Trend Micro, prowadzi aktywne działania w celu obrony przed cyberzagrożeniami związanymi z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej 2014 w Brazylii. Już 12 czerwca wraz z rozpoczęciem Mistrzostw uwaga całego świata skupi się na Brazylii, fantastycznych ceremoniach i sportowym spektaklu jednego z najpopularniejszych wydarzeń sportowych na świecie.

Firma Trend Micro przygotowała specjalną stronę centrum informacyjnego, na której udostępni fanom piłki nożnej oraz gościom przybywającym na imprezę narzędzia zapewniające ochronę przed sztuczkami stosowanymi przez cyberprzestępców.

„Naszym celem jest skuteczna ochrona użytkowników z całego świata przed wirtualnymi kieszonkowcami”

- mówi Raimund Genes, CTO, Trend Micro.

„Będziemy monitorować sytuację na całym świecie, szukając zagrożeń związanych bezpośrednio z Mundialem.”

Informacje o tych zagrożeniach będą publikowane na stronie centrum informacyjnego, aby ułatwić fanom piłki ochronę przed cyberprzestępcami. Centrum zapewni dostęp do najnowszych informacji o zagrożeniach wykrytych przez ekspertów Trend Micro dostarczając też porad na temat tego, czego należy unikać podczas odbierania ofert związanych z Mistrzostwami, kupowania gadżetów oraz tego, jak obronić się przed zagrożeniami ukrytymi w załącznikach do maili, klipach wideo i na stronach z wiadomościami. Na stronie centrum będzie też można znaleźć darmowe oprogramowania pomocne w zabezpieczeniu komputera i urządzeń mobilnych przed złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami.

Użytkownicy odwiedzający stronę będą również mogli wypełnić specjalny kwestionariusz, który pomoże im określić jakich zagrożeń online powinni się wystrzegać w oparciu o ich indywidualny profil kibica. Na przykład fan sprofilowany jako „lojalny kibic” jest narażony na próby kradzieży podczas zakupów gadżetów swojej ulubionej drużyny, a „zainteresowany obserwator” który regularnie sprawdza informacje na temat turnieju online może paść ofiarą fałszywych stron pojawiających się w wynikach wyszukiwania, gdy będzie poszukiwać aktualnych wiadomości.

Wpis podsumowujący zaobserwowane do tej pory zagrożenia związane z Mistrzostwami Świata dostępny jest na blogu pod adresem: TrendLabs Security Intelligence Blog.

Źródło: Trend Micro