Wraz z wprowadzeniem nowego produktu na rynku zabezpieczeń poczty elektronicznej pojawi się wyspecjalizowana technologia analizy zagrożeń w maszynach wirtualnych, która chroni przedsiębiorstwa przed zaawansowanymi i tradycyjnymi zagrożeniami wykorzystującymi wiadomości e-mail

Firma FireEye, Inc., lider w dziedzinie ochrony przed zaawansowanymi cyberatakami, poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej wersji rozwiązania FireEye® Email Threat Prevention Cloud™, w której do zaawansowanych funkcji wykrywania zagrożeń dodano tradycyjne zabezpieczenia poczty elektronicznej, takie jak ochrona przed spamem i wirusami. System jest już dostępny. Najnowsza aktualizacja rozwiązania pozwoliła stworzyć jedyną platformę zabezpieczającą pocztę elektroniczną, która wykorzystuje mechanizm FireEye Multi-vector Virtual Execution™ (MVX) i chmurę FireEye Dynamic Threat Intelligence™ (DTI).

„W zakresie bezpieczeństwa poczty elektronicznej zespoły ds. zabezpieczeń muszą poradzić sobie z tradycyjnymi i zaawansowanymi atakami przeprowadzanymi z użyciem wiadomości e-mail. Dzięki konsolidacji zabezpieczeń poczty z technologią analizy zagrożeń w maszynach wirtualnych firma FireEye oferuje wygodę i skuteczność w jednym rozwiązaniu”

— powiedział John Grady, główny analityk w firmie IDC.

Zgodnie z raportem IDC pt. Worldwide Network Security Forecast 2013–2017 and 2012 Vendor Shares, potrzeby przedsiębiorstw korzystających z zabezpieczeń komunikacji będą przez najbliższe pięć lat związane z wdrażaniem zaawansowanych mechanizmów zapobiegania zagrożeniom i narzędzi, które wykrywają oprogramowanie typu „malware” bez stosowania sygnatur. Aby skutecznie zareagować na te zmiany, firmy liczą na zwiększenie wydajności operacyjnej przez konsolidację zaawansowanych mechanizmów zapobiegania zagrożeniom z tradycyjnymi zabezpieczeniami poczty elektronicznej.

Dział FireEye Labs przedstawił niedawno raport dotyczący kampanii wysyłania spamu, w której — jak odkryli analitycy — wykorzystano metody obchodzenia zabezpieczeń wprowadzone przez zaawansowanych cyberprzestępców. W ramach kampanii rozsyłano do pół miliona wiadomości e-mail na akcję i rozpowszechniono nawet 6400 różnych wariantów oprogramowania typu „malware” w ciągu sześciu miesięcy. W analizie kampanii dział FireEye Labs wykazał, że tradycyjne zabezpieczenia poczty elektronicznej nie poradziły sobie z wykryciem części wariantów szkodliwego oprogramowania użytego przez przestępców.

„Tradycyjne zabezpieczenia poczty elektronicznej tylko w niewielkim stopniu chronią przedsiębiorstwa przed zaawansowanymi, wyrafinowanymi atakami”

— powiedział Manish Gupta, wiceprezes ds. rozwoju produktów w firmie FireEye.

„Dział FireEye Labs odkrył, że spamerzy wykorzystują zaawansowane metody ataku — to dla nas ostrzeżenie, że metody te stają się powszechne i potrafią obchodzić tradycyjne zabezpieczenia. Połączenie naszych zaawansowanych narzędzi do wykrywania zagrożeń z tradycyjnymi produktami do ochrony poczty elektronicznej, stosowanymi dotychczas przez przedsiębiorstwa, pozwala firmom korzystać z zabezpieczeń, które skutecznie ochronią ich wiadomości przed współczesnymi, zróżnicowanymi atakami”.

Nowe rozwiązanie FireEye Email Threat Prevention Cloud optymalizuje wydatki przedsiębiorstw na zabezpieczenia, ogranicza liczbę fałszywych wykryć zagrożeń i przez konsolidację zwiększa wydajność operacyjną. Oto najważniejsze zalety nowego produktu:

  • Kompleksowe bezpieczeństwo poczty elektronicznej — tryb ochrony aktywnej i tryb monitorowania pomagają walczyć z zaawansowanymi atakami typu spear-phishing i tradycyjnymi zagrożeniami rozpowszechnianymi za pośrednictwem poczty elektronicznej.

  • Ekonomiczny, łatwy w obsłudze model wdrożenia w chmurze — szybkie wdrożenie bez konieczności instalowania nowego sprzętu lub oprogramowania.

Nowe funkcje ochrony przed spamem i wirusami w rozwiązaniu FireEye Email Threat Prevention Cloud można też zintegrować z lokalną platformą FireEye Email Threat Prevention Platform. Dzięki temu przedsiębiorstwa, które potrzebują lokalnej, zaawansowanej ochrony poczty elektronicznej, mogą uruchomić kompleksowe mechanizmy zapobiegania zagrożeniom rozpowszechnianym za pośrednictwem wiadomości e-mail. W cenniku nie zastosowano rozróżnienia między rozwiązaniem używanym lokalnie i w chmurze, klienci i partnerzy mogą więc bez trudu ujednolicić swoje potrzeby w dziedzinie tradycyjnych i zaawansowanych zabezpieczeń poczty elektronicznej.

Więcej informacji na temat rozwiązania FireEye Email Threat Prevention Cloud i platformy FireEye Email Threat Prevention Platform można znaleźć na stronie http://www.fireeye.com/products-and-solutions/cloud-email-security.html.

Źródło: FireEye