Firma Symantec (Nasdaq: SYMC) wprowadziła dziś na rynek Backup Exec 2014, zunifikowane rozwiązanie, które chroni krytyczne dane organizacji, oferując zaawansowany, elastyczny backup i przywracanie w hybrydowych środowiskach fizyczno-wirtualnych. Najnowsze wydanie Backup Exec wykorzystuje funkcje oraz możliwości poprzednich wersji i wprowadza nowe, takie jak 100%1 wzrost wydajności tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych, integracja z Windows Server 2012, zoptymalizowany wgląd w zarządzanie backupem i przywracaniem, rozszerzona obsługa chmury oraz uproszczone migracje i aktualizacje.

Najnowsze wydanie pomaga organizacjom łatwo i efektywnie rozwiązać kluczowy problem zarządzania informacjami w obliczu eksplozji ilości danych. Wiele firm przewiduje, że w następnym roku ilość ich informacji będzie rosła w niewiarygodnym tempie. Ten swobodny przepływ danych stwarza ogromne możliwości, ale również wyzwania. Konieczność ochrony informacji oraz zasobów rozproszonych po różnych platformach, takich jak środowiska wirtualne i fizyczne, w połączeniu z mnożącymi się danymi nieustrukturyzowanymi, ograniczonymi budżetami IT i wirtualizacją serwerów, wywiera istotny wpływ na to, jak organizacje podchodzą do backupu i przywracania. Tradycyjne metody nie spełniają potrzeb i wymagań wielu współczesnych działów IT. Symantec pomaga uporać się z tymi problemami, dostarczając jedno rozwiązanie, które pozwala zapanować nad rosnącą ilością złożonych danych w środowiskach mieszanych, aby organizacje poświęcały mniej czasu na utrzymywanie swoich środowisk IT, a więcej na wprowadzanie innowacji.

„W rozwiązaniu Backup Exec 2014 wyraźnie widać, że Symantec wziął sobie do serca uwagi użytkowników

— powiedział Nick Dalby, konsultant techniczny i specjalista ds. Backup Exec w firmie Softcat.

— Połączono i gruntownie przetestowano cieszące się największym uznaniem funkcje poprzednich wersji, obsługę najnowszych platform i zaawansowane technologie, aby zmaksymalizować prostotę, a jednocześnie zwiększyć wydajność oraz niezawodność, a przez to zapewnić ochronę danych, na której użytkownicy mogą w pełni polegać”.

Kluczowe cechy Backup Exec 2014:

  • Elastyczność. Ochrona mieszanych środowisk wirtualno-fizycznych w pojedynczym rozwiązaniu, które tworzy kopie zapasowe na praktycznie dowolnym urządzeniu pamięciowym (pamięci masowych) i umożliwia szybkie, efektywne i wszechstronne przywracanie.

  • Zoptymalizowana wydajność. Nawet 100 proc. szybsze i bardziej niezawodne tworzenie kopii zapasowych (w tym maszyn wirtualnych VMware i Hyper-V) oraz deduplikacja danych w porównaniu z poprzednimi wersjami oprogramowania.

  • Obsługa systemów Windows Server 2012 i 2012 R2. Rozwiązanie obsługuje Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2.

  • Pełen wgląd w zadania backupu. Powraca monitorowanie zadań backupu w pojedynczym widoku. Administratorzy IT mogą oszczędzić czas i uprościć tworzenie zadań backupu poprzez tworzenie kopii zapasowych wielu serwerów w ramach jednego zadania.

  • Uproszczony proces aktualizacji/migracji. Tradycyjne, skomplikowane, punktowe rozwiązania do backupu i przywracania bywają nieefektywne, czasochłonne i kosztowne w zarządzaniu. Dzięki intuicyjnym kreatorom i przemyślanej konsoli, rozwiązanie Backup Exec 2014 jest łatwe we wdrożeniu i zarządzaniu – niezależenie od tego, czy chodzi o aktualizację z poprzedniej wersji, czy też o migrację z alternatywnego rozwiązania.

Rozwiązanie Symantec Backup Exec 2014 będzie można nabyć od 2 czerwca 2014 r. w światowej sieci autoryzowanych dostawców, dystrybutorów i integratorów rozwiązań firmy Symantec. Pakiety serwisowe będą wydawane co 90 dni, a wydanie Backup Exec 2014 Service Pack 1 zaplanowano na wrzesień 2014 r.

Źródło: Symantec