Z dniem 1 lipca br. Paweł Jędrusik objął stanowisko szefa działu aplikacji biznesowych firmy Microsoft.

Jędrusik posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte na różnych stanowiskach, głównie w obszarach sprzedaży i zarządzania w międzynarodowych firmach. Od prawie 20 lat pracuje w branży ICT, co czyni go ekspertem na rynku oprogramowania, a zwłaszcza systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem (BMS, Business Management Software). W ciągu ostatnich 15 lat swojej kariery zawodowej Jędrusik był odpowiedzialny za sprzedaż oprogramowania, zarządzanie zespołami sprzedaży i współpracę z partnerami w Scala Business Solutions Biznes/Epicor Software i SAP Polska. W firmach tych zajmował kilka kluczowych stanowisk – między innymi był dyrektorem regionalnym w firmie Epicor i wiceprezesem zarządu SAP Polska.

Na nowym stanowisku Paweł Jędrusik będzie odpowiedzialny między innymi za strategię rozwoju sprzedaży aplikacji ERP i CRM firmy Microsoft w Polsce. Nowy szef został również członkiem Działu Sprzedaży Sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Partnerów (SMS&P), a do jego obowiązków będzie także należeć ścisła współpraca z działem Enterprise firmy Microsoft. Doświadczenie Jędrusika w sprzedaży kompleksowych rozwiązań IT, takich jak ERP, CRM, Business Analytics, aplikacje mobilne oraz systemy do zarządzania kapitałem ludzkim, łańcuchem dostaw, zamówieniami, produkcją czy bazami danych, przyczyni się do wzrostu udziału Microsoft Dynamics na rynku polskim.

– Bardzo się cieszę z dołączenia do firmy Microsoft i jej zespołu zarządzającego. Wierzę, że moja dotychczasowa wiedza i doświadczenie, jak również wysokie kompetencje zespołu Dynamics przyczynią się do intensyfikacji działań w obszarze aplikacji biznesowych Microsoft na rynku polskim

– mówi Paweł Jędrusik, nowy dyrektor działu Microsoft Dynamics w Polsce. – Praca dla jednej z największych i najlepszych firm informatycznych na świecie, a także możliwość współpracy z jej partnerami jest dla mnie ciekawym wyzwaniem. Jako pasjonat w dziedzinie oprogramowania do wspomagania zarządzania przedsiębiorstwami jestem przekonany, że wraz zespołem Microsoft Dynamics i partnerami będziemy w stanie zwiększyć udział aplikacji biznesowych Microsoft na rynku polskim w najbliższych latach – dodaje.

Źródło: Microsoft