Według firmy Gartner rynek infrastruktury wirtualizacji serwerów x86 jest podstawą dla dwóch bardzo ważnych, powiązanych ze sobą i pokrywających się trendów rynkowych: modernizacji infrastruktury i przetwarzania w chmurze.

Firmy wszystkich rozmiarów w swych centrach danych opierają się na oprogramowaniu do wirtualizacji firmy VMware, będącym także kluczowym elementem w ich środowiskach hybrydowej chmury — powiedział John Gilmartin, wiceprezes i dyrektor działu SDDC Suite Business Unit w VMware. Wierzymy, że umieszczenie VMware w kwadrancie liderów Gartnera przez pięć kolejnych lat podkreśla wpływ, jaki nasza wizja, strategia i oferta wywierają na współczesne środowiska IT. Co ważne, nadal wprowadzamy innowacje i rozszerzamy wirtualizację poza sferę obliczeniową w kierunku wirtualizacji sieci oraz pamięci masowej definiowanej programowo, aby pomóc naszym klientom znacznie zwiększyć efektywność, sprawność i elastyczność IT we wszystkich obszarach centrów danych.

Uznanie i dynamika branży

VMware vSphere®, będąca platformą, na której zbudowany jest vSphere® with Operations Management™ oraz VMware vCloud Suite®, jest szeroko wykorzystywana przez przedsiębiorstwa, małe i średnie firmy (SMB), dostawców usług hybrydowej i publicznej chmury oraz jako baza dla rosnącego rynku wirtualnego desktopu (VDI).

  • Bazę klientów VMware stanowi ponad 500 000 odbiorców na całym świecie, w tym 100 procent firm z listy Fortune 100.

  • VMware vCloud® Hybrid Service™, zbudowana na VMware vSphere, umożliwia organizacjom szybką i bezproblemową rozbudowę ich centrów danych o usługi chmury za pomocą znanych im i cieszących się zaufaniem narzędzi i procesów

  • Obecnie istnieje ponad 272 chmur publicznych VMware vCloud w 42 krajach

  • W VMware vSphere obsługiwanych jest ponad 4500 aplikacji, w tym nowe obciążenia takie jak platforma SAP HANA® z certyfikatem użytku produkcyjnego na VMware vSphere 5.5.

Zestawienie 2014 Magic Quadrant for x86 Server Virtualization Infrastructure jest dostępne do wglądu pod adresem: http://www.gartner.com/reprints/vmware-vol5?id=1-1WR7CAC&ct=140703&st=sb iThomas J. Bittman, Mark A. Margevicius, Philip Dawson, „Magic Quadrant for x86 Server Virtualization Infrastructure”, Gartner, 2 lipca 2014

Źródło: VMware