W celu zapewnienia klientom możliwości druku mobilnego, który nie wymaga dostępu do lokalnego serwera, Xerox wprowadził nową wersję rozwiązania Xerox Mobile Print.

Oprogramowanie Xerox Mobile Print Cloud jest prostym narzędziem usprawniającym procesy w firmie.

„Xerox Mobile Print Cloud 2.0 pozwala pracownikom mobilnym drukować dokumenty z dowolnego urządzenia, jeżeli tylko posiadają dostęp do poczty mailowej. Wystarczy, że wybiorą dostępną drukarkę oraz odpowiednie opcje druku, a następnie przygotują dokument do drukowania na wybranym urządzeniu. Ponadto, prace druku mogą zostać wykonane niezależnie od tego, czy pracownik fizycznie znajduje się w obrębie firmowej sieci, czy też poza nią”

– mówi Leszek Bareja, Product Manager, Xerox Polska.

Nowe rozwiązanie Xerox Mobile Print Cloud zapewnia pracownikom bardziej efektywne i wygodne sposoby drukowania z urządzeń mobilnych wyposażonych w obsługę poczty e-mail, bez konieczności używania sterowników czy kabli. Dostępne są także dedykowane aplikacje zapewniające jeszcze większą wygodę druku z systemów iOS, Android, BlackBerry i Windows Phone. Ponadto, rozwiązanie to posiada:

  • możliwość drukowania plików Microsoft Office,

  • obsługę Internet Printing Protocol, która umożliwia lepsze wykorzystanie rozwiązania AirPrint.

Dodatkowo, administrator może dać pracownikom mobilnym, wyposażonym w rozwiązanie Mobile Print Cloud, możliwość drukowania na urządzeniach, które znajdują się nie tylko w siedzibie firmy, ale także poza nią. Klienci mogą zarządzać ustawieniami aplikacji, które obejmuje m.in. ograniczenie dostępu do wybranych urządzeń, wydruk tylko w czerni czy wydruk zabezpieczony kodem PIN.

Aby lepiej dostosować ofertę do potrzeb klientów, które są uzależnione od wielkości prowadzonych przez nich firm, przy zakupie rozwiązania dostępne są 2 rodzaje pakietów: pakiet licencji na 900, 3 600 lub 9 000 prac drukowania oraz nowe pakiety na 5, 10, 25, 100 lub 250 urządzeń.

System Mobile Print Cloud 2.0 będzie dostępny w Polsce od lipca bieżącego roku.

Xerox Mobile Print Cloud 2.0 zapewnia prosty i wygodny druk z dowolnego miejsca
Xerox Mobile Print Cloud 2.0 zapewnia prosty i wygodny druk z dowolnego miejsca, źródło: XEROX

Źródło: Xerox Polska