Według raportu TechNavio „The Global Virtualization Security Management Solutions Market 2011-2015” („Globalny rynek zabezpieczeń wirtualizacji w latach 2011-2015”) rynek zabezpieczeń wirtualizacji jest w dobrej kondycji, oczekiwany wzrost CAGR wynosi 49,53 procent w ciągu najbliższych trzech lat. Chociaż jego największą część stanowi rynek obu Ameryk (udział 51-53 procent), to regiony EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) i APAC (region Azji i Pacyfiku) również mają w nim istotny udział.

Udział Trend Micro w globalnym rynku zabezpieczeń wirtualizacji wynosi 10 do 12 procent, co zapewnia firmie pierwszą pozycję w rankingu. W innym raporcie TechNavio uznało Trend Micro za numer 1 pod względem udziału w rynku zabezpieczeń chmury.

W publikacji wspominano o szerszej ofercie produktów zabezpieczających środowiska zwirtualizowane oraz lepszej sieci placówek firmy w porównaniu z konkurencją. Autorzy wskazują też na strategiczny zakup firmy Third Brigade oraz silną sieć partnerską obejmującą Microsoft, HP, IBM, VMware i inne – są to czynniki wspomagające rozwój oferty produktów zabezpieczających prowadzące Trend Micro na pozycję lidera rynku.

Sukcesy, które odnosimy w dziedzinie innowacji technologii chmury i wirtualizacji, stanowią siłę napędową dla naszych planów i strategii, co potwierdza również ten raport. W erze post-PC Trend Micro podąża za wizją modelu zabezpieczeń, który chroni zarówno firmy, jak i użytkowników indywidualnych i który obejmuje ewoluujące środowiska, aplikacje i urządzenia

– mówi Steve Quane, Product Officer w Trend Micro.

Jest to kolejna z serii informacji potwierdzających pozycję firmy Trend Micro na rynku bezpieczeństwa chmury i wirtualizacji.

Źródło: Trend Micro