi celami stanowi kolejne rozszerzenie wersji baramundi 2014, między innymi o wieloplatformowe moduły profilowe do łatwej konfiguracji urządzeń. Interfejs użytkownika w pakiecie baramundi Management Suite został zoptymalizowany zgodnie z najnowszymi, ergonomicznymi wytycznymi, a dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych przewodników stylu projektowania interfejsów prezentuje się on w całkiem nowej odsłonie.

Polska jako ważny rynek IT dla baramundi

Firma baramundi wzmocniła swoją pozycję na polskim rynku dzięki uczestnictwu w targach Mobile-IT w Krakowie, na których zaznaczyła swoją silną obecność nie tylko prezentując swoją ofertę, ale także będąc jednym z prelegentów konferencji, która towarzyszyła targom. – Polska jako nasz sąsiad stanowi dla nas ważny rynek o wysokim potencjale wzrostu. Nasze produkty spotykają się tutaj z dużym zainteresowaniem. Stale rozbudowujemy też sieć naszych partnerów. Oprócz tego zatrudniamy polskojęzycznych pracowników, aby w ten sposób móc doradzać i wspierać naszych klientom w ich ojczystym języku

¬– podkreśla Uwe Beikirch.

Wyróżnienia za jakość produktów i zadowolenie pracowników

Liczne wyróżnienia potwierdzają znakomitą jakość produktów baramundi. Także w roku 2014 firma ta po raz kolejny otrzymała pieczęć jakości „Software Made in Germany”, przyznawaną za rozwój i świadczenie usług w oparciu o najwyższe standardy. Uzyskanie jej jest możliwe po osiągnięciu satysfakcjonujących wyników w badaniach poziomu zadowolenia klientów. Wysoka pozycja baramundi w takich konkursach, jak „Najlepsi pracodawcy 2014 roku w Niemczech” oraz „Najlepsi Pracodawcy 2014 roku w branży IT w Niemczech” dowodzi, że niemiecka firma dba nie tylko o najwyższą jakość produktów i usług, ale także o zadowolenie i komfort pracy swoich pracowników.

Źródło: baramundi software AG