Shane McGee będzie zarządzać inicjatywami mającymi na celu budowanie zaufania klientów i organów regulacyjnych

Firma FireEye Inc., lider w dziedzinie ochrony przed zaawansowanymi cyberatakami, poinformowała, że Shane McGee został dyrektorem ds. prywatności. Wcześniej pracował on jako główny prawnik i wiceprezes ds. prawnych w firmie Mandiant. Obecnie będzie odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie nowym, globalnym programem ochrony prywatności, którego celem będzie ustanowienie standardów ochrony danych, dzięki czemu możliwe jest wprowadzenie szeregu usprawnień w branży bezpieczeństwa IT.

„Fundamentalna rola, jaką w dziedzinie cyberbezpieczeństwa odgrywa analiza zagrożeń i wymiana informacji, doprowadziła do stworzenia szybko zmieniającego się środowiska wymagającego zwrócenia szczególnej uwagę na zagadnienia związane z ochroną prywatności”

– powiedział Shane McGee, dyrektor ds. prywatności w firmie FireEye.

„Środowisko specjalistów ds. ochrony informacji ma prosty cel, jakim jest zmniejszenie liczby włamań. Musimy jednak również wprowadzić jasne standardy i promować je wraz z prawodawcami, klientami, partnerami i opinią publiczną w celu zagwarantowania, że odpowiedzialne praktyki biznesowe są zgodne z celami całej branży”.

Globalny program ochrony prywatności FireEye pod kierownictwem Shane’a McGee będzie współpracował z organami rządowymi, firmami i pracownikami na całym świecie w celu stworzenia regulacji, które będą odpowiadały potrzebom lokalnych rynków, zarazem umożliwiając rozwój globalnego cyberbezpieczeństwa w obliczu zaawansowanych zagrożeń. W ramach tego programu firma FireEye przedstawi możliwości wzrostu poziomu ochrony prywatności i bezpieczeństwa konsumentów dzięki wymianie informacji na temat zagrożeń. Innym istotnym obszarem będzie zdefiniowanie najlepszych praktyk związanych z wymianą informacji o naruszeniach bezpieczeństwa w celu usprawnienia obrony na wczesnym etapie prowadzenia ataków.

„Doświadczenie i wykształcenie Shane’a powodują, że jest to idealna osoba, która zapewni zarówno naszych pracowników jak i klientów, że w każdych okolicznościach ich poufne informacje są chronione i przetwarzane w sposób odpowiedzialny”

– powiedział David DeWalt, prezes zarządu i dyrektor generalny firmy FireEye.

„Ponieważ cyberprzestępcy wykorzystują wszystkie możliwe nośniki ataku w celu kradzieży informacji i zdobycia dostępu do sieci firmowych, ustanowienie globalnego programu ochrony prywatności jest kluczowym krokiem na drodze do wprowadzenia najbardziej skutecznego modelu obrony przed współczesnymi zagrożeniami”.

Podczas 15-letniej praktyki adwokackiej Shane McGee zajmował się zagadnieniami związanymi z ochroną prywatności i przepisami związanymi z bezpieczeństwem. Przed objęciem w 2011 r. stanowiska głównego prawnika w firmie Mandiant pracował w SNS Denton’S U.S. Data Protection (obecnie Dentons). McGee doradzał największym światowym firmom technologicznym w obszarach związanych z ochroną prywatności i bezpieczeństwem, reprezentował je też przed Federalną Komisją Handlu i innymi organami w sprawach związanych z ochroną prywatności konsumentów. Shane McGee opracował setki polityk ochrony danych, brał udział w opanowywaniu naruszeń systemów bezpieczeństwa i doradzał klientom, jak i kiedy informować konsumentów o wystąpieniu naruszenia. Przed rozpoczęciem praktyki adwokackiej Shane McGee był programistą, konsultantem i instruktorem, ma też certyfikat zawodowy CISSP (Certified Information System Security Professional).

Źródło: FireEye